Skocz do zawartości
Nerwica.com

LEWOMEPROMAZYNA (Tisercin)


agnieszas25

Czy lewomepromazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lewomepromazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      4
    • Nie
      2
    • Zaszkodziła
      2


Rekomendowane odpowiedzi

czy kogoś z Was podczas brania tisercinu bolały oczy? nie wiem co jest ale od 3 dni strasznie boli mnie cała gałka oczna? zauważyłam,że jak ostatnio zażywam go na noc to oko boli mnie także podczas mrugania? biorę 25mg od czerwca 2014.z leków biorę jeszcze euthyrox na tarczycę.mieliście jakieś problemy z oczami po tisercinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam wątek, bo mam pytanie.

Psychiatra przepisała mi pół tabletki Tisercin na sen. Biorę od dwóch dni i rzeczywiście z zasypianiem po nim nie ma problemu. Jednakże w ciągu dnia to jakaś masakra :? Wstaje po nim strasznie otłumaniona i senna, boli mnie głowa, mam zatkany nos i źle mi się oddycha :-| Już wole chyba powrót moich męczarni przed snem niż takie samopoczucie w ciągu dnia.

Czy ktoś z was miał takie objawy po zażyciu tego leku? Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tisercin biorę już ponad rok, z krótką odstawką gdy zamieniłem go na Amitryptylinę. Teraz już wiem, że działa u mnie najlepiej w kombinacji z mianseryną i jako jedyny neuro tuli do snu. Próbowałem chlora, ketrel ale nic tak na mnie nie działa jak Tisercin (1 -2 tabsy). Rok temu jadłem tego na prawdę dużo (3-4 tabsy) i było wszystko ok. Tolerancja wzrasta bardzo powoli. Mi udało się zejść niżej dzięki mianserynie. Tisercin to lek dla osób, na których różne kombinacje antydepresentów nie działają. Oczywiście, patrzę to tylko przez pryzmat mojego problemu z zasypaniem. Na sen działa wyśmienicie. Zresztą na samej ulotce odnajdziecie informację, że 25 mg jest na spanie.

 

Co do odstawiania, to prawda. Mi się udało zastąpić go amitryptyliną (50mg 75mg) ale po niej tyję. Nagłe odstawienie Tisercinu po dłuższej terapii - nie polecam. Lepiej to łamać na pół i zejść powoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tisercin, czuję, że się zaprzyjaźnię z nim. Wpadam tu na krótko bo nowy psychiatra zabronił mi czytania forów o lekach i zakazał także "wpadania" na cokolwiek, gdziekolwiek mówią o chorobach. Pozdrawiam!

 

-- 26 sie 2015, 12:05 --

 

Straszny zamulacZ, ale lęków niet. Mam nadzieję, że faktycznie do dwóch tygodni to przymulenie przechodzi, bo aktualnie kursuję tylko na linii blok - osiedlowy sklep

 

-- 01 wrz 2015, 12:15 --

 

Tisercin, czuję, że się zaprzyjaźnię z nim. Wpadam tu na krótko bo nowy psychiatra zabronił mi czytania forów o lekach i zakazał także "wpadania" na cokolwiek, gdziekolwiek mówią o chorobach. Pozdrawiam!

 

-- 26 sie 2015, 12:05 --

 

Straszny zamulacZ, ale lęków niet. Mam nadzieję, że faktycznie do dwóch tygodni to przymulenie przechodzi, bo aktualnie kursuję tylko na linii blok - osiedlowy sklep

 

Dam temu lekowi trochę jeszcze szansy, działanie antydepresyjne jakby wchodzi, coś czuję że mojej psychiki niebo powoli się rozjaśnia. Ale na wszystko trzeba czasu.

 

-- 01 wrz 2015, 12:17 --

 

I znów brak podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie uspokajał, a działanie nasenne miał... kiepskie. Lek potężnie wysuszał usta i zrobił jakby lekki nieżyt nosa i potężnie zamula, aż trzy dni miałem te objawy, choć wziąłem ten lek tylko raz. Wywaliłem to do utylizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fobik123 Kiedyś trochę podjadałem na noc, rzeczywiście łatwiej się usypiało, ale na następny dzień.. jakby ktoś młotem przywalił w głowę, ciężko się formułowało zdania, nawet ciężko się myślało... Sedujący jest mocno z pewnością, na lęk może w ten sposób trochę pomóc. Jeśli patrzysz na niego pod kątem zniwelowania fobii społecznej to rzeczywiście trochę uspokaja i wyłącza myśli lękowe w takich sytuacjach, ale ten lek po prostu wyłącza wiele myśli i funkcji w mózgu hehe ;) Jak zjesz tabsa na noc to napisz następnego dnia wieczorem jak się czułeś i jak tam funkcjonowałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No benzo nie zastąpi w tym kontekście na pewno, ale żarcie benzo non-stop bez przerwy to też nie jest wyjście. I jak dzisiaj się czujesz? A alprę brałeś ciągiem czy tylko doraźnie? W podpisie masz też że doraźnie baclo bierzesz, próbowałeś mniejsze dawki dłużej czy tylko doraźnie 50-100mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dupyé 25mg ma działanie uspokajająco-nasenne i tak też przepisują ludziom z nerwicą/bezsennością a takie wielkie dawki to już jakieś działanie przeciwpsychotyczne

fobik123 jak się tisercin pobierze kilka dni to trochę te zamulenie schodzi i nie jest aż tak uderzające jak po pierwszej tabletce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podano mi to cholerstwo przed ponad 7 laty tj. gdy leżałem w klinice psychiatrii dorosłych CM UJ (od blisko 10 lat cierpię na CHAD, typ II). Jak co noc mialem problem z zaśnięciem. I tak na drugi dzień czułem się po prostu koszmarnie. Spowolniały, niczym za brudną szybą. To był pierwszy i ostatni raz - nigdy więcej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lek sprawdza się przy odstawieniu alprazolamu? w długim czasie, w dość dużych dawkach 4-5 mg. Chlor mnie za bardzo przymula i nie usypia, kweta wali po sercu ( mam problemy z sercem) jadę do nowego lekarza, czy lepiej odstawiać alprazolam dodając np.relanium i jakiś zopiklon albo morfeo czy od razu z nim pogadać żeby mi przepisał tisercin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lek sprawdza się przy odstawieniu alprazolamu? w długim czasie, w dość dużych dawkach 4-5 mg. Chlor mnie za bardzo przymula i nie usypia, kweta wali po sercu ( mam problemy z sercem) jadę do nowego lekarza, czy lepiej odstawiać alprazolam dodając np.relanium i jakiś zopiklon albo morfeo czy od razu z nim pogadać żeby mi przepisał tisercin ?

 

Jeśli chloroprotyksen Ci nie pasuje to Tisercin także.

Tisercin to strasznie syfiasty neuroleptyk, mi bardziej zaszkodził niż pomógł.

 

Na zejście z benzo to tylko powolna redukcja dawki i przejście na relanium + dorzucenie jakiejś antyhistaminy (hydroxyzyna, mianseryna itp.)

Ale bez bólu dupy się nie obejdzie, sam to przerabiałem.

 

-- 27 lip 2017, 21:27 --

 

No słabo przeciwlękowo, to jest taka bardziej sedacja, otumanienie, trochę uspokojenie, ale profil przeciwlękowy nieduży.

 

niestety się zgodzę, wszystkie neuroleptyki działają słabo przeciwlękowo, pomimo zamulenia, nie dorastają do pięt benzo i ciężko nimi cokolwiek zastąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×