Skocz do zawartości
Nerwica.com

Fevarin i PSSD


retron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Trafiłem na to forum szukając informacji o PSSD. Moja historia wygląda tak że leczyłem się przez trochę ponad pół roku na depresję lekiem Fevarin (fluwoksamina czyli lek SSRI). Właśnie ten lek po odstawieniu spowodował u mnie PSSD. Podobno jest to bardzo rzadka przypadłość - w każdym razie gdybym wcześniej wiedział że jest chociaż 0,1% szansy na to że coś takiego może mnie spotkać to pewnie bym nie wziął tego leku do ust, no ale stało się...

 

Nie chciałbym żeby ktoś odebrał to jako zachęcanie lub zniechęcanie do brania jakichś leków bo każdy robi wszystko na własną odpowiedzialność i po konsultacji z lekarzem - ale ze swojej strony przestrzegam przed lekami SSRI. PSSD z którym się borykam trwa już pół roku i nie wiadomo czy jest odwracalne a z tego co czytałem na różnych zagranicznych forach ludzie zmagają się z tym latami i większość nie uzyskuje poprawy swojego stanu (Ci którzy się wyleczyli to nieliczne wyjątki). Dlatego jeśli chcesz brać leki SSRI dobrze się zastanów czy warto ryzykować i odpowiedz sobie na pytanie jak bardzo sfera seksualna jest dla Ciebie ważna.

Więcej na ten temat napisałem w wątku o PSSD:

 

zespo-pssd-dysfunkcje-seksualne-spowodowane-za-ywaniem-ssri-t38047-1176.html#p2394028

 

Tam też będę informował o zastosowanym przeze leczeniu i jego rezultatach.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem chora na PTSD, ale leczę się tylko terapią, leki biorę tylko na depresję i jest to Symfaxin, wcześniej Elicea, nic mi się po nich nie działo, ale to po pierwsze zależy od człowieka po drugie fevarin jest zdajście mocniejszy. U mnie bardzo skuteczna w wyjściu z PTSD była terapia poznawczo - behawioralna ekspozycjami, mój stan bardzo się poprawił odkąd zaczęłam na nią chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×