Skocz do zawartości
Nerwica.com

Szukam porady jesli chodzi o lek.


Kamil_31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 4 miesiecy bralem xetanor. Lek wcale mi nie pomogl. Moja nerwica raczej nie byla zwiazana z lekiem. Tylko strasznie mrowila mi twarz i scisk z tylu glowy. Stalo sie to nagle jechalem samochodem i nagle tj by mi sie skurczyly miesnie/zyly w potylicy gorny kark i zrobilo mi sie bialo przed oczami. Oczywiscie strach, bladosc szybkiebicie serca. Porobilem badania rezonansy glowy kregoslup, wyszla dyskopatia, badania krwi wszystko ok. Mowie chyba nerwica poszedlem od razu do psychiatry. Psychicznie czulem sie dobrze bardziej dokuczaly mi objawy, czyli ciagle mrowienie twarzy po przebudzeniu i bole karku. Zaczalem brac ten xetanor skutki uboczne straszne 2 tyg nie moglem funkcjonowac, ale przetrzymałem zwiekszylem dawke, ale czulem sie psychicznie gorzej niz przed tym jak poszedlem do lakarza. Ciagle ziewanie sztywnialy mi miesnie klatki piersiowej w 4 miechy przytylem 8 kg. A mrowienie twarzy i bole karku tak jak byly to sa tylko doszly jeszcze napiete miesnie klatki piersiowej. Odstawilem xetonar tydzien bralem jedna tab tydzien pol wiadomo skutki odstawienia sa takie ze mam takie uderzenia pradu w karku ale wole to niz ziewanie, ciezkie podnoszenienie zlozka, libido od razu wrocilo. Problemow ze snem nie mialem. Chcialem zapytac jakie leki moge zasugerowac mojemu psychiatrze zeby dzialaly bardziej na moj uklad nerwowy nie mam lekow, ze zaraz umre ze mam tetniaka ze placze. Tylko poprostu tj jakby mi sie cos wtedy zacisnelo i nie chce mnie puscic. Dodam ze bylem ostatnio u dwoch neurologow z czego jeden na wizycie poswiecil mi az godz patrzac w moje wyniki. I mowi ze moje objawy nie sa zwiazane ani z kregoslupem ani z mozgiem, odwiedzilem fizioterapeutow masaze, lasery, prady nastawianie kregow zadnej poprawy nic to nie dalo. Wiec chyba tylko psychoterapia ale jakie leki polecacie xetanoru nie wezme, bo nie zaskoczyl i gorzej sie po nim czuje. Psychiatra cos wspominal mi ze moze mi zmieni na sulpiryd ale uparlem sie ze chce odstawic xetanor i odpoczac na razie. Moze Wy cos zasugerujecie jakie leki moge wziazc nie mam depresji nie latam po szpitalach ani nie mam leku ze zaraz umre tylko mrowi mi twarz bole z tylu glowy i spiete miesnie i tak lapie mnie na 1-2 h i odpuszcza cisnienie mam najwyzej 140/90. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co opisujesz, to typowe objawy skutkow ubocznych.

Idz do lekarza, zmieni Ci na inne,

niestety ale czasami troche czasu schodzi zanim 'trafi' sie z lekiem. Na wlasna reke na pewno bym nic nie szukal, zbyt duzo czynnikow wplywa na to, co wziasc, zeby polegac na opiniach osob bez specjalistycznej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza tylko za nim trafilem do psychiatry mialem ten scisk w glowie i mrowienie twarzy. Bralem xetanor doszlo spiete miesnie klatki piersiowej. Od dwoch miesiecy nie biore nic. A mrowienie napiete miesnie karku i klatki piersiowej nadal sie utrzymuja. I mysle ze to takie napieciowe bardziej moze stres. Bo lapie mnie to na 2 h i puszcza i tak caly czas dlatego chcialem sie poradzic jaka grupa lekow jest dobra na takie stany napieciowo-somatyczne, moze ktos mial podobne objawy i cos mu pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza tylko za nim trafilem do psychiatry mialem ten scisk w glowie i mrowienie twarzy. Bralem xetanor doszlo spiete miesnie klatki piersiowej. Od dwoch miesiecy nie biore nic. A mrowienie napiete miesnie karku i klatki piersiowej nadal sie utrzymuja. I mysle ze to takie napieciowe bardziej moze stres. Bo lapie mnie to na 2 h i puszcza i tak caly czas dlatego chcialem sie poradzic jaka grupa lekow jest dobra na takie stany napieciowo-somatyczne, moze ktos mial podobne objawy i cos mu pomoglo.

 

Czy wiążesz te spięcia karku, mrowienia z czymś (?) Czy łączysz to z jakąś sytuacją może? np masz coś stresującego do załatwienia (?) albo np łapie Cię to zwykle przed pracą (?) albo o określonej porze? a może prowadzisz jakiś bardzo nerwowy tryb życia, masz np zbyt dużo na głowie? czy te objawy pojawiają się niezależnie od niczego, bez ładu i składu ? a ty sam masz spokojne życie (?) Warto czasem zatrzymać się "wyjść z siebie" i spróbować popatrzeć na siebie z boku, może zauważysz jakiego prawidlowości (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×