Skocz do zawartości
Nerwica.com

Są tu jacyś spece od komputerów (laptopów)?


Gość weltschmerz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość weltschmerz

Laptop HP elitebook robi mi taki numer, że co jakiś czas kursor przeskakuje podczas pisania w lewo i muszę to poprawiać. Ponadto co jakiś czas całkowicie się zacina i leci w lewo do oporu. Najczęściej pomaga otwarcie nowego okna przeglądarki, choć nie zawsze, ale jest to wkoorwiające na maxa. Sterowniki touchpada zainstalowane (najnowsze), zresztą touchpad wyłączony, BIOS zaktualizowany. Coś jeszcze da się z tym zrobić? Reinstal systemu? Czy to wskazuje może na uszkodzenie mechaniczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz

superb, o rly?

zresztą touchpad wyłączony,

i źle rozumiesz, bo w notatniku też to robi. Czasami tylko nowa karta pomaga, jeżeli zatnie się na przeglądarce, ale to też nie zawsze.

 

C&S, a gdzie to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz

No, tak jakby strzałka w lewo się sama naciskała. Sprawdzę może, jak to chodzi na innej klawiaturze, jeżeli ją gdzieś dorwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz

Jak mi już leci do oporu ten wskaźnik (nie myszy, tylko kursor przy pisaniu), to naciskam -> i na chwilę jest OK, a później znowu zaczyna, aż mu przejdzie samo.

 

Tamto mam odznaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby wykluczyć sprzetowe usterki, to zacząłbym od porządnego wyczyszczenia klawiatury. Przedmuchaj ją sprężonym powietrzem, a najlepiej takim z kompresora lub jak mówiłeś sprawdz na innej, tylko nie wiem czy w przypadku laptopa da się wyłączyć całkowicie ta wbudowana klawiature, chyba ze po wpięciu zewnetrznej, ta wbudowana staje sie nieaktywna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz
Aby wykluczyć sprzetowe usterki, to zacząłbym od porządnego wyczyszczenia klawiatury. Przedmuchaj ją sprężonym powietrzem, a najlepiej takim z kompresora lub jak mówiłeś sprawdz na innej, tylko nie wiem czy w przypadku laptopa da się wyłączyć całkowicie ta wbudowana klawiature, chyba ze po wpięciu zewnetrznej, ta wbudowana staje sie nieaktywna ?

Pojęcia nie mam, nigdy nie próbowałem. Ale pewnie się da.

 

Jerzy, mam go od pół roku, był wcześniej używany - wiem, ryzyko związane z kupowaniem używanego sprzętu. Mam jeszcze gwarancję firmy, która go odkupiła z leasingu, ale musiałbym jechać 100 kilosów do nich i nie za bardzo mi się chce.

 

Zawsze mi się wydawało, że brud pod klawiszami raczej powoduje opór przy wstukiwaniu, a nie sytuację zgoła przeciwną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarny_prorok, zanim zaczniesz grzebać w podzespołach to najpierw wyklucz system, sterowniki, aplikacje i wirusy.

Odpal sobie jakąś bootowalną dystrybucje Linuksa i pobaw się nim trochę. Jeżeli problemu nie będziesz doświadczał to już wiesz gdzie szukać.

Masz jakiś backup systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz

toć jest antywirus, skanuję cały dysk co parę dni i nic.

 

backup systemu jest mi niepotrzebny, pliki mam skopiowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy w biose masz taka opcje - wylaczenie touchpada,

a jak nie to skorzystaj z devcona ( u mnie na probooku jak chcialem odciac klawiature to tylko tak dalo rade )

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/devtest/devcon

i masz doca:
https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/devtest/devcon-general-commands

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wypalę teraz jak Filip konopie, ale próbowałeś po prostu odłączyć bezprzewodową mysz? Ciekaw jestem, czy bez niej też pojawiają się te błędy. Miałem kiedyś podobny problem, gdy używałem bezprzewodowego zestawu "klawiatura plus mysz" (w sensie: jeden nadajnik USB na obydwa). Obojętnie, czy chodziło o mysz, czy klawiaturę, jeśli w jednym była słaba bateria, często odpalało mi ciąg jakichś zupełnie losowych znaków i kursor ogólnie wariował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×