Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica prowadzi do utraty kontroli ?


SCF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Caly czas slyszalem ze nerwica nie ma prawa doprowadzic do psychozy i utraty kontroli. Az uslyszalem o osobie ktora dostala takiej nerwicy ze prawie nie spala przez 5 dni i dostala urojen myślowych jednoczesnie tracac nad tym kontrolę. Twierdzi ze wszystko pamieta z tego czasu ale ze wtedy wierzyla w swoje urojenia.

Powiedzcie mi to w takiem razie nerwica moze doprowadzic do utraty kontroli ?

Podobno ja zabrano do szpitala psychiatrycznegow momencie jak doznala tych urojen myslowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Caly czas slyszalem ze nerwica nie ma prawa doprowadzic do psychozy i utraty kontroli. Az uslyszalem o osobie ktora dostala takiej nerwicy ze prawie nie spala przez 5 dni i dostala urojen myślowych jednoczesnie tracac nad tym kontrolę. Twierdzi ze wszystko pamieta z tego czasu ale ze wtedy wierzyla w swoje urojenia.

Powiedzcie mi to w takiem razie nerwica moze doprowadzic do utraty kontroli ?

Podobno ja zabrano do szpitala psychiatrycznegow momencie jak doznala tych urojen myslowych.

Czym jest nerwica?

Czym utrata kontroli?

W moim rozumieniu nerwica to co najmniej częściowa utrata kontroli nad imperatywami.

Przykład: łazisz co 5 min. sprawdzić czy drzwi zamknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SCF, czy nerwica może wywołać psychozę? Nie wiem. Ale w przypadku, który opisujesz - spójrz, ta osoba nie spała 5 dni! Jeżeli rzeczywiście nie zmrużyła oka, to mógł to być powód jej późniejszego stanu.

 

Brak snu przez 72 godziny i dłużej:

- Utrata poczucia rzeczywistości i depersonalizacja (przekonanie, że jest się kimś innym).

- Spada zdolność rozpoznawania kolorów. Pojawiają się halucynacje.

Długotrwała (ok. tygodnia) deprywacja snu lub zaburzenia fazy REM mogą prowadzić do stanów zbliżonych do psychozy, halucynacji oraz stanów paranoidalnych.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sen#Niedob.C3.B3r_snu

 

I nie wkręcaj sobie, że dostaniesz psychozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym jest nerwica?

Czym utrata kontroli?

W moim rozumieniu nerwica to co najmniej częściowa utrata kontroli nad imperatywami.

Albo odwrotnie - nerwica to własnie nadmierna kontrola! :) Czyli coś wręcz przeciwnego do utraty kontroli.

Sprawdzanie wszystkiego po kilka razy, kontrolowanie objawów z ciała itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwica nie prowadzi do utraty kontroli, to wlasnie nadmierna kontrola. Nerwice z przerwami mam od 7 lat ani razu nie stacilam kontroli. Nawet gdzies czytalam kiedys, ze w sytuacjach kryzysowych jednym uaktywnia sie choroba psychiczna bo do tego mieli predyspozycje, inni dostaja nerwicy a inni z kolei nic :) Twoj organizm na stres odpowiedzial nerwica, nie doszukuj sie wiecej :)

 

Jesli ktos dostal urojen to znaczy, ze od początku nie mial nerwicy a poprostu rozwijala mu sie choroba psychiczna.

 

Brak snu, jak ktos wspomnial, może doprowadzić do urojen co nie ma chyba nic wspólnego z choroba psychiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzi, np. nerwica natręctw z kompulsjami to pewnego rodzaju utrata kontroli nad swoim zachowaniem.

 

To tak :), ale ja mialam na mysli utrate kontroli w sensie, ze nerwica moze przejsc w chorobe psychiczna (psychoza, schizofrenia itd). Chyba o to chodzilo autorowi watku. Zalezy co kto rozumie pod pojęciem kontrola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam tak że straciłam kontrole nad sobą. 3 dni siedziałam pod prysznicem, nie spałam , nie jadłam.

 

Jak po tych 3 dniach wyszłam stamtad to ściany sie ruszały a ja ubrałam sie w krótki rekaw a była zima i poszłam na piechote do rodziców

A stamtad zawieźli mnie prosto do psychiatry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzi, np. nerwica natręctw z kompulsjami to pewnego rodzaju utrata kontroli nad swoim zachowaniem.

 

To tak :), ale ja mialam na mysli utrate kontroli w sensie, ze nerwica moze przejsc w chorobe psychiczna (psychoza, schizofrenia itd). Chyba o to chodzilo autorowi watku. Zalezy co kto rozumie pod pojęciem kontrola

Przejść nie może, ale można mieć jednocześnie nerwicę i zaburzenia psychotyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×