Skocz do zawartości
Nerwica.com

Sposoby na podkrecenie dzialania mozgu.


Gość csrpk

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem spytac o wasze sposoby (nie zwiazane z wszelkimi substancjami ani dieta) na poprawianie dzialania mozgu na roznych plaszczyznach. Przykladowe czynnosci jakie przychodza mi do glowy na pierwszy ogien to:

-sport,

-czytanie,

-medytacja,

-rozwiazywanie krzyzowek,

-gra w szachy.

itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

1) sport

Regularny sport bardzo ale to bardzo wplywa na chec do zycia, energie, na szybkosc myslenia,

bystry umysl.

 

2) zdrowa dieta

Chyba kazdy tak ma ze jak sie przeje to nawet nie ma sily reka ruszyc, a nie jeszcze myslec,

pododbnie jak ktos jest glodny,

zbalansowana dieta pozwala byc kilknascie na nogach i miec bystry umysl

 

3) rozwiazywanie problemow

Najelpiej robic to co sie lubi,

co wiazesz ze swoja przyszloscia,

poznac podstawy i dalej dzialac, myslec, kombinowac,

czytac jak inni to widza, i dalej kombinowac,

poszerza to horyzonty - puntk spojr zenia na wiele spraw ( u mnie akurat bardziej techniczne )

 

4) czytanie ksiazek

Czytanie ksiazek ktore zmuszaja do refkelsji, zastanowienia sie nad nimi,

czyli nie zadne harlekiny, to cos bardziej ambitnego ( i przede wszystkim co nas samych interesuje )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi jeszcze o jakies dodatkowe techniki..

 

podkrecenie swoich naturalnych ograniczen. "ograniczen" ... wlasciwie to ich nie ma. tylko praca z odpowiednimi technikami, metodami. na necie sa rozne gry, zwiekszajace pamiec i koncentracje, przypominanie sobie calego dnia wstecz (wbrew pozorom choc niewygodnie na pierwszy rzut jestesmy sobie przypomniec wiecej rzeczy, anizeli gdybysmy zaczeli od poczatku danego dnia)

 

hmm i chociazby wizualizacja

 

-------

niemniej jednak post wyzej duzo wnosi :) piszac cos z duza pewnoscia o czym mowisz napewno nie jest to sucha teoria ale jestes praktykiem jesli chodzi o sport. a czasem jedna ciekawa informacja jest wazniejsza od 100 "suchych faktow", bo ktos gdzies widzial, lub slyszal... najlepsze informacje sa te, ktorymi ktos moze pochwalic sie wydobywajac je z wlasnego doswiadczenia. tak mi sie wydaje, najbardziej motywuja bo sa sprawdzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko jest przeniesc suche informacje do swiata realnego,

to ze ktos jest dobry w monopoly, nie znaczy ze pojdzie z marszu i bedzie zarabial jako makler,

podobnie z szachami, roznymi technikami koncentracji....

na pewno w kilku aspektach pomoze na codzien, jednak w 95% przypadkach ciezko jest bezposrednio cos wzdrozyc w zycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie masturbacji oraz odstawienie wszelkich seriali/filmow, bo oglupiaja. Podczas 2 tygodniowego pobytu w szpitalu bylem odciety od obu tych rzeczy i intelekt drastycznie mi wzrosl, koncentracja tez byla duzo lepsza. Polecam chociaz sprobowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko jest przeniesc suche informacje do swiata realnego,

to ze ktos jest dobry w monopoly, nie znaczy ze pojdzie z marszu i bedzie zarabial jako makler,

podobnie z szachami, roznymi technikami koncentracji....

na pewno w kilku aspektach pomoze na codzien, jednak w 95% przypadkach ciezko jest bezposrednio cos wzdrozyc w zycie.

 

 

Chodzi mi raczej o predkosc przetwarzania informacji w konfrontacjach retorycznych lub erystycznych;D

W zyciu ten jest niestesty gora i ma zazwyczaj lepsza pozycje w grupie, kto wygrywa potyczki slowne i generalnie sobie bryluje.

Chcac nie chcac jest to raczej tez zwiazane ze statusem spolecznym. Czy cos jest prawda czy tylko przedstawione w ladny sposob jako ona, osoby bardziej blyskotliwe w komunikacji, bystrzejsze maja niestesty wyzszosc nad kims, kto w jakims tescie IQ teoretycznie osiagnalby lepszy wynik...

 

Gdyby bylo inaczej swiatem nie rzadzilyby ukladay, a ponadto jest to w pewnym stopniu sprawiedliwe, bo wolimy przebywac z osobami, z ktorymi jest przyjemniej i z takimi chetniej sie przyjaznimi, niz z innymi. Te inne osoby raczej niestety same w sobie nie zaskarbiaja naszej przyjazni, a sluza jedynie jako instrument, lub nie ich osobowosc czy cechy charakteru czynia z takiej osoby przyjaciela, a jej zdolnosci lub jakies umiejetnosci.

 

Wyciagnalem na wierzch w tym momencie cos cos nie jest do konca sprawiedliwe, chociaz to tez kwestia filoficzna... co i komu jest dane, choc co nieco chyba wybieglem poza ramy forum w sensie merytorycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też się zastanowić, czy na prawdę pragniemy danej rzeczy.

 

Uprawiam medytację od paru dobrych lat. Dzisiaj przestraszyłem się co by to było, gdyby się dało świadomością sterować pracą nieświadomej części mózgu.

Coś w stylu: pamiętaj, żeby oddychać, bo umrzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układam kostkę Rubika w czasie średnim 12 sekund, zrobiłem pewnie przez swoją chorobę więcej ułożeń niż mistrz świata ale przez deficyty w nauce nie wyszło mi to na dobre. Po prostu zmarnowany czas.

No i przeszedłem już 620km (całych, od początku gry) w PokemonGO. Niektórzy mają więcej... Ale gram bardziej casualowo bo moja lokalizacja to typowy rural.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×