Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak wkoncu zasnąć?


Monika12122

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni nie mogę zasnąć, bije mi serce jak oszalale i co wieczór boje się ze znowu nie zasne i koło się zamyka. Nie umiem przestać o tym myśleć, co w nocy zasne to do godziny się wybudzam, śpię po 2 h na dobę. Jak mam wygonic od siebie tę myśl? Najbardziej się boję że jak nie będę spała te 7 h na dobę to zachoruje na jakąś ciężką chorobę. I tu dalej pojawia się lęk. Płacze już z bezradności bo nie wiem co mam robić. Pomóżcie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika12122, może jak nie bierzesz żadnych leków to może coś ziołowego będzie dobre. Kup sobie Sedomix i zażywaj co najmniej 10-15 ml pół godziny przed snem, rozmieszaj z wodą, na mnie kiedyś zioła działały.

 

Spróbuję ;) a ty bierzesz jakieś leki nasenne lub coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam lęku odnośnie spania, po prostu rzadko kiedy czuję się zmęczony, ale co śmieszniejsze - jak byłem w szkole po przespaniu się od 3-7h - jeszcze w czasach technikum - pomimo że "tego nie czułem" to ziewałem dosłownie co 15s przez co zwracałem na siebie uwagę.

 

Ja to robię tak, kładę się, spowalniam oddech (najlepiej przez nos żeby lepiej dotlenić organizm) tak by dać mu znać że powinien się przestawić w fazę zmulenia. Potem wyobrażam sobie randomowe rzeczy - totalne głupoty - tak żeby udało się zasymulować hipnagogi (https://pl.wikipedia.org/wiki/Omamy_hipnagogiczne) - np. cokolwiek, może to być szatan tańczący na rurze, papież wołający o wolność dla narodowców, ludzie kopiący kamienie kartami graficznymi (relacja do bitcoinów) itd. Zwykle działa w 3/4 przypadków ale nie wiem czy normalny człowiek też tak może. Jak nie to przesiedzę jeszcze od godziny do trzech przy kompie i na 100% już zasypiam.

 

Czym bardziej się skupiasz nad tym że chcesz zasnąć, tym mniej wychodzi, więc musisz jak najbardziej wyłączyć świadomość i koncentrację.

 

Po hydro/benzo/zolafren też się lepiej śpi ale nie lubię za dużo spać i nie kontrolować zmęczenia. Swoją drogą jak kiedyś nie spałem od 24-30h to teraz mam w miarę stabilny, krótki sen (4-8h) zazwyczaj w normalnych porach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika12122, spróbuj czegoś ziołowego jak radzi JERZY62, a jak nie pomoże to pójdź do lekarza. Jeśli nie chcesz nic uzależniającego, to może hydroksyzyne dostaniesz i Ci pomoże.

 

Ale przede wszystkim staraj się nie nakręcać, że nie zaśniesz. Spróbuj nie myśleć o niczym. I pójdź spać jak tylko poczujesz się senna, bo jak przegapisz ten moment, to potem jest trudniej zasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi psycholog mówił że światło z urządzeń działa pobudzająco na układ nerwowy - powiedziałem jej że wyłączenie komputera na kilka godzin przed było by możliwe - ale nie poradziłbym sobie wtedy z odstawieniem telefonu. W sumie nie miałbym zajęcia - jedynym sensownym byłby spacer ale... dostałbym nerwicy bez włączonego pokemongo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika12122, przepraszam że nie pisałem ale mam poważnego strupa na głowie i też nie było prądu w domu.

Spróbował bym najpierw tego Sedomix 15 ml rozmieszać z wodą i wypić i mieć pod ręką herbatę taką letnią ( nie gorącą ) i jeszcze popić tamto.

A jeśli by to nie podziałało to do lekarza i prosiłbym Trititco 75 mg i zacząłbym zażywać od 25 mg, lek dzieli się na trzy części.

 

To jest tak jakbym ja zrobił nie zażywając wcześniej żadnych leków psychiatrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×