Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dziwna koleżanka


Bambumb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś czas temu poznałam koleżankę mojej przyjaciółki, z którą chodzi na zajęcia dodatkowe z angielskiego. Na samym początku dziewczyna wydała mi się inna, wycofana i rozkapryszona. Spędzałyśmy razem sylwestra, a ona postanowiła, że wróci do domu. Okazało się, że nie ma kto po nią przyjechać, dlatego, nieszczęśliwa, została.

Spałyśmy w piątkę na dwóch łóżkach, a owa dziewczyna, nazwijmy ją Y, celowo wybrała to mniejsze i poprosiła moją przyjaciółkę (ją nazwijmy X) żeby spała z nią. Wtedy nie wydawało mi się to niczym dziwnym, być może po prostu nie polubiła naszej grupki.

Kilka dni temu Y zaczęła do mnie pisać, umówiłyśmy się do kina, a podczas tego spotkania zyskałam pewność, iż coś jest nie tak. Dziewczyna bez przerwy mówiła o X, każdy temat musiał zawierać pytania: Czy X też tak sądzi? A czy X to lubi? itp. Później pisałam z nią na fb i, w żartach, nazwałam X fałszywą żmiją (MUSIAŁA wiedzieć że to żart - emotikony i moje słowa niemal krzyczały ,,żartuję"), za co zostałam zjechana, przez Y, która napisała monolog na temat wspaniałości mojej przyjaciółki. Nie mogłam powiedzieć na nią nic złego w żartach, ani nawet prawdy w stylu ,,czasem bywa leniwa", ponieważ Y wciąż opowiadała, jaka to boska jest X, a także denerwowała się na takie słowa.

Y chciała wiedzieć o X wszystko, wypytywała mnie o każdy szczegół, a jednocześnie próbowała udowodnić, że jest jej najlepszą przyjaciółką, opowiadając mi jak to wiele o niej wie. Wymyśliła kilka rzeczy, co oczywiście od razu wyłapałam, jakby chciała pokazać, że jest z nią bardzo blisko. Oczekiwała od X zapewnień, że się przyjaźnią, a także liczyła na nazwanie jej najlepszą.

Kilka razy powtarzała mi, iż X nie ma dla niej czasu, choć za trzy dni jechała z nią na obóz, mający trwać 2 tygodnie. Z tego, co mówiła, wynikało, że chce się z nią spotykać bardzo często. Oprócz tego bardzo zachwalała rady Y i próbowała mnie zmusić do pytania jej o wszystko, co mam zrobić, ponieważ X jest ,,taka mądra". Rzeczywiście, X to uzdolniona osoba, aczkolwiek Y ocenia to po wynikach w nauce, które (sądząc po średniej) mamy identyczne, ale przez cały czas mialam wrażenie, iż próbuje mi powiedzieć ,,masz jej słuchać bo jesteś od niej głupsza".

Po rozmowie z przyjaciółką dowiedziałam się, że Y pyta ją o zdanie w każdej kwestii, choć X prosiła ją wiele razy, żeby podejmowała decyzje sama, bo przecież nie będzie decydować o całym jej życiu. Ponadto, nie jestem jedyną osobą, do której Y obsesyjnie mówi o X i nie pozwala powiedzieć niczego, co w jej mniemaniu byłoby niemiłe. Wciąż wypytuje o X, a także kopiuje zachowania i różne powiedzonka itp. ode mnie i X, przedstawiając je jako własne. Do tego dochodzi fakt, iż kiedy usłyszała o moim spotkaniu z X, próbowała dać mi do zrozumienia, że ją też mam zaprosić. Chciała też, żeby X wyjechała z nią gdzieś do jej rodziny.

Jeśli niepotrzebnie się martwię, to dobrze, ale sytuacja wydaje mi się co najmniej dziwna. Z mojej perspektywy sytuacja wygląda tak, jakby Y miała obsesję na punkcie X, mało tego: jakby próbowała robić dokładnie to, co ona; zostać nią. Będę wdzięczna za wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest lesbijka.

po prostu ma nieuksztaltowana osobowosc.

probuje stac sie taka jak X, bo ma niskie poczucie wlasnej wartosci.

chce stac sie inna, lepsza na podstawie modelu ''przyjaciolki'' ktora uwaza za doskonalosc.

 

to niedojrzala emocjonalnie dziewczyna, po prostu zamiast byc soba woli stac sie kims innym.

prawdopodobnie uwaza siebie za nic niewarta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×