Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niedobory pokarmowe objawiającą się jako nerwice i depresje.


Gość Bagatelka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeśli nie jestem anorektykiem, to mogę mieć niedobory pokarmowe, które mogą dawać objawy ze strony psychicznej? Staram się odżywiać niby w miarę zdrowo - nie piję alkoholu, nie palę, nie piję kolorowych napojów, nie korzystam ze słodzików, nie jem fast foodów, nie jem tłusto. I no właśnie ja wręcz unikam tłuszczu - jem chudo, niezwykle rzadko korzystam z oleju, używam co najwyżej margaryny jako podstawowego źródło tłuszczu.

 

Kilka lat temu miałem robione badania cholersterolu - hdl i ldl były w normie, ale cholesterol całkowity był zaniżony.

 

I czy tutaj może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na silne depresje czy zaburzenia lękowe to raczej nie, ale na ogólne samopoczucie na pewno. Weź se chłopie zjedz jutro na śniadanie zajebistą jajecznicę na boczku z chlebkiem posmarowanym prawdziwym masłem a nie tym świństwem ,a zobaczysz co to dobre śniadanie :)

Tłuszcz to bardzo dobre źródło kalorii.

 

Ja nie zauważyłem nigdy wpływu diety na moją depresje, czy dobrze się odżywiam czy ciulowo, zawsze mnie dojedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawidłowa dieta (w tym również uboga w różne minerały i witaminy) może powodować różnego rodzaju zaburzenia. To że nie jesz tłuszczów w codziennej diecie to wcale nie musi być przyczyna ale z tego co piszesz może. Ja bym skonsultowała dietę z dietetykiem, innym lekarzem. Sama od czasu do czasu pozwalam sobie na dość tłuste jedzenie, używam tłuszczu sporadycznie i pod tym względem raczej nie kontroluję diety, ale wyniki mam dobre. Oliwa z oliwek rzeczywiście może pomóc. Stosuje ją np. mój partner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×