Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wolontariat - czy warto?


Gość sailorka

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wolontariatem 1-2 razy w tyg. w warsztatach terapii zajęciowej. Muszę tylko przemyśleć to, czy znajdę na to czas. Ale pomysł wydaje mi się fantastyczny. Co Wy o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do terapii grupowej - na razie nie jestem przekonany że mógłbym iść (ale dla mnie już jestem prawie zdrowy prócz właśnie "kontaktów społecznych", w sierpniu mam nadzieję że już wszystko zejdzie a jak nie to we wrześniu).

Jak się na takową zapisać? Jak się na nią dostałaś? Ilu jest osobowa? Ile trwa? Na czym polega?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reghum, dostałam skierowanie od psychiatry wraz z porada, do której poradni się udać. Nie wiem, ile osób jest wg rupie, bo zaczynam od wtorku. Wiem tylko, że odbywa się co 2 tyg. Nie wiem, ile trwa ani na czym polega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytam się swojej, bo jakoś nie opyla mi się bulić, wszystkie opisane na internecie w Olsztynie są płatne ale właśnie nie wiem jak jest w szpitalu.

Wiem że mają oddział dzienny ale raczej to nie to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto iść na wolontariat i robić coś dobrego dla innych, tym bardziej dla ludzi potrzebujących.

Nie znam się na tym i ja nigdy nie byłem w wolontariacie, ale przeważnie to dziewczyny w większości są wolontariuszkami.

Można np. pomagać w schroniskach dla zwierząt, w domach starców lub domach opieki, w schroniskach dla bezdomnych.

 

Jest kilka możliwości pomocy w wolontariacie.

 

Tu potrzeba tylko chęci i dobrej woli, żeby pomagać, no ale też chodzi o czas, bo chęci mogą być, ale może być również brak czasu.

To już zależy od sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×