Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jaki hosting wybrać?


igaa90

Rekomendowane odpowiedzi

Masz juz tego bloga, czy jest w planach?

Na jakim systemie ma byc?

Potrzebujesz jakich niestandardowych opcji?

Jaki ruch przewidujesz?

Ma byc profesjonalnie, czy bardziej dla siebie, a przy okazji w internecie?

Jaki masz buzdzet roczny, ktory chcesz na niego przeznaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli blogowaniem zamierzasz zająć się na poważnie, to darmowy hosting zdecydowanie odpada - na takim hostingu nie można bowiem polegać. Na początek powinien wystarczyć hosting w najmniejszym pakiecie - na takim masz zazwyczaj kilka GB pojemności i co najmniej kilka razy więcej transferu. Zerknij na hosting od cal.pl - ma niezłe parametry (zwłaszcza pojemność i transfer), nawet ten najtańszy, do tego dobry support.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

igaa90, domena + oczywiście płatny hosting. Jak szukasz tanich hostingów to coś z poniższych sobie wygrzebiesz:

 

rhosting.eu

hostinghouse.pl

castpol.pl

vihost.pl

vipower.pl

jupe.pl

webh.pl

unixstorm.org

netmark.pl

dhosting.pl

fastom.pl

 

 

Jaki skrypt chcesz wrzucić? Wordpress?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście wybranie płatnego hostingu. Po prostu jest on znacznie pewniejszy i bezpieczniejszy. Firm hostingowych na rynku jest sporo, wystarczy wspomnieć o: home, netbomb.pl, hostingi.xyz czy firmach, o których koledzy pisali wyżej. Bez problemu znajdziesz coś dla siebie, tylko musisz określić swoje oczekiwania. Nie wiadomo czy jesteś początkującym blogerem, czy może chcesz przenieść znanego bloga swojego znajomego/klienta na nowe miejsce. To wszystko ma znaczenie i jeśli określisz dokładniej swoje potrzeby, wtedy możesz liczyć na konkretne porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

igaa90, domena + oczywiście płatny hosting. Jak szukasz tanich hostingów to coś z poniższych sobie wygrzebiesz:

 

rhosting.eu

hostinghouse.pl

castpol.pl

vihost.pl

vipower.pl

jupe.pl

webh.pl

unixstorm.org

netmark.pl

dhosting.pl

fastom.pl

 

 

Jaki skrypt chcesz wrzucić? Wordpress?

 

Ja również polecam dhosting.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak umiesz into linux, i nie musisz mieć specjalnego menu konfiguracyjnego, to polecam vps:

microvps, ovh, arabacloud

Gdzie najtańszy kosztuje 4zł, a stawianie z tutorialem z google to godzina, dwie roboty (na cały rok). No bo "jeżeli da się coś zrobić taniej a kupujesz drożej, to ty jesteś produktem".

Co do domeny, kiedyś miałem darmową na nazwa.pl przez rok i to działało, nie wiem czy teraz się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zależy od wielkości bloga, Twoich oczekiwań, itp.

Warto mieć możliwość przetestowania usług. Darmowego. Teraz to standard, zazwyczaj jest 7 lub 14 dni na testy. Ale warto potestować trochę dłużej, wtedy można rzeczywiście sprawdzić, czy usługa spełnia nasze oczekiwania. Teraz na Home jest promocja na darmowe testy do końca roku: https://beta.home.pl/testuj/ - można sprawdzić i wyrobić sobie opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietro, nie pierwszy rok a do końca roku - o ile pamiętam tak jest w regulaminie usługi. W zasadzie to dalsza dyskusja jest po próżności, bo nie znamy ani budżetu jaki może zostać przeznaczony na ten cel, ani samych założeń, a należałoby oczywiście nadmienić, że jeżeli treść strony ma trafić do szerszego grona odbiorców to nie obędzie się także bez jej promocji. Należy również pamiętać, że strona ma przynajmniej sama na swoje utrzymanie zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez stoje przed podobnym wyborem. Czy duzo sie zmienilo w tej kwestii przez ostatni czas? Hosting darmowy raczej odpada ze wzgledu na uciazliwe reklamy .. juz kiedys przegladam rozmaite i nie udalo mi sie znalezc cos wartego uwagi. Chce ogolnie prowadzic swojego bloga na temat mojej pasji czyli fotografowania. Beda sie na nim znajdowac m.in. roznego rodzaju video poradniki - te mam zamiar wrzucac na youtuba aby troche przyoszczedzic na miejscu. Natomiast jesli chodzi o zdjecia to chcialabym je trzymac "u siebie" .. problem tylko w tym, ze bez kompresji tez potrafia swoje wazyc wiec patrzac na to w dluzszej perspektywie bedzie potrzebne te 15-20GB wolnej przestrzeni. Jeden z moich znajomych mnie namawia na rozwiazanie pt. serwer vps .. pokazal mi dosc atrakcyjna oferte https://www.nazwa.pl/vps/ Oprocz ceny twierdzi, ze da mi to wieksza kontrole nad cala strona niz wykupowanie samego hostingu .. nawet jest w stanie poswiecic swoj czas i podszkolic mnie z obslugi takiego serwera. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, jaka bedzie cena po skonczeniu rocznej umowy .. bo nie mam zamiar placic jakiejs wysokiej stawki. W razie czego mozna przeniesc swoja strone w inne miejsce, tzn. domene w jednym miejscu, a hosting w drugim, dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×