Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nurt terapii


SCF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Oczekuję na wejscie na terapie grupowa psychodynamiczna.

 

W necie jednak wiele osob pisze niepochlebie o tej terapii...

Wiele jest komentarzy ze terapia im zupelnie nic nie pomogla i że poszli na poznawczo behawioralna i ona zdzialala cudowne efekty juz po kilku wizytach.

Nie znalazlem natomiast zadnego wpisu odwrotnego ze komuś nie pomogla poznawczo behawioralna i poszedl na psychodynamiczna i pomogla mu.

A ja cóż... 2 lata chodzilem do psycholog ktora stosowala nurt P-B i on mi zupelnie nic nie pomgla...

Psycholog otwarcie zwatpila czy cokolwiek mi pomoże.

Jestem więc chyba jednym z zadkich przypadkow ktoremu forma PB nie pomogla. Nie bedzie tak wiec ze psychodynamiczna tymbardziej mi nie pomoże ?...

Psychiatra mi powiedzial ze terapia P-B nie jest dla mnie i ze taka forma mi nic nie da i zalecil wlasnie psychodynamiczna. Terapeuci z tego nurtu psychodynamicznego powiedzieli mi ze to jest terapia trwala a PB daje tylko tymczasowa poprawę. Sam nir wiem co mam o tym myśleć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo może nikt nie wie co Ci poradzić..

 

Moim zdaniem najlepiej spróbować, zobaczysz czy to dla Ciebie czy nie.

Moim zdaniem głupie jest takie gadanie, że taka terapia jest cudowna i nieskazitelna, a inna na pewno nie pomaga. Nie da się niczego stwierdzić na pewno, bo każdy jest inny, ma inne potrzeby, inaczej postrzega terapeutę i jego działania, itp itd. Jeżeli BP Ci nie pomogła, to znaczy, że nie jest dla Ciebie. I jakoś nie chce mi się wierzyć w to, że wszystkim ona pomogła tylko Tobie nie. Po prostu w internecie każdy pisze co chce, mało kto przyznaje się do porażki. Skuteczność terapii zależy nie tyle od jej nurtu co od osoby terapeuty i naszego zaangażowania i wysiłku, który wkładamy w to, żeby było w jakimś sensie lepiej.

Idź, zobacz, pochodź trochę. Jeśli się w tym odnajdziesz i Ci to pomoże to super. Jeśli nie, to nie poddawaj się i spróbuj w innym nurcie. Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terapię grupową prowadzi się zwykle właśnie w nurcie psychodynamicznym - i w takim jest ona najbardziej skuteczna, w przeciwieństwie do terapii indywidualnej, gdzie inne nurty trochę wysuwają się na prowadzenie (aczkolwiek jest to sprawa indywidualna, żadna zasada nigdy nie sprawdza się w stu procentach). Terapia grupowa jest specyficzną odmianą terapii, bo pozwala jej uczestnikom odkryć nieświadome procesy zachodzące między ludźmi, których są częścią, nie zdając sobie z tego sprawy. To taki swoisty eksperyment pod nazdorem psychoterapeuty. Warto spróbować, zwłaszcza jeśli terapia p-b nie przyniosła oczekiwanych rezultatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×