Skocz do zawartości
Nerwica.com

Szukam książek o psychofarmakologii, jakie ?


dr. Psycho Trepens

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi.

 

Dysponuję literaturą Stephena Stahla, ale ona mi nie wystarcza.

Chciałbym się nauczyć i pojąć sens, sposób i mechanizm działania receptorów w mózgu człowieka, znam oczywiście właściwości

agonistów i antagonistów podrodzin 5HT-XX ale nie rozumiem ich sposobu działania, a chciałbym to zrozumieć.

Zależy mi by poznać farmakokinetykę i farmakodynamikę oraz wszystko co jest z receptorami związane, interesuje mnie

głównie cała rodzina receptorów serotoninowych 5HT-XX oraz dopaminowych D-X.

Znam mechanizmy działania inhibiotorów serotoniny, dopaminy i noradrenaliny ale to jedynie 1 rzecz którą CZĘŚCIOWO tylko pojmuję.

Nie rozumiem takich rzeczy jak upregulacja, downregulacja receptorów i reszty mechanizmów.

Czy możecie mi polecić jakieś książki po polsku w których we w miarę przystępny sposób będę mógł to pojąć ?

Jestem z Warszawy, polecicie jakieś księgarnie ? Czego szukać, jakiej dziedziny konkretnie, bo nie wiem pod co to podciągnąć ?

 

BARDZO proszę o jakieś odpowiedzi, całuję stopy w podzięce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jest ale po angielsku i bez objaśnień, tradycyjny translator google nie umie tego przetłumaczyć bo to język stricte naukowy.

najwięcej tego jest na Wikipedii, a reszta artykułów na google jest tak jak wyżej piszę tylko w fachowym języku i musiałbym znać sporo z tradycyjnej medycyny ogólnej.

 

całuję mimo wszystko stopy :P bo miałeś dobrą wolę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1 tom, kupiony przez pomyłkę. W tym tomie jest farmakologia ogólna, zdjęcia ze środka: http://www96.zippyshare.com/v/qTdXqrgg/file.html

 

Wielkie dzięki mistrzu, gdybyś czegoś potrzebował, jakieś leki czy cokolwiek to daj znać, odwdzięczę się.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×