Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to jakaś nerwica?


Gość ToddPL

Rekomendowane odpowiedzi

OBJAWY, KTÓRE SPOSTRZEGŁEM PRZEZ OSTATNI TYDZIEŃ (MAM 15 LAT JAK COŚ, I JUŻ TAKIE PROBLEMY;()

 

* W pierwszych dniach, kiedy podejrzewałem nerwicę, a było to po wypiciu alkoholu na imprezie przed rokiem szkolnym, czułem się w szkole jak po amfie i się bałem, że jakiś nauczyciel tak pomyśli xDD

 

* Często zły humor, ale to zależy. Kiedy zaczynam się śmiać z czegoś, to już mi się poprawia. Jak siedzę w domu, to niezawsze mam dobry humor, ale w towarzystwie mam nieco lepszy

 

* Zaburzenia snu (chyba) - kiedy śpię w nocy, to nie ma żadnego problemu. Ale kiedy spałem raz w dzień, mama mnie obudziła, to czułem się totalnie otumaniony, przez pierwsze 5 sekund od wstania, nie wiedziałem jakie słowo wypowiedzieć.

 

* Lekko przyspieszony rytm serca - 92 na minutę DOKŁADNIE, ale nie przeszkadza mi to jakoś strasznie

 

* Lekko podwyższone ciśnienie - byłem u lekarza i podobno to jest taka górna granica, ale nie wykracza poza stan zdrowego pacjenta.

 

* W dodatku jak w wakacje potrafiłem się śmiać z jednej rzeczy przez kilka minut, to tera co najwyżej mam małe zaśmianie lekko wymuszone

 

* MOJA MAMA MIAŁA NERWICE !!! ;C

 

BYŁEM U LEKARZA, MIAŁEM BADANIA:

cukru - w normie

ciśnienie - w granicy górnej, lekko podwyższone, ale nie wykraczające poza stan zdrowego pacjenta

echo serca - przyspieszone bicie serca (92 na minutę) lekarka stwierdziła, że to przez stres

 

Jak znajdę czas, którego niestety nie mam;/ będę miał badania hormonów i krwi

 

CZY TO MOŻE BYĆ NERWICA?

 

Trochę mi smutno, zawsze byłem człowiekiem, towarzyskim i miałem ze wszystkiego bekę.... A tera? mam nadzieję, że nie mam tej nerwicy, chociaż coś czuję, że mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* nie chce truc Ci d**py ale w Twoim wieku w zasadzie nie powinno sie pic, a juz tym bardziej brac amfy. Uzywki nawet u doroslej, zdrowej osoby, moga wplywac bardzo negatywnie na stan psychiczny. Jesli ktos ma sklonnosc do choroby psychicznej, branie uzywek moze wywolac jej objawy.

 

* hustawki nastrojow sa w Twoim wieku zupelnie naturalna sprawa, tak jak i to, ze lepiej sie czujesz ze znajomymi, niz sam w domu. Przezywasz po prostu to, co wiekszosc nastolatkow :)

 

* sen w dzien zawsze otumania. W Twoim wieku potrzebujesz nawet ok 9 godzin snu na dobe, ale wielu nastolatkow spi za malo, miedzy innymi dlatego, ze zarywaja noce na gry, czy siedzenie na necie ;) brak snu poglebia rozkojarzenie, dziwne samopoczucie itd.

 

* Najprostszym i zarazem dosc czestym powodem zbyt wysokiego tetna i lekkich problemow z cisnieniem jest lekkie przewlekle odwodnienie. Zastanow sie, czy wypijasz ok 1,5 litra wody dziennie. Wody, nie kawy, red bulla i coli ;) to niby banalnie proste, a jednak wielu ludzi latami sie glowi, czemu maja wysokie tetno i sa ospali.

 

* Jesli rodzic mial nerwice, to dziecko jest na nia bardziej narazone. Ale to nie znaczy, ze Ty tez bedziesz miec. Po prostu dbaj o siebie :) i nie nakrecaj sie bez powodu, bo wiele rzeczy mozna sobie wmowic. Wysypiaj sie, pij duzo wody, uprawiaj jakis sport i nie przesadzaj z imprezowaniem, tyle mozesz dla samego siebie zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa dojrzewanie.

 

A otumanienie po pobudce jest normalne.

 

Tak jeszcze gwoli przestrogi - jeżeli Twoja matka cierpi na nerwicę (lęki, itp.) lub na inne zaburzenie psychiczne, albo jeśli ktoś inny z Twoich krewnych ma podobne problemy, możliwe, że odziedziczyłeś po nich predyspozycje genetyczne do zaburzeń psychicznych. Nie każdy, kto ma owe predyspozycje, będzie cierpiał na nerwice/depresję/cokolwiek, ale te zaburzenia mogą zostać wyzwolony przez czynnik stresogenny, doświadczenie traumatyczne czy narkotyki. Nie będę Cię umoralniał, po prostu miej to na uwadze, jeśli furasz ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×