Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzień dobry, proszę o radę..


Suzann

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Wszystkim. Trafiłam na forum dzisiaj, ponieważ szukam rozwiązania moich problemów. Mam 23 lata i nie radzę sobie samą ze sobą. Moim problemem jest HIV, a raczej strach i paranoja w tym temacie. Dwa miesiąc temu zmarła po długiej chorobie moja babcia. babcia tym też czasie natrafiłam na wzmiankę o HIV w książkę która czytałam. Od tego zaczął się mój koszmar. Nie mogłam normalnie żyć, nie mogłam jeść, myśleć o czymkolwiek innym. Miałam koło tygodni wyrwanych z życia. Co ciekawsze, oprócz mojego obecnego partnera, miałam tylko jednego chłopaka z którym byłam ponad 2 lata. Lecz naczytalam się tyle,wiem że nawet stały partner może nasz oszukiwać i zakazic. W końcu, po kilkutygodniowych katorgach, postanowiłam pójść na test. Właściwie byłam już wtedy pewna, że mam wirusa. Zaczęłam dopatrywać się i siebie objawów...schudłam 5 kilo, dostałam zapalenia gardła, powiększony migdał...każda kropkę na ciele podciagalam pod to. Test zrobiłam prywatnie, zależało mi na czasie. Wynik odebrałam tego samego dnia-ujemny. Super....tylko mi wcale nie przeszło. Jest chyba gorzej. Ciągle czekam na list polecony, że jednak źle odczytali wynik i jestempozytywna. Mnoze teorie spiskowe, popsuta aparatura, błąd laboranta....cokolwiek co mogli się teoretycznie zdazyc. Jestem klebkiem nerwów. Pomagają mi tylko leki uspokajające, które mnie otumaniaja i pozwalają zgadnąć....ewentualnie alkohol, który wyłącza mi pesymistyczne myślenie. Tylko czy tak sięda na dłuższą metę? Dla bliskich stałam się niemila, nerwowa....Właściwie to wszystko no jedno; odpuszczam sobie moje obowiązki...na książce nie moge skupić się dłużej niż 10 minut. Jest fatalnie. Proszę Was o pomoc bo nie wiem co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Suzann!

 

Prawdopodobnie cierpisz na aidsofobię. Leki uspokajające ani alkohol nie rozwiążą Twojego problemu. Konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry i rozpoczęcie psychoterapii, na początku być może wspomaganej lekami.

 

Pozdrawiam i powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kiedyś też mierzyłem się z tym problemem. Miałem wszystkie objawy jak leciało po kolei ciężko mi się z tym żyło. Musiałem iść oczywiście na test i po nim już trochę to się uspokoiło lecz pojawiło się więcej wątpliwości. Myślałem że zaraziłem się od igły przy teście i to jeszcze nie było tak ekstremalne bo potem myślałem że zaraziłem się od klamki.. :D Zdaję sobie sprawę że ciężko to zrozumieć ale naprawdę jeśli Pani miałaby HIV to na pewno test wyszedłby pozytywny. Jeśli jest Pani zdrowa to zawsze ale to zawsze wychodzi negatywny. Alkohol nigdy nie rozwiązuje problemów proszę się zgłosić do psychologa psychiatry czy coś. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie ☺. Bardzo ciężko podjąć mi decyzję o leczeniu. Nie wiem od czego miałabym zacząć. Z drugiej strony zycie w ciągłym stresie i strachu to koszmar. Sama sobie chyba z tym nie poradzę.

 

 

Sama stwierdziłaś, że sama sobie nie poradzisz, że potrzebujesz pomocy. Dlatego idź do lekarza psychiatry i podejmij leczenie. Może na początek wystarczą leki, a jeśli nie, to leki i psychoterapia. Pozwól sobie pomóc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam rozmowę z psychologiem, lub od razu psychoterapeutą. Pierwsza wizyta jeszcze nie zobowiązuje do podjęcia psychoterapii, a dobry specjalista po rozmowie na pewno będzie w stanie Ci lepiej doradzić jakie kroki powinnaś podjąć :)

Trzymaj się, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×