Skocz do zawartości
Nerwica.com

ibs dodakowe skurcze


Michal19837

Rekomendowane odpowiedzi

ja juz sam nie wiem co sie dzieje mecze sie dosc dlugo juz sam nie wiem z czym czy z ibs w moim wieku 34 lata wszedzie pisza ze glownie kobiety objawy podobne chociaz jedni pisza ze tak inni ze inaczej i tu jest klops dla mnie bo ja sie panicznie boje isc do lekarza zeby mi potocznie jelito sprawdzil nie potrafie sie przelamac tak sie boje jakiegos wyroku a jak zyc codziennie mysle ze umre i tak od paru lat biegunki nekaja mnie co jakis czas w sumie to caly czas od rana po jedzeniu wiatru wzdecia po sobotniej imprezie na rano po alkoholu kawie nagle bez ostrzerzenia jak w pracy jestem i tak juz kilka lat chyba z 9 lub 10 nawet jak teraz pisze to mi w brzuchu jezdzi czuje spiecie tam gdzies z tylu masakra ale to chyba nie ibs bo przeciez glownien kobiety 70 80% miewam tez jakies krawwienia chociaz 1 wsze zauwazylem 10 lat temu co jakis czas moze.to hemoroidy zawsze mialem szybko przemiane materi zawsze od malego gdzie nie jechalem to mama zawsze papier w pogotowiu.... ale.nigdy chyba nie mialem.tylu rozwolnien a moze nie pamietam jedyne badania jakie zrobilem to w pracy bo musialen krew watroba pluca mocz wszystkie zawsze ok ale mogo byc ok wiem musze isc do lekarza tyle ze nie mam odwagi od kilku lat :( ciagly stres glupie zakochanie smierc syna rozwod dodakowe skurcze chyba nabawilem sie nerwicy gdzie szukac pomocy ?? z serce sobie radze dodoadkowe.skurcze.ataki paniki potrafie opanowac ale jelita nie daja mi spokokoju zaciskam.tam z tylu boje sie isc na wc bo znowu rozwolnienie bedzie ... i tak w kolko pamietam jakies czasy gdy bylo lepiej ale to rzadko sie juz zdarza niby dieta lekkostrawna bez kawy alkoholu itp nie probuje bo co jak nie pomoze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj, ja mam stwierdzony przez lekarza ciężki IBS. Zabierało mnie nawet pogotowie z powodu silnych bóli brzucha, które potrafiły trwać tydzień bez przerwy... i w końcu miałam nawet myśli samobójcze.

 

Uratował mnie powrót do antydepresantów, konkretnie wenlafaksyna 150 mg. Bardzo polecam.

 

Jeśli chodzi o rozróżnienie między IBS a zapaleniem czy czymś innym to polecam badanie kalprotektyny w kale. Bardzo wiarygodne jest. Wynik ujemny wskazuje, że masz pewność, że masz jedynie IBS i możesz ominąć kolonoskopię.

 

Poza tym pomaga mi jak od pół roku nie jem glutenu. Tzn. raz na parę dni coś zjem, a tak to nie. Miałam problem okropny ze wzdęciami :( a po wyeliminowaniu glutenu jest o wiele lepiej.

Dodatkowo gastrolog polecił mi, i wiele osób poleca na IBS, dietę FODMAP. Poczytaj o niej.

 

Polecam też unikanie alkoholu oraz nadmiaru kofeiny. Np. ja nie mogę od lat pić kawy. alkohol też unikam.

 

I generalnie jakoś żyję. Nie jak zdrowa osoba, ale z moim IBS jest obecnie do zniesienia.

 

I antydepresanty, zwłaszcza wenlafaksyna, ma potencjał przeciwbólowy i przeciwlękowy, dlatego dla mnie ona jest jak zbawiciel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja też od 5 lat mam IBS i też dominują u mnie obok bóli biegunki właśnie. na te biegunki czy ogólnie przyspieszoną pracę jelit również mi pomaga i niejedzenie bezglutenu i antydepresanty. Wenlafaksyna w takiej dawce jak ja jestem bardzo mi spowalnia pracę jelit, pierwszy raz od kilku lat aż miewam lekkie zaparcia, i od tygodni już nie muszę brać stoperanu , bo wcześniej to byle stres, nawet mały, czy wyjście z domu większe, to latanie do toalety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy mozna sobie az tak wkrecac np jestem po grubej imprezie alko piwo kebab wiem ze to samo w sobie juz moze powodowac biegunke siedze o ranna wstalem i tak biegam 3 razy bylem siedzie i sie nakrecam najgorsze.jest to uczucie nie pelnego wyyproznienia nie lubie tego nakrecam sie jeszcze bardziej najlepiej jest po nocy chociaz osoba z ktora spie mowi ze czesto zgrzytam zebami wiec chyba nie do konca z odpoczywam nawet w nocy naczytalem sie mega duzo przebudzam.sie w nocy bo mnie swedzi gdzies tam ale to juz mam od 14 roku zycia lekarz 1 kontaktu nie chce mi dac skierowania do psychologa bo dla niego to nie ibs ze za mlody jestem stwia na nowotwor przez to ze krwawilem kiedys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie przepadasz to się nie dowiesz. U mnie niby tez ibs. Dopiero pod odstawieniu produktów mocno przetworzonych i ograniczeniu glutenu przeszło. Choć oczywiście czasami jak coś zjem nie odpowiedniego to migiem do kibelka mnie godzi. Dieta jest bardzo ważna ale po badaniach. Gorzej jak masz stos badań i dalej nie wiesz co robić. Jak to ogarnąć. Ech. Tez kiedyś miałem krwawienia, dwa razy rektoskopię. Sam nie wiem czy to nie za mało. Już nie mam sił na to bo życie obraca się w okol lekarzy i samodiagnozowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie co jakiś czas dopadają bóle brzucha, milion różnych odgłosów, burczenie jakieś jeżdżenie, przelewanie. Mega wzdęcia. Zaparcia trwające bardzo długo. Robione bardzo dużo badań, zawsze wszystko ok. Gastroskopii nie robiłem i póki co nie zamierzam. Przewlekły stres się do tego dokłada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pobieznie (bez obrazy) bo dopiero tu wpadlem i nie jestem w stanie naraz ogarnac wszystkich wypowiedzi w krótkim czasie.. jestem w szoku. To co czytam, do jakiego poziomu dotarliście.. i ja sam sie w nim znalazlem... dopiero dostzegam ,ze sa ludzie, ktorzy naprawde borykaja sie z tym samym problemem w ktorym ja sie teraz znalazlem i to mnie w moment uspokaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×