Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spowolnienie intelektualne a nerwica


Kinga5656

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od pewnego czasu zauważyłam u siebie wyraźne spowolnienie intelektualne. Nie rozumiem znaczenia prostych słów, zapominam np po co szłam do kuchni, nie moge sie skoncentrować. Biorę lek Anafranil, ale to chyba nie przez niego, bo podczas próby odstawienia objawy były nadal. Martwie sie, że to przez guza mózgu, to mój główny lęk. Boje sie też troche że to schizofrenia, ale nikt w rodzinie na to nie choruje. Czy ktoś z was ma podobnie? Jaka moze byz przyczyna? Mam 19 lat i bardzo sie boje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej Afranil może powodować takie objawy, zwłaszcza że jest to lek o przedłużonym działaniu i dość długo utrzymuje się w organizmie, więc podczas odstawiania mogłaś nie odczuć różnicy. Jak długo go bierzesz?

Od 3-4 miesięcy, a objawy pojawiły sie dopiero teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy odstawianiu (w sensie w trakcie, nie już po) leku również może tak być. Spowolnienie intelektualne, poznawcze, problemy z pamięcią, "brain fog" występują jednak przy nerwicy nawet bez leków, na co sam jestem dowodem :P.

Schizofrenia to klasyczna wkrętka nerwicowców, więc odpada. Na guza mózgu też bym nie liczył.

Zaburzenia psychiczne często przychodzą nagle, więc nie wykluczałbym tego, że roztargnienie jest wynikiem nerwicy. Prawdopodobnie przejmujesz się, dlatego Twój umysł jest nastawiony na wykrywanie zagrożeń i niebezpieczeństw, przez co nie chce on kierować swoich sił na jakieś "pierdoły" typu cel pójścia do kuchni. Nie zwracałabyś uwagi na takie rzeczy, gdyby na przeciwko Ciebie stał wściekły pies bez kagańca. Taka jest moja interpretacja.

Więc albo wina franka, albo nerwicy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×