Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
vall

Łupież pstry

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję,ze pytanie zadaję w odpowiednim dziale ;/ Czy ktos moze leczyl kiedys łupiez pstry? Byłem pewien,zę mam łuszczycę ale wybrałem się do rodzinneego i rodzinna powiedziała,ze na 100 % jest to łupiez pstry, dała zalecenie uz ywania szamponów przeciwłupieżowych na całe ciało plus jeszcze clotrimazolum Powiedziała,ze jak to nie pomoże to da skierowanie do dermatologa. Bujam sie z tym jednak prawie 3 tygodnie i nie mija, mam wrazenie,ze wyskakuje coraz więcej plam. Może Wy macie doświadczenia z leczeniem tego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze powiedziawszy najlepiej byłoby gdybyś udał się do trychologa, czyli specjalisty od skóry głowy i włosów. Obawiam się, że lekarz rodzinny nie zawsze może mieć rację (w końcu ma wiedzę ogólną, do pierwszego reagowania). Jakbyś zapisywał się do trychologa to polecałabym Ci, abyś umówił się nie tylko na konsultację, ale również na badanie trychologiczne (pewnie trycholog Ci to zaproponuje od początku, ale jakby nie to lepiej od razu na to też).

Pozwoliłam sobie skopiować korzyści jakie płyną ze zrobienia takiego badania, żeby nie musieć wszystkiego rozpisywać :)

Przy powiększeniu 50x z wykorzystaniem światła fluorescencyjnego może zaobserwować co znajduje się na skórze głowy, np. bakterie, drożdżaki, czy zrogowaciały naskórek.

Zdecydowanie większe powiększenie, tj. 200x pozwala zobaczyć m.in.:

zminiaturyzowane włosy,

różnice w grubościach łodyg,

stopień przetłuszczania się,

mieszki włosowe w kenogenie (czyli takie, z których nie wyrastają włosy),

stan mieszków włosowych,

gromadzenie się naskórka i łoju,

łuszczący się naskórek,

nieprawidłowości w budowie włosów.

Obserwacja skóry głowy pomaga w ustaleniu przyczyny różnych dolegliwości i podjęciu skutecznej kuracji.

Źródło: http://gabinettrychologiczny.pl/badanie-trychologiczne/

Ja początkowo stosowałam różnego rodzaju szampony przeciwłupieżowe, ale nie działały wcale. Tzn spłukiwały łupież z włosów, ale następnego dnia było znowu to samo. Poszłam do trychologa i dowiedziałam się, że szamponem nie pozbędę się łupieżu i że tylko stosowanie peelingu enzymatycznego i czegoś do nawilżenia skóry głowy da mi odpowiedni rezultat. Co prawda nie miałam łupieżu pstrego, a łupież suchy, ale podejrzewam, że kierunek jest ten sam. Kupiłam chyba z 5 różnych preparatów do oczyszczania skóry głowy i każdy działał - nie powiem. Mnie jednak najbardziej przypadło do gustu serum oczyszczające do skóry głowy z firmy Bionigree, ale też całkiem nieźle sprawowały się bardziej popularne marki.

Najważniejsze - idź do trychologa i niech Ci powie, co to za rodzaj łupieżu. Później wybierz odpowiedni produkt dla siebie i lecz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwykłe szampony przeciwłupieżowe nic nie dadzą. Próbowałeś Zoxin? Mi pomaga. Tylko trzeba duże opakowanie i myć co dziennie lub max co 2 dni, a potem co jakiś czas profilaktycznie. Bo takie tam saszetki i małe opakowania to jest za mało.

Raz byłem u dermatologa, z łuszczącymi się paznokciami, to mi powiedział, że mogą być różne przyczyny do widzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałam łupież pstry i z tego co pamiętam używałam szamponu Stieprox,jednak nie dawał on żadnej poprawy. Dermatolog wspomniała coś o opalaniu w solarium,że to mogłoby pomóc,a że było to w okresie studniówkowym ,tak więc postanowiłam wybrać się na solarium,aby cera nabrała ładnego koloru i o dziwo łupieżu pstrego z każdym opalaniem było coraz mniej,aż w końcu zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi na łupież zawsze pomagał nizoral - jak dla mnie najlepszy z tych popularnych szamponów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi Nizoral nie pomaga 😕 Zaczęłam szukać w internecie, ostatnio trafiłam na preparat na łupież pstry Pityver. Nie wiem, czy słyszeliście o tym szamponie. Jeżeli tak, to czy ktoś mógłby mi napisać coś więcej? Nie chcę kupować czegoś w ciemno, ale też boję się o swoje zdrowie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat trochę stary, ale sprostuję: łupież pstry będzie wymagał trochę innego podejścia niż zwykły łupież. Przede wszystkim dlatego, że lubi nawracać i jest trochę bardziej uciążliwy. Nie mniej jednak wizyta u trychologa może pomóc 🙂

W dniu 9.10.2017 o 12:38, switchblade napisał:

Miałam łupież pstry i z tego co pamiętam używałam szamponu Stieprox,jednak nie dawał on żadnej poprawy. Dermatolog wspomniała coś o opalaniu w solarium,że to mogłoby pomóc,a że było to w okresie studniówkowym ,tak więc postanowiłam wybrać się na solarium,aby cera nabrała ładnego koloru i o dziwo łupieżu pstrego z każdym opalaniem było coraz mniej,aż w końcu zniknął.

Odradzam opalanie, a nawet doradziłabym bardzo silną ochronę przeciwsłoneczną, jeśli plamy się już pojawiły - tutaj piszą co prawda typowo o twarzy, ale myślę że to spokojnie odnosi się do całego ciała https://poznajpityver.pl/blog/lupiez-pstry/

Generalnie jeżeli szukamy czegoś na własną rękę to warto się wspomóc preparatami z ketonazolem albo flukonazolem, na pewno nie zaszkodzi też maść z clotrimazolem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, pajaczeek napisał:

nie zaszkodzi też maść z clotrimazolem.

na łupież pstry właśnie dostałem tylko taką maść: Clotrimazolum GSK, 10 mg/g, krem, 20, ale to zależy od stopnia i zaawansowania choroby, nie polecam leczyć się samemu środkami z apteki, mi pomógł dermatolog!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi