Skocz do zawartości
Nerwica.com

LEWOMEPROMAZYNA (Tisercin)


agnieszas25

Czy lewomepromazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lewomepromazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      4
    • Nie
      2
    • Zaszkodziła
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Zażywałem przez 2 dni Tisercin na spanie ( 25 mg).

Spałem jak dziecko pierwszej nocy, natomiast przebudzałem się celem napicia się wody, bo język miałem suchy jak bym był na Sacharze. Długo spałem. W dzień byłem otumaniony.

Po drugiej nocy to samo, natomiast rano wstając do toalety obudziłem się leżąc w kawałkach szyby w drzwiach do pokoju, toteż przy dużym wzroście ryzyko omdlenia jest wysokie. Odstawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem ostatnio olanzapinę na sen. Jest to morderczy lek. 10mg jest dla mnie ewidentnie za dużo. W końcu się jednak wyspałem ale chodzę ciężki jak młot. Zmniejszę dawkę do 5mg może będzie lepiej.

Lusesita Dolores, na pewno brałaś olanzapinę na sen. Może warto spróbwać zamiast tisercinu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

mam wrazenie ze to wlasnie lewomepromazyna powoduje spadek bolu (np kregoslupa) ktory troche mi przeszkadza ;)

niby dobrze ale dzieki temu mozna zapomniec o bolu i np siedziec zgarbionym. spotkaliscie sie z taka reakcja 

na ten lek? 😕 To czeste ze leki stosowane w psychiatrii moga miec taki 'skutek uboczny' ?

 

pzdr. Username

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sen lepiej działa Tisercin , ale ma więcej skutków ubocznych np. suchość w ustach , poranne otumanienie , natomiast Perazyna jest o wiele słabsza na sen , jest delikatna , trzeba wziąść 100 mg , coś tam daje , ale rano wstajesz bez problemu , przynajmniej u mnie tak te leki działały , no i jest tania. Teraz biorę 100 mg Kwetiapiny przed spaniem i jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo trzeba czekać na docelowe działanie leku?

Drugi tydzień biorę na noc 50mg i chociaż na początku faktycznie miałam to przyjemne uczucie, że mój mózg przestał płonąć kosztem co prawda tragicznego otumanienia, to teraz zupełnie nie rozumiem co się ze mną dzieje.

Sen się pogorszył i chociaż nie mam siły się ruszać w dzień i procesy logicznego rozumowania zwolnily o 50% to napadowy placz ktorys dzien z rzedu zmusil mnie do ratowania sie xanaxem a natrętne myśli, napięcie i lęk nie dają mi żyć . Co to ma byc?

W ulotce piszą o zmniejszeniu laknienia - ktoś odnotował?

Zaczyna mi się nie podobać a przez telefon lekarz mówiła o zwiększeniu go do 100. Tak mnie zdziwiła że aż się umówiłam na wizytę usłyszeć to na żywo.

I nie mam psychozy, ot depresja w swiezej jak ciepla bułeczka diagnozie o ChAD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,mam takie objawy twarz gorąca jak po dużych emocjach albo wkurzeniu się a organizm próbuje się schłodzić i pocę się tylko pod pachami taka wentylacja a z drugiej strony jakieś trzęsiawki mnie łapią na których jest mi zimno aż mi zęby chodzą i oczywiście jakieś lęki nie określone a z tych lęków też pod pachami się pocę tylko takimi kroplami, jestem kłębkiem nerwów i lęku.Co myślicie o takich objawach,co to może być?Lekarze ręce rozkładają i tyle.Jak ich się pozbyć i unikać?Co z tym robić?Leki brałem długo i już nie chce brać.Nie wiem czy to lęk czy coś innego ale postanowiłem napisać w tym wątku. Mam w domu tisercin 25mg przepisany kiedyś przez psychiatre.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie czy tisercin sprawi, że usiądę w spokoju na tyłku bo z tym mam kłopot dodatkowo jakaś ekscytacja, podniecenie taka kumulacja emocji jak w lotka. Chyba za bardzo zmieniałem leki-neuroleptyki chciałem na aktywizację od psychiatrów ale po sulpirycie czułem jakbym bzikował trochę.Solian też brałem, fluanxol teraz mam przepisany 2x1mg i tisercin 25mg na noc ale nie wiem czy to dobry zestaw i nie wiem czy brać te leki.Śpie po 3 lub 4 godziny, budzę się w miarę wyspany ale jak przychodzi ranek nie mam już siły bo już nie śpię od 3 czy 4 rano i w dzień chodzę jak pijany zataczając się.Powiedzcie co robić i czy jest mi w takim wypadku potrzebny ten fluanxol? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×