Skocz do zawartości
Nerwica.com

Upośledzenie umysłowe u dorosłych


Gość Michl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy miał ktoś zdiagnozowane upośledzenie umysłowe dopiero w życie dorosłym bo z tego co się orientuje z tym trzeba się urodzić i nie można nabyć. Natomiast mam mieć robione jakieś testy właśnie na upośledzenie umysłowe, bo od paru lat rzeczywiście zachowuje się jak upośledzony , problemy z myśleniem, spowolnienie, problemy kontaktach z ludźmi,ślepotą umysłu, brakiem empatii, prymitywnością, ogólną tępotą a nawet z ruchami, stereotypie ruchowe i niezgrabne ruchy i chodzeniem natomiast wcześniej do 16 roku życia było w miarę normalnie a teraz mam 26 i nie miałem żadnego uszkodzenia mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z myśleniem mogą być wywołane nie tylko upośledzeniem umysłowym.

 

Publikacja z oxfordu udowodniła że schizo prości mają około spadek 20 pktów IQ wskutek choroby, inni schizo mają po 5-15? Mniejsza, jak wyzdrowiałem to bez problemu rozwalam testy na internecie (i nie jakieś gówniane, nie po to tyle korzystam z kompa by dać się nabierać na testy SMS-owe) na 120-130 pktów a w szpitalu miałem 103 (96non-werbal/108werbal). Wszystko tak naprawdę zależy.

 

Test na upośledzenie jest niczym więcej niż testem IQ, może jakimiś pobocznymi, bo z definicji upośledzenie to obniżenie inteligencji mierzonej. Większość takich zaburzeń z tego co wiem właśnie nie jest genetyczna a pochodną komplikacji przy porodzie, ale ręki sobie nie dam uciąć. Nie każde porażenie mózgowe miało swoją patogenezę w niedotlenieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz, ja właśnie jedyną schizofrenie jaką u siebie podejrzewałem to była ta schizofrenia prosta. Z tym, że co się okazało,po wizycie u psychiatry,to to, że nie mam żadnej schizofrenii a jedynie nerwice co osobiście mnie cieszy, bo na pewno łatwiej to leczyć. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem osobiście te dwa testy:

http://www.iqtest.dk/main.swf

http://test.mensa.no/

 

Kiedy w szpitalu wyszło mi tak jak pisałem, na obu (bez hacków, test swf wykonywałem kilka razy ale mensy pierwszy raz) wyszło mi 125.

Zgadza się z publikacją z oxfordu (przeskok z premorbid/promorbid na morbid) - https://oup.silverchair-cdn.com/oup/backfile/Content_public/Journal/schizophreniabulletin/26/2/10.1093/oxfordjournals.schbul.a033467/2/26-2-479.pdf?Expires=1498056310&Signature=L~EN-7RDYUwC0wiVN0mPOCONTjOEM~X7tiOyp5naC21Fd1Kd0TOqDki38MgZYIJWb2g0TD5fta5V7GwPwgSoMw7O6eVxy7-U-PsT5tkY2Iqnv0HhEYZ-gnAswQ7pe6hhdcBKYmanQ4rTX~IHnHHTpW1Cs8jLESU9pHMY9JhzjXp5~0aFqKJ9Sz98jKh0B1z~T0-MOB7f43ZlbVS3txxK24BZeRoQj~tHkQA3HtWa0dTmbib~wnkUSJHDxT44VqfmZ7k6i468JWfmzsNcT6r7LGg9BnqM7uwt2Y79hOYZACG~5mYYQiqdrnw5tma~beyKN5WLdIzn9cENgUBVrrPrtw__&Key-Pair-Id=APKAIUCZBIA4LVPAVW3Q

 

Więc to wszystko zależy, ale internetowymi testami bym się nie kierował. Zresztą potrafię programować (słabo, ale potrafię), nie mam kłopotów z matematyką i układam kostki Rubika (prawie wszystkie klasyczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

115 mi wyszlo, pierwsze 20 zadan umialem ale te dalsze to w ogole nie rozumialem to strzelalem, sproboje jeszcze raz pozniej bo moze przez to strzelanie w ciemno zaburzylem jakos prawdziwy wynik. No ale uposledzenia chyba rzeczywiscie nie mam, moze to ten zespol aspergera, zobaczy sie. Dzieki za pomoc. Do Reghum, jestem-bogiem i wiejskifilozof pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

115 mi wyszlo, pierwsze 20 zadan umialem ale te dalsze to w ogole nie rozumialem to strzelalem, sproboje jeszcze raz pozniej bo moze przez to strzelanie w ciemno zaburzylem jakos prawdziwy wynik. No ale uposledzenia chyba rzeczywiscie nie mam, moze to ten zespol aspergera, zobaczy sie. Dzieki za pomoc. Do Reghum, jestem-bogiem i wiejskifilozof pozdrawiam

 

Sory poprawiam posta. Chodzilo mi o ten drugi test bo ten pierwszy mi nie wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten drugi jest we flashu ale też jest dobry. Po prostu ściągasz flasha i odpalasz przez przeglądarkę.

 

(I tak, piszę o 4 bo poprzedniego dnia spałem bardzo nie regularnym snem, trochę za długim jak na moje przyzwyczajenia... Teraz przespałem się płytko z 4 godziny i może później pójdę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schizofrenia prosta z lekkimi neurological signami i nietypową wadą wymowy (na IRCu jak zacząłem pisać w wieku 16 lat o niej czy pozwoli mi zostać programistą to zostałem zwyzywany od trolla a to była w 100% prawda, zresztą mam na to papiery). Ale już jest prawie koniec. Niestety nadal została fobia społeczna, brak umiejętności społecznych, zaniedbane zdrowie fizyczne i wygląd (miałem problemy przez pewien czas z higieną), lekka nadwaga (73kg/170cm). Ale raczej będzie lepiej niż gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zdrowia zycze, czyli nie masz tych negatywnych objawow zadnych juz? W tej schizofreni ktora masz to niema urojen, czyli miales caly czas dobry kontakt z rzeczywistoscia, czym sie ta schizofrenia charakteryzuje ?

Mozna przeczytac, ze obojetnoscia na wszystko czyli to jest glownym problemem w tej schizofreni? Tak tylko pytam bo niema za duzo info o tym rodzaju schizo. U mnie nuda, znaczy biore leki na nerwice natrectw ale nie dzialaja narazie jeszcze. Nastroj mi sie zmienia od kompletnego bezsensu do jakiejs euforii 10 razy dziennie zaleznie od tego czy zracjonalizuje jakies bezsensowne mysli no i jestem odludkiem kompletnym. Do tego napilbym sie a nie moge przez te leki ktore i tak nie dzialaja a rodzice mnie pewno z domu wypiepsza, pracy niemam bo jestem za tempy xD Robilem drugi raz ten test mensa i wyszlo mi znow 115 a jutro sie dowiem czy to tylko nerwica natrectw czy zespol aspergera. Pewno to i to. Tak sobie pisze no nuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Słaby kontakt z rzeczywistością, co potwierdziły fale theta w skroni/ciemieniu na EEG

2. Bóle głowy, czucie ciężaru w czole (szczególnie a nawet chyba tylko lekko na lewo od środka)

3. Objawy neurologiczne/wada wymowy

4. Bezsenność

5. Brak znajomych, empatii, dobrego kontaktu z rodziną

6. Jestem neetem od roku, uczę się zaocznie

7. Kłopoty czasowe z intelektem

8. Brak koncentracji

9. Natłok myśli

10. Dyskinezy (objawy neur.) w postaci ruchów twarzy/tupania nogą

11. Fobia społeczna (bardziej logofobia)

12. Problemy hormonalne w tym aseksualizm (nie czuję pociągu zbytniego do osób jakiejkolwiek płci)

Część minęło, cześć jest ale znacznie słabsza, przez co stałem się bardziej samoświadomy i radzę sobie coraz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się myśli gdy cykle aktywności bioelektrycznej mózgu, rejestrowane za pomocą aparatury elektroencefalograficznej rejestrują fale theta

Dla tej częstości tok myśli staje się niespójny i zanikają związki logiczne, co wyraźnie widać na przykładzie myślenia w czasie marzeń sennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Ostatnio coraz normalnie myślę, więc raczej fale EEG się stabilizują ale tego nie mam jak sprawdzić.

Pół życia czułem się jakbym myślał na kwasie, właśnie moje myśli nie były spójne, często niedostosowane, zaburzające słuch fonematyczny itd.

Ludzie się mnie pytali na co dzień co ja ćpam a ja jestem prawie całkowicie wolny od używek (tylko energetyki).

Mogę ci powiedzieć że jechałem autobusem 4 lata, i po 4 latach zorientowałem się jakimi ulicami jeździłem, teraz nie mam problemów z słuchaniem syntezatora no chyba że czytam coś na telefonie (a ostatnio postanowiłem w wolnych chwilach jak nie mam co robić o IT/programowaniu/etc.). To są np. napady nieświadomości, i one zaburzają słuch i wzrok. Nie pamiętasz co widziałeś, co słyszałeś.

 

Dla przykładu, spójrz na ostatnie posty sprzed pół roku użytkownika 0xNear. To byłem ja. Wystarczyło się lekko upić (dlatego już tego nie robię) a dostałem jakiejś manii w której sam napisałem o usunięcie konta i nagle zacząłem pisać jakieś bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te testy są ok jeżeli je robiłeś pierwszy raz lub w sporym odstępie czasu, ale skoro wyszło ci 110 to wątpię żebyś był "upośledzony". Ciężko było by takiej osobie przejść ten test na normę nawet z maksymalnym wykorzystaniem czasu.

 

Mi z "szukaniem chorób" mówią cały czas, a próbuję dojść co mi jest od bycia dzieckiem. Nawet w wypisie ze szpitala mam napisane że cały czas zgłaszałem skargi hipochondryczne, szkoda tylko że o hipochondrii nie możemy tego mówić skoro wszystko jest prawdziwe i mam na to dowody? Nie ważne.

I tak dostałem plakietkę choroby która jest wszakże niezdefiniowana i nawet na skanach SPECT u różnych ludzi były różne wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że chociaż te Twoje objawy w tej schizofrenii można leczyć, chodzi o te zaburzenia świadomości i neurologiczne objawy bo jak sam pisałeś, że zostały Ci już tylko ta fobia społeczna. Trzymam kciuki, żeby było lepiej i lepiej. Może kiedyś lepiej zdiagnozują i zdefiniują Twoją chorobę, w końcu nauka idzie do przodu mimo, że dzisiaj to takie leczenie na oślep trochu to jednak idzie mniej więcej zdiagnozować co to jest a co za tym idzie można to leczyć i wrócić do normalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w pewnym sensie było to zaburzeniem rozwojowym, albo jest z tym związane. Jakkolwiek to nazwać.

W poniedziałek byłem na mieście i jak zawsze ignorowałem ludzi, nawet kiedy nie dbałem o swój wygląd, to ostatnio tak mi ciśnienie podskoczyło że myślałem że nie trafię do logopedy (ale ostatnio mam takie skoki, np. wczoraj podczas grania w mmorpg nawet ręka mi się lekko trzęsła). Chyba czas odstawić energetyki, chociaż i tak uważam że sporo pomogły.

Zab. świadomości i objawy neurologiczne są nadal, ale są w znacznie mniejszym stopniu. Nawet logopedka zauważyła poprawę i wcisnęła mnie na połowę wizyt innych ludzi (jak zwykle trwa 30 minut, to ja będę miał zamiast czyiś 15 minut).

Dobra, czas się ogarnąć i iść się przejść. Trzymaj się.

 

P.S.:

Dla takich osób jak ty mam discord, telegram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, już sprawdziłem co to za aplikacje bo wcześniej nie słyszałem o tym. Ja miewam tak samo, z tymi trzęsącymi się rękami możliwe więc, że to przez kofeinę tak masz. Ja z kolei kaw dużo pije. Ale energy drinki też lubię. A w co grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nostale, Tibia, Mirage Realms, PokemonGO, CS GO, TF2, Margonem Mini, Conquer Online, Iruna Online, czasem Minecraft/Terraria.

Nie na wszystko znajduję czas, więc ograniczam się do codziennych bonusów/exp eventów/afczeniu (o ile da się, to gram afcząc i robiąc coś innego xD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×