Skocz do zawartości
Nerwica.com

Omega 3 i 6


neon

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś szedł tym tropem? Bo właśnie sobie wyczytałem że ten nasz mózg to właśnie głównie składa się z tłuszczu, a kwasy te pełnią funkcję nie tylko budulcową ale także regulacyjna. Ponoć przewlekły stres może powodować niedobór tych kwasów. Wyliczyłem sobie że żeby uzupełnić dzienne zapotrzebowanie (licząc że nie mam niedoborow) powinienem zjadać około 50 gram ziaren z omega 6 i 25 gram ziaren czy orzechów z omega 3. Gdy sobie przesyłałem to na wagę to złapałem się za głowę, nigdy w życiu nie jadam tyle tłuszczu. A my powinniśmy 10% energii pobierac z tłuszczy wielonienasyconych. To prawie 100 gram dziennie orzechów.

 

W 100 gramowym schabowym mamy 4 g tłuszczu a ile w tym jest tłuszczy 3 i 6. A nawet gdyby te 4 zawierały tylko 3 i 6 to byśmy musieli dziennie zjadac 1 kg schabu!!!!!!!!!!!!!

 

Skutki niedoboru jeżeli chodzi o uklad nerwowy, to upośledzenie przekazywania impulsów nerwowych przez synapsy, powoduje również nerwicę i depresję.

 

Właśnie zaczynam badać ten trop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy stosunek omega 3 do 6 powinien być 1-5/4 dlatego. Gdy mówią że powinniśmy jeść więcej tych 3, to dlatego że w naszej diecie spożywamy zdecydowanie za duzo 6 a za mało 3. Natomiast prawidłowo i tak spożywa się więcej tych 6.

 

Tak, wiem że oleje posiadają te tłuszcze ale ponoć najbezpieczniej spożywać je z nasion. Wiadomo jak w tych czasach kombinuje przemysł :bezradny:

 

Ja będę brał nasiona lnu, i pestki dyni, na ryby mnie nie stać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej konopny, przytaczam cytat z tej strony http://www.nierafinowane.pl/olej-konopny/3-olej-konopny-zimnotloczony-nieoczyszczony-olvita-250-ml.html

 

Pomoc na "głowę"

"Witam wszystkich, ja zaczęłam używać oleju konopnego przede wszystkim ze względu na jego ponoć pomocnicze działanie w chorobach na tle nerwowym. Cierpię na nerwicę lękową od bardzo dawna. Olej sam w sobie ma zielony kolor (trochę przypomina płyn do naczyń) który mi akurat bardzo się podoba i smakuje jak najpyszniejszy słonecznik w środku lata. Dodaję go 1-1,5 łyżki do owsianki od około dwóch tygodni. I ostatnio miałam atak nerwicowy i bardzo szybko doszłam do siebie, przetłumaczyłam sobie że to tylko lęk no i już tak w skrócie - ogarnęłam się w 1/100 tego czasu co potrzebowałam zazwyczaj! Ataki są dużo rzadsze - te ze strony układu pokarmowego również. Polecam wszystkim, bez względu na stan zaawansowania swoich problemów i czas ich trwania. Mi olej konopny dał nadzieję na to, że może jeszcze być dobrze"

 

Dwie łyżki dziennie na początek, później jedna łyżka dziennie.

Tylko olej mósi być dobrej jakości i świeży, po otwarciu przechowywać w lodówce.

Podobno olej konopny jest bardzo dobry w smaku.

Ja będę kupował ten olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posluchalam pewnego doktora i ma dobre wyniki w leczeniu wysilkiem fizycznym i omega 3. Dawka Epa musi buc minimum 1000mg a DHA 1/3 mniej wiecej. Jesli po tygodniu nie czuc poprawy to trzeba zwiekszac. W badaniach uzywano EPA nawet do 5gr.

Uwaga. Byle jakie omega 3 nie bedzie dzialac. Musi byc czyste, i w formie triglicerydu. Jesli kapsulka ma np 1000mg omega3 to musi byc w niej orzynajmniej 400 EPA i 200 cos DHA. Duzo jest takich co maja kapsulku po 1000mg a pozniej EPA np 200mg i DHA 150 wiec reszta omega 650mg jest bezuzyteczna.

Ja juz kupilam i jak dojdzie w nastepnym tygodniu to bede zrec i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Miss Worldwide napisał:

Posluchalam pewnego doktora i ma dobre wyniki w leczeniu wysilkiem fizycznym i omega 3. Dawka Epa musi buc minimum 1000mg a DHA 1/3 mniej wiecej. Jesli po tygodniu nie czuc poprawy to trzeba zwiekszac. W badaniach uzywano EPA nawet do 5gr.

Uwaga. Byle jakie omega 3 nie bedzie dzialac. Musi byc czyste, i w formie triglicerydu. Jesli kapsulka ma np 1000mg omega3 to musi byc w niej orzynajmniej 400 EPA i 200 cos DHA. Duzo jest takich co maja kapsulku po 1000mg a pozniej EPA np 200mg i DHA 150 wiec reszta omega 650mg jest bezuzyteczna.

Ja juz kupilam i jak dojdzie w nastepnym tygodniu to bede zrec i zobaczymy.

Tzn dawka EPA musi byc 1000mg. Wiec jesli kapsulka ma 1000mg Omega3 to trzeba zobaczyc ile ma EPA. Jesli ma 400mg EPA to musimy lykac 3 kapsulki.

Przejrzalam pare badan klinicznych i pomimo, ze sie uwaza, ze DHA odzywiaja mozg to w badaniach nie wykazalo dzialania na depresje czy nerwice. Natomiast sporo badan wykazalo poprawe po duzych dawkach EPA. 

Gosciu ten doktor ma podejscie badajac jakies plemiona i naszych przodkow. W plemionach zyjacych w dziczy nie ma depresji. 20 lat bada depresje i jest przekonany, ze to nasz tryb zycia do nie prowadzi. Za malo ruchu, gowniane zarcie. My ewoluujemy ale rozwoj poszedl tak szybko, ze to za malo czasu dla organizmu zeby sie dostosowac.

Ruch i zmeczenie to podstawa. Przebywanie w naturalnym naswietelniu. Ja sprobuje bo nic innego mi nie pozostalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2019 o 13:46, Miss Worldwide napisał:

Tzn dawka EPA musi byc 1000mg. Wiec jesli kapsulka ma 1000mg Omega3 to trzeba zobaczyc ile ma EPA. Jesli ma 400mg EPA to musimy lykac 3 kapsulki.

Przejrzalam pare badan klinicznych i pomimo, ze sie uwaza, ze DHA odzywiaja mozg to w badaniach nie wykazalo dzialania na depresje czy nerwice. Natomiast sporo badan wykazalo poprawe po duzych dawkach EPA. 

Gosciu ten doktor ma podejscie badajac jakies plemiona i naszych przodkow. W plemionach zyjacych w dziczy nie ma depresji. 20 lat bada depresje i jest przekonany, ze to nasz tryb zycia do nie prowadzi. Za malo ruchu, gowniane zarcie. My ewoluujemy ale rozwoj poszedl tak szybko, ze to za malo czasu dla organizmu zeby sie dostosowac.

Ruch i zmeczenie to podstawa. Przebywanie w naturalnym naswietelniu. Ja sprobuje bo nic innego mi nie pozostalo.

I jak tam wrażenia po suplementacji DHA/EPA? Pomogło cokolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Muirden napisał:

I jak tam wrażenia po suplementacji DHA/EPA? Pomogło cokolwiek?

Dopiero tydzien biore. Ciezko narazie cos powiedziec bo zaczelam tez sertraline. Jest lepiej ale nie umiem powiedziec czy to po omega czy po sertralinie. Po jakims czasie bede umiala powiedziec bo sertraline juz bralam wiec wiem czego sie spodziewac. Biore 3 kapsulki na dzien co mi daje 1200EPA 600DHA. Co daje 1800 EPA/DHA na 3000mg omega. Wiec nie jest zle. Jak cos sie bardziej wyklaruje to dam znac. Chyba ze zapomne to sie zapytaj znowu. 

Tem doktor mowi, ze conajmniej musi byc 1000mg EPA/DHA i jak po tygodniu nie ma poprawy to zwiekszac. Bezpiecznie jest do 5g i takie dawki byly badane w roznych badaniach klinicznych.

Ps. Wczoraj ogladalam omega3 w aptece i masakra. Byly dosyc drogie a kapsulka 1000mg miala tylko 150mg EPA i 100mg DHA czyli 750mg czegos czego do niczego nie potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Miss Worldwide napisał:

Dopiero tydzien biore. Ciezko narazie cos powiedziec bo zaczelam tez sertraline. Jest lepiej ale nie umiem powiedziec czy to po omega czy po sertralinie. Po jakims czasie bede umiala powiedziec bo sertraline juz bralam wiec wiem czego sie spodziewac. Biore 3 kapsulki na dzien co mi daje 1200EPA 600DHA. Co daje 1800 EPA/DHA na 3000mg omega. Wiec nie jest zle. Jak cos sie bardziej wyklaruje to dam znac. Chyba ze zapomne to sie zapytaj znowu. 

Tem doktor mowi, ze conajmniej musi byc 1000mg EPA/DHA i jak po tygodniu nie ma poprawy to zwiekszac. Bezpiecznie jest do 5g i takie dawki byly badane w roznych badaniach klinicznych.

Ps. Wczoraj ogladalam omega3 w aptece i masakra. Byly dosyc drogie a kapsulka 1000mg miala tylko 150mg EPA i 100mg DHA czyli 750mg czegos czego do niczego nie potrzebuje.

Ok, przypomnę Ci za jakiś czas. A tak z ciekawości, to jesz do tego jakieś ryby/inne źródła omega 3 z pożywienia? Czy tylko z supli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muirden napisał:

Ok, przypomnę Ci za jakiś czas. A tak z ciekawości, to jesz do tego jakieś ryby/inne źródła omega 3 z pożywienia? Czy tylko z supli?

Nie lubie ryby. Jem ale rzadko. Zreszta najwiecej omega ma losos ale zeby w miare pokryc zapotrzebowanie i balans to trzeba omijac omega 6 i jesc 4 porcje lososia na tydzien a tyle lososia to jest szkodliwe bo w miesie jest duzo szkodliwych substancji. Wiec najlepsza opcja to suple bo sa oczyszczone z tego syfu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudno jest znalezc supla omega 3 zeby mial odpowiednia zawartosc EPA i DHA, zeby mial certyfikat IFOS a juz najtrudniej zeby byl w formie triglicerydu (czyli naturalnej formie i najlepiej przyswajalnej bo podczas produkcji zmienia sie forma biologicza omega i musza ja spowrotem przywrocic a to zwieksza cene) Cerryfikat IFOS tez zwieksza cene ale przynajmniej masz pewnosc ze bierzesz omega ktore rzeczywiscie dziala. Duzo jest omega co ludzie lykaja bez sensu bo i za mala dawka i nie dziala. 

Ja wale 3-4 kapsulki na dzien i nawet mi sie nie odbija. A jak Mollera bralam to sie odbijalo ryba. Jak sie odbija to znaczy, ze jest zepsuty olej. A latwo sie psuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2019 o 14:24, Miss Worldwide napisał:

Bardzo trudno jest znalezc supla omega 3 zeby mial odpowiednia zawartosc EPA i DHA, zeby mial certyfikat IFOS a juz najtrudniej zeby byl w formie triglicerydu (czyli naturalnej formie i najlepiej przyswajalnej bo podczas produkcji zmienia sie forma biologicza omega i musza ja spowrotem przywrocic a to zwieksza cene) Cerryfikat IFOS tez zwieksza cene ale przynajmniej masz pewnosc ze bierzesz omega ktore rzeczywiscie dziala. Duzo jest omega co ludzie lykaja bez sensu bo i za mala dawka i nie dziala. 

Ja wale 3-4 kapsulki na dzien i nawet mi sie nie odbija. A jak Mollera bralam to sie odbijalo ryba. Jak sie odbija to znaczy, ze jest zepsuty olej. A latwo sie psuje...

Bierzesz dalej to omega 3 czy juz odpuściłaś? Jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muirden napisał:

Bierzesz dalej to omega 3 czy juz odpuściłaś? Jak wrażenia?

Biore. Teraz bede wiecej brac bo za mala dawke bralam. W sumie o wiele lepiej sie czuje ale nie wiem ile z tego to omega a ile sertralina. Tyle ze bralam 1200 EPA a to najnizsza dawka jaka moze cos w ogole wskorac. Takze bede walic 2000 mg EPA co mi dadza 4 kapsulki po 1000mg (500 EPA i 250 DHA) omega 3 jedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jurecki napisał:

@Miss Worldwide a jaką tą Omegę3 bierzesz, jakiej firmy i jak się nazywa? Daj może linka.

Bralam z Vibefarma,  See yourself well a teraz kupilam Omegor vitality 1000. Ten ma 500EPA i 250DHA w jednej kapsulce to na poczatkek musisz 2 walic. Ja juz bede walic 4.

https://www.amazon.es/gp/aw/d/B07HXF8WNK/ref=ya_aw_oh_bia_dp?ie=UTF8&psc=1

Poszukaj lepiej przez nazwe bo ja mieszkam w Hiszpanii to mam linki stad.

Dalej poszukuje lepszych opcji. Moze bardziej skoncentrowanych lub w nizeszej cenie lub wiecej kapsulek w cenie itd zeby to wyszlo bardziej ekonomicznie. Narazie lepszych nie znalazlam. Rynek jest zalany omega 3 ale to smieci niewarte 1zl. Mala koncentracja i trzebaby lykac 10 kapsulek do tego bez certyfikatow takze nawet lykajac 10 to malo to dziala na cokolwiek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×