Skocz do zawartości
Nerwica.com

LĘKI SPOŁECZNE, OBJAWY FIZYCZNE


Kari777

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam 18 lat. Od jakiegoś czasu zmagam się z nerwicą lękową. Wybrałam się do lekarza, ponieważ objawy fizyczne zaczęly się nasilać. Uczucie gorąca, drętwienie rąk,mokre zimne dłonie, ogólnie zle samopoczucie, ciagle zmęczenie, uczucie "czegos" w gardle. Zaczęłam bać się kolejnych ataków przez co na nabawilam się lęku przed lękiem. Zaczelam unikać miejsc lękogennych typu autobus, galeria handlowa, szkoła itp. Ograniczyłam wyjścia z domu, wcześniej nie mogłam usiedzieć w domu, nie wiem co się ze mna dzieje.... Obecnie leczę się psychiatrycznie (asentra-codziennie, xanax-objawowo, hydroksyzyna-wedle uznania) miałam bardzo męczące skutki uboczne po sertralinie(asentrze). Ogólnie lekarze specjaliści odradzili mi brania leków psychotropowych, ogólnie leków na stałe.. ze względu na przebyte choroby i ilość leków jakie przyjmowałam wcześniej. Musiałam zejść z 2 tabletek asentry do jednej. Czuje nawrot lęków, a leki mi bardzo szkodzą na organizm(krwawienia, bóle itp.) jak radzić sobie z tym chorym lękiem? Jak odstawiać leki żeby choroba nie nawróciła? Ma ktoś podobnie do mnie? Mój psychiatra powiedział, ze jak nie będę brała leków to tak będę miała. Napomne jeszcze, ze gdy nie mam ataku lęku wszystko jest normalnie, gdy mam dobry dzień znajomi nie widzą żadnych problemów. Za to gdy mam gorszy dzień unikam ludzi i wychodzenia z domu. Wszystko zaczyna się gdy myśle o tym lub mam objawy fizyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , mam takie same objawy jak ty tylko ze u mnie dochodzą , jeszcze duszności. Jest to coś okropnego nie umiem sobie z tym radzić . Ostatnio moje lęki miałam 2 tyg temu i wczoraj od nowa się pojawiły .Jeszcze nigdzie z tym nie byłam . Jeśli masz jakies wskazówki jak ich unikac i chciała bys się nimi podzielić ze mną była bym ci wdzieczna . Dodam jeszcze ze mam dopiero 17 lat i to nerwica naprawdę jest uciążliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×