Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kryzys psychiczny - objawy.


Ghoust

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dwa miesiące temu zakończyłem terapię u psychologa. Na odchodne psycholog powiedział mi, że mam informować go jeśli będę przeżywał kryzys psychiczny. W międzyczasie lekarz skierował mnie na terapię grupową. Poszedłem na 3 konsultacje, w których pani powiedziała, że w moim mieście nie ma dla mnie odpowiedniej grupy (jest w innym mieście). Jakiś czas temu dowiedziałem się, że ojciec jest zadłużony, lecz uspakaja mnie, że wszystko jest w porządku. Gdy ojciec jest w domu, czuje nienawiść, czuję, że nie radzę sobie z problemami. Psychoterapeuta do którego chodziłęm powiedział, że mam się nie przejmować tym, że ojciec ma długi. Podejrzewam, że przeżywam jakiś rodzaj "kryzysu", lecz nie wiem czy on jest na tyle poważny, żeby informować terapeutę o tym, z czym się zmagam. Nie potrafię zapanować nad łzami które cisną mi się do oczu. Jakie są Wasze opinie, - czy mieliście kiedyś kryzys psychiczny i czym on się objawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie kryzysy, czy załamania nerwowe o lżejszym przebiegu zdarzają mi się co najmniej 1-2 razy w miesiącu. Mam wtedy uporczywe myśli samobójcze. Zwykle wtedy obżeram się jak świnia słodyczami i niezdrowymi rzeczami, piję słodkie napoje aż robi mi się nie dobrze. Czasami dochodzi do tego alko. Potem biorę coś na uspokojenie i idę spać. Szukam także wśród znajomych jakiegoś zaczepienia, pocieszenia, aby się nie zabić. Mailuje także z moja psycholog. Czasami trwa to kilka godzin- jeden dzień a potem zbieram w sobie siły do życia, a czasami męczę się kilka dni. Nie wychodzę w tym czasie z łóżka, fantazjuje o sposobach na zabicie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakiego rzedu kwocie mowisz?

 

Utrzymujesz sie sam?

 

Czego sie najbardziej obawiasz,

co siedzi w Twojej glowie gdy szkla sie oczy?

 

Do psychologa zawsze warto isc, jezeli czujesz taka potrzebe,

nie patrz czy cos wypada, czy nie,

jezeli myslisz ze warto by bylo isc, to na pewno warto isc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że nie mam obecnie żadnego terapeuty. Na prywatnego terapeutę nie stać mnie. Tak jak mówiłem terapeuta powiedział, że jak będę mieć kryzys psychiczny to mam go informować. Czuje się źle, bo nie myślałem, że wyjdzie coś z terapii grupowej, jednak nic nie wyszło. Terapeuta grupowy powiedział, iż powinienem mieć stałą i systematyczną opiekę psychologiczną. Zaś nie wiem czy mój problem kwalifikuje się jako "kryzys psychiczny" czy może jest to problem mniejszego kalibru, więc nie wiem, dlatego założyłem ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ale czy skuteczny?

Tego nie wiem. Najbardziej obawiam się, że zostanę sam, że nikt mi nie pomoże, nie wesprze.

Dzisiaj dzwoniłem do trzech firm w sprawie pracy - wysłane 2 CV, w jednej firmie powiedział, że z moim stopniem niepełnosprawności oraz depresji nie poradzę sobie, więc nie jest to miłe,gdy ktoś Ci odmawia, albo mówi, że wyślij CV, a potem się nie odzywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupota jest zostawiac wazne sprawy przypadkowi,

jezeli widzisz poprawe mysle ze czas zabrac sie za wazne dla Ciebie rzeczy.

Jedna dziedzina zycia podbudowywuje druga,

warto zadbac zeby miec oparcie na kilku fundamentach.

 

Z praca tak juz jest,

to normalne ze wiekszosc osob nawet sie nie odezwie.

2 CV to jednak malo, wysylaj wszedzie gdzie tylko mozesz,

nawet do tych firm, ktore aktualnie nie prowadza rekrutacji,

a w ktorych bys sie widzial.

Jak na 10 wyslanych maili, 3-4 osoby odpisza to jest juz sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizując wątek jest niedziela, 15:30. Czuję, że nie nadaje się do niczego. Jestem istotą, która wszystkim zawadza i nie jest nikomu nie potrzebna. A co do odpowiedzi, to znam się na komputerach - lecz każda praca, która jest w jakiś spokrewniona z komputerem - od razu wysyłam CV. Ani razu nie zaprosili mnie na rozmowę. Rodzice namawiali mnie na ochronę, lecz praca w nocy jest ciężkim kawałkiem chleba dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies konkrety,

w dzisiejszych czasach 99% zawodow jest zwiazana z komputerem.

 

Zeby byc poszukiwanym na rynku pracy pracownikiem muszi znac sie na czyms waskim,

jakies waskiej dziedzienie, a nie na wszystkim po trochu...

Jak myslisz co jest taka zecza ale konkretna w ktorej bys sie odnalazl?

Oczekuje konkretnej nazwy zawodu, nalepiej oficjalnej.

Nie ma zadnego problemu zeby sie na wlasna reke douczyc i startowac juz jako ogarniajacy pracownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zadzwonili do mnie z pośrednictwa pracy . Pani zadawała mi różne pytania, począwszy od moich zainteresowań po umiejętności, co umiem i co potrafię wykonywać. Jestem sceptycznie nastawiony do pracy, ale powiedziała, że jeżeli będzie praca obsługa komputera (wpisywanie tekstu, przepisywanie) czy podobne rzeczy, to będą się kontaktować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz byc waznym trybikiem w firmie - a kazdy chce byc byc wazny, miec wyzwania, satysfakcje z pracy....,

to musisz ogarnac cos, co wymaga wlasnie ogarniecia, wtedy zwiekszasz swoje szanse,

w tym momencie pierwszy lepszy licealista moze z ulicy isc i robic to o czym piszesz,

jasne ze praca sie znajdzie, ale zawody ktore moze wykonywac kazdy, ktore nie wymagaja jakiegos skilla, co ogolnie bardzo popsute pod wzgledem traktowania pracownika i placy - kazdy wie, ze moze latwo zastapiac danego pracownika innym i ani nie bedzie dlugo go szukal, ani nie bedzie musial inwestowac w niego na start pieniedzy w jakies kursy....

 

Jakbys chcial to pomoge pomoc wystartowac z programowaniem,

obecnie siedzie w Pythonie, ale jakbys wolal C czy Jave to tez damy rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×