Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie wiem co się dzieje


lucja951

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się od tego, że kilka miesięcy temu zaczęłam się bardzo stresować przed sprawdzianem. Cały dzień nie mogłam patrzeć na jedzenie, a jak chciałam się zmusić żeby jeść, to miałam wrażenie ze zaraz zwymiotuje. Byłam bardzo niespokojna, popłakałam się, brzuch mnie bolał i nie wiedziałam co robić. Tabletki tez mi nie pomogły. Po tym dniu, przed około miesiąc juz raczej nic się nie działo. Ale teraz znowu wróciło. Wstałam rano, nie chciałam patrzeć na jedzenie, wypiłam tylko herbate, chociaż to tez ledwo. I kilka metrów przed szkołą zaczęłam panikować ze nie chce iść, brzuch mnie boli, ledwo mogłam oddychać i znowu się popłakałam. No to ten raz mama się nade mną zlitowala. I od tamtej pory jak się czymś stresuje, to dzień później lub dwa brzuch boli mnie znikąd. Siedzę, coś tam robie, nagle brzuch zaczyna mnie boleć i musze iść do toalety. Tak samo czasem w połowie jedzenia nagle przestaje jeść bo boje się, że jeśli będę jadła dalej to zwymiotuje.

Niedlugo jadę na obóz jeździecki po półtora rocznej przerwie, sama, około 2h od domu i trochę się boje ze i na obozie będę miała takie "ataki". Mam nadzieje i cały czas sobie powtarzam ze dam rade, ale jednak jak zacznie mnie boleć, to zmieniam zdanie.

Moja mama mniej więcej opowiedziała o moich objawach objawach pani doktor, która powiedziała ze powinnam na trochę zmienić otoczenie. Oprócz tego, że raczej nie będę miała możliwości, wątpię, żeby rozwiązało to moje problemy. Co mam zrobić żeby bardziej móc to kontrolować? Co to w ogóle jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bóle brzucha warto byłoby w pierwszej kolejności skontrolować np. u lekarza gastrologa, by sprawdzić, czy ze strony ciała jest wszystko w porządku. Jeśli wyniki badań wyszłyby w porządku, wówczas przyczyn dolegliwości bólowych można zacząć szukać w psychice. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro widzisz, że bóle pojawiają się w momencie stresujących sytuacji i później podczas jedzenia się nakręcasz bo boisz się, że bóle i mdłości wrócą to polecam udać się do psychologa, który wytłumaczy Ci jak to wszystko działa, skąd się bierze i jak nad tym zapanować. Porozmawiaj ze specjalistą jak najszybciej bo im bardziej będziesz się nakręcać tym częstsze będą ataki i silniejsze, aż w końcu stracisz kontrolę nad nimi i nad "normalnym" życiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×