Skocz do zawartości
Nerwica.com

Relaksacja Jacobsona


Biedrona20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mógłby sie ktoś wypowiedziec kto stosuje relaksacje jacobsona?

Moje ciało jest bardzo spięte i postanowiłem spróbować lecz nie czuje rozluznienia mieśni.

Polega to na tym żeby napiąć dane mieśnie przez kilka sekund i niby powinno nastąpić rozluźnienie. ale wcale tego rozluznienia nie czuje, ciało dalej jest spięte

Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowalem to jakis czas lecz na mnie to nie dzialalo wcale a nawet pogarszalo moj stan.NIE POLECAM takiego bullshitu jakim jest relaksacja. Moja byla niedorobiona pozal sie Boże psycholog opiewala tę metodę. Jakbym mogl to bym tę babę z robory na zbity ryj wywalił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jacobsona stosowalem i nie pomagal absolutnie nic.

Troche pomagał mi trening Schulza ale w momentcach bardso silnych leków to i to nie pomagało. Relaksacja na nerwice to jest tylko marnej jakosci półśrodek . to tak jakby miec zapalenie wyrostka i brac na to leki przeciwbólowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię trening Jacobsona i często go stosuje - zwykle pomaga mi wyluzować i rozluźnić mięśnie. Zawsze sobie obiecuję, że zacznę regularnie go stosować, żeby dojść do perfekcji, ale jakoś nie mogę się zebrać. Trening Schulza też mi się zdarzyło stosować, ale on już wymaga moim zdaniem więcej wysiłku i czasu - ale po nielicznych próbach widzę w nim duży potencjał:) Mój problem z napiętymi mięśniami trwa od wielu lat - praktycznie non stop któreś mięśnie mam ściśnięte i albo nie mogę przełykać, albo oddychać, albo wszystko na raz. Moim zdaniem warto stosować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nacobson to hochsztaplerstwo.

Jak ma to pomoc na spiete miesnie skoro trzeba je dodatkowo spinac ?

Mam spiete mięśnie i spinajac je w tym cwiczeniu nie czulem roznicy w momencie spiecia i rozluznienia. Po kilku takich pseudorelaksacjach dalem se z tym spokoj bo gówno to dawalo a malo trgo podczas tej niby relaksacji dostawalem lęków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj trening relaksacyjny Jacobsona bardzo mi pomógł na dysforyczne rozedrganie, odsłuchuję wersję pobraną z: http://relaksacja.pl/do_pobrania_za_darmo.html

dzięki konieczności skupienia się na napinaniu poszczególnych partii mięśni, nie uciekam myślami, jak to bywa podczas innych relaksacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×