Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie umiem przestać gdy zacznę jeść


Paola97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłam napisać, bo po prostu potrzebuję się komuś wygadać i kogoś kto mnie wysłucha. Mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić od miesięcy. Nie wiem kiedy i dlaczego to się nagle zaczęło. W mojej podświadomości coś mi mówi że muszę jeść, objadam się do bólu brzucha. Pochłaniam duże ilości jedzenia. Takie napady zdarzają mi się minimum raz na tydzień. Ale może zacznę od początku.

Zaczęłam się ćwiczyć, początkowo wszystko szło pięknie, schudłam i czuła się naprawdę świetnie. Ale gdzieś czułam że mogłabym schudnąć bardziej, zaczęłam ograniczać jedzenie, jeść regularnie....jednak z czasem zrodziło się to w obsesję. Jedzenie zaczęło odgrywać u mnie najważniejszą rolę. Żyję dla jedzenia, regularnych posiłków i żadnego gryza więcej. Do czasu aż nadchodzi weekend. Wtedy tracę kontrolę, czuję się rozregulowana, bo dni na weekend wyglądają inaczej niż w ciągu tygodnia. W domu pojawiają się słodycze, a gdy już się dopadnę trudno mi przestać.

Od jakiegoś czasu po takim napadzie wymiotuję by ulżyć sobie trochę. Bo czuję się ciężka i obolała. Mam wyrzuty sumienia i okropnego doła. Niszczę sobie życie towarzyskie przez jedzenie. Nie umiem przestać. Miesiączki nie mam już prawie rok. Wiem że powinnam zacząć jakieś leczenie, zacząć od psychologa? Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum. Dobrze że do nas dolaczylas i dobrze że dostrzegasz problem tak zacznij od zapisania się do psychiatry i psychologa tam uzyskasz fachową pomoc. Natomiast tu na forum znajdziesz osoby z którymi możesz porozmawiać wysluchaja Ciebie i na tyle ile potrafią wespra nie zostawia w trudnej sytuacji wiem coś o tym bo sama tego doświadczyłam.

Proszę napisz czy masz obok siebie kogoś kto by Ciebie wsparł wysłuchał masz wsparcie w rodzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

z tego co rozumiem ustalilas sobie cheat day na sobote, tak?

Rozumie, ze caly tydzien czekasz na ta sobote z utesknieniem?

 

Nie zlicze raczej tak na szybko, na ilu dietach bylem, ile przerobilem na sobie,

po kilku latach doszedlem do wniosku, ze dieta to nie jest okres od xx.xx.xxxx do xx.xx.xxxx, albo do y kg, okres wielkich wyzeczen.

W tej chwili bardziej okreslibym ze jestem na modelu zywieniowym, stylu niz na diecie,

jednak uwazam, ze tylko takie podejscie ma sens.

Na codzien dostarczam sobie takie skladniki, ze nawet nie myle o jakis slodyczach, nie mam po prostu na nie ochoty.

 

Podejscie strike dietetyczne ma wiele wad,

najwieksze z nich to na pewno zle samopoczucie,

trudnosc w utrzymaniu diety,

i jeden z wiekszych minusow: osiagniecie danego celu.....

....moze to zabrzmi dziwnie ale tak to widze:

wiele osob np robi forme na 'sopot', a po wakacjach wraca do starych nawykow zywieniowych,

wydaje mi sie ze nie za bardzo o to chodzi, zeby robic jeden krok w przod a potem taki sam w tyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagnostycznie : Zaburzenia odzywiania, Jadłowstręt psychiczny-typ bulimiczny. Ograniczanie posiłków połączone z napadami objadania się z późniejszą prowokacją do wymiotów. Proponuję udać się do lekarza nim doprowadzisz organizm do poważniejszych zaburzeń. Pozdrawiam

Terapeuta ds. rozwoju osobowosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ustalałam sobie cheaty, teraz zwiększyłam ilość posiłków i ogólnie nie chodzę głodna wszystko jest w porządku. Jednak dalej towarzyszą mi napady, miałam jakiś czas spokoju, zamieniałam śmieciowe jedzenie na warzywa i owoce, ale gdzieś w głowie wciąż siedziało mi że muszę coś zjeść po mimo że głodu nie czułam. To okropne! Zawsze po takim napadzie, robię postanowienie już więcej mnie to nie spotka, ale to silniejsze, nie umiem nad tym panować jakby tracę wtedy rozum. Dziękuję za odzew....na pewno będę szukać pomocy, bo wiem że sama już sobie nie pomogę.

Powiedziałam mamie o tym, że od jakiegoś czasu występuje u mnie taka dolegliwość, ale już tego nie robię bo wtedy miałam jakiś czas przerwy od tego, ale to wraca. Głupio mi o tym mówić, bo jak można nie panować na jedzeniem. Kiedyś występowała u mnie depresja, lęki. Teraz się z tego wyleczyłam, a raczej uśpiłam to wszystko teraz póki są wakacje.

Jeszcze raz dziękuję za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie raz tak mialas, ze spojrzalas na zegarek i pomyslalas:

"o kurde juz 19(np), jak szybko zlecialo..... chyba jestem glodna ---- faktycznie od rana nie jadlam...."

Zajmij swoj dzien, wypelnij go tak, zeby nie miec czasu na zbedny myslenie,

nadmiar wolnego czasu praktycznie zawsze dziala na niekorzysc, glupie rzeczy przychodza do glowy....,

zaczynaja sie jakies wkrety....

 

Zrob tak, zeby nie miec czasu myslec,

a wieczoram nie miec sil na cos innego, niz zeby tylko pojsc spac,

ale pojsc spac z usmiechem na ustach i uczuciem spelnienia, bo w ciagu dnia odwalilas kawal dobre roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, do żywności dodawane są różne składniki, które tylko napędzają apetyt. Postaraj się na początek zmienić jakość jedzenia. Więcej naturalnych, zdrowych rzeczy, którymi najesz się do syta. Jeśli będziesz pełna, ochota na dalsze jedzenie będzie mniejsza, bo zrobi Ci się po prostu niedobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym udać się do dietetyka, z zaburzeniami apetytu nie ma żartów. Jeśli jednak sama próbujesz poradzić sobie z tym problem, warto przerzucić się na zdrową dietę, ale absolutnie nie możesz się głodzić, bo organizm zacznie bardziej magazynować tłuszcz. Dostępne są też naturalne, ziołowe środki, które regulują apetyt jak na przykład kwas kaprylowy https://evita.sklep.pl/pl/kwas-kaprylowy-600mg-60kaps.html Popytaj w aptece, na pewno Ci coś doradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×