Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Wiarygodność TVP

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest z tym według Was? Można wierzyć w to, co serwują Nam w serwisach informacyjnych, czy Waszym zdaniem aż przesycone jest to propagandą? Czy próbują ogłupiać ludzi, czy podają dość rzetelne informacje? Jakie są alternatywne możliwości zdobycia rzetelnych informacji? Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomości nie oglądam od dawna, a manipulacje pojawiają się wszędzie, tvn, tvp, polsat.

To chyba jasne, że wszystko zależy od "właścicieli" danej stacji i metody przekazu, która dobierana jest tak, by wierni fani byli zawsze zadowoleni.

Ze spektakularnych wpadek

tvp - wymazanie serduszka wielkiej orkiestry, propagandówka w rocznicę śmierci papieża

tvn - dziennikarz na tle uchodzców mężczyzn, mówiący "proszę spojrzeć na te kobiety i dzieci"

są gdzieś linki ale chce mi się szukać, pewnie to wszystko znacie.

Oglądanie tv działa mi na nerwy, włączyłem 3 dni temu program śniadaniowy, a tam idiota ze sankami cieszy mordę i nie może utrzymać

równowagi na śniegu, myślę sobie, jak mi zboże zmarznie, to będziesz se te sanki ch*ju żarł :D Wyłączyłem, nie chce mi się patrzeć na takie g*wno.

W internecie jest o tyle lepiej, że źródła można sobie samemu dobrać. Najlepsze byłyby niezmanipulowane informacje, prosto z miejsca zdarzenia, których

nie przedstawia partyjny dziennikarzyna.

Gdzies czytałem, że dobrym pomysłem jest twitter i relacje zwykłych ludzi na dane zdarzenie, no ale kto by szukał informacji o zamachach na twiterze?

Jestem otwarty na fanów radia maryja jak i gazety wyborczej, nienawidzą się nawzajem, a kontrasty w podawanych informacjach na portalach - bardzo duże.

Dlatego dobrze jest mieć oko na nich wszystkich.

A ze światowych stron dodałem do ulubionych kilkanaście, nie odwiedzam ich każdego dnia, tłumacz google kiepsko działa, trochę jednak można zrozumieć, w tym wypadku nie chodzi o super rzetelną informację, ale o to, co w danym kraju jest na topie.

[attachment=0]2.jpg[/attachment]

Myślę też nad zrobieniem spisu portali Azjatyckich i Afrykańskich, ale nie teraz, trochę gorzej się ostatnio czuję, literky mi się nie kleją ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja sobie czasem obejrzę najpierw tvn- owskie fakty a później wiadomości TVP i to się tak od siebie różni że nie wiadomo komu wierzyć, a prawda pewnie leży gdzieś po środku między najprężniej rozwijającym się państwem świata któremu w pełnym sukcesie przeszkadza radykalna opozycja a upadającym państwem, dyktaturą gdzie nie ma demokracji i wolności słowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawali się kamienica, ekipy tvp i tvn na miejscu, relacja na żywo, zawalony budynek tu i tu wygląda tak samo,

ale z tvp dowiadujemy się co zrobił rząd, by pomóc poszkodowanym, a z tvn - czego nie zrobił w tej sprawie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Mainstream TV PL:

TVP - obecnie czysto pro PiS.

TVN - telewizja utworzona za skradzione pieniądze z FOZZ w wiadomym celu..

POLSAT - chyba idealna ramówka dla warzywek..

No nic.

Mainstream PL Net.. i tu dopiero się zaczyna prawdziwe programowanie młodego obywatela..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W TVP najlepiej im wychodzi,pokazywanie prostych rzeczy.Dziadek,z Sanoka zbiera butelki.Czy,babka z Oregonu zobaczyła kojota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
... z tvp dowiadujemy się co zrobił rząd, by pomóc poszkodowanym, a z tvn - czego nie zrobił w tej sprawie :twisted:

A TV jest od włażenia (dowolnej) władzy w D bez wazeliny, czy od wykazywania jej błędów?

...

TVN - telewizja utworzona za skradzione pieniądze z FOZZ w wiadomym celu..

...

W jakim celu i komu wiadomym?

https://oko.press/jeszcze-mniej-pluralizmu-w-tvp-coraz-mniej-listkow-figowych/

Oko.press powstało za pieniądze skradzione komu i w jakim wiadomym celu?

Chyba to pisiorstwo już wymyśliło...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TVN jest najbardziej rzetelną telewizją o poglądach lewicowo liberalnych. TVP jest kłamliwą propagandą nie dającą sie oglądać. Poglądy a kłamliwa propaganda to dwie różne rzeczy, nie ma co porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja akurat bardzo lubię telewizję i dość sporo oglądam, ale też mam dość ostrożne podejście do stacji telewizyjnych i to co tam przedstawiają.

Nigdy w żadnej stacji telewizyjnej nie powiedzą całej prawdy, w żadnym radiu i w Internecie.

Zawsze będą jakieś manipulacje i przeinaczania.

Oczywiście, być może są takie "programy" w telewizji, reportaże, które są jak najbardziej wiarygodne, bo przecież są jacyś w porządku dziennikarze, którym zależy na pokazaniu prawdy ludziom, ale może nie być ich wielu w Polsce.

To chyba jest tak, że ci dziennikarze, reporterzy ukazują to, co im ich przełożeniu w telewizji powiedzą, bo to jest ich praca i nie mają wiele do powiedzenia.

Zawsze "Ci na górze", na wysokich stanowiskach o wszystkim decydują w firmach, w telewizji i wydają polecenia pracownikom, a każdy pracownik robi to, co mu powiedzą w pracy, bo inaczej mogliby stracić pracę za nie wykonywanie poleceń.

Zresztą, my tak naprawdę nie wiemy, co jest prawdą, a co jest manipulacją w telewizji, ponieważ zwykli ludzie tego nie sprawdzą. My jesteśmy tylko widzami telewizji, widzami informacji, wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TVN jest najbardziej rzetelną telewizją o poglądach lewicowo liberalnych. TVP jest kłamliwą propagandą nie dającą sie oglądać. Poglądy a kłamliwa propaganda to dwie różne rzeczy, nie ma co porównywać.
Bez przesady, może nie dorównują TVP w propagandzie ale też na pewno nie są w pełni rzetelni i niezależni ich wiadomości zagraniczne są dla mnie niestrawne, wszyscy poza lewicowo- liberalnym establishmentem są dla nich skrajną prawicą i populistami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oglądam czasem Trwam i dzienniki TVP wiele się od tego nie różnią. Zresztą niektorzy dziennikarze przeszli ze stacji Rydzyka. Wiarygodność jest żadna, tuba propagandowa PiSu. Wszystkiemu winne jest TVN i Gazeta Wyborcza, bez nich świat byłby lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat Wyborcza to dorównuje "Naszemu Dziennikowi" przynajmniej w tematach czysto politycznych to propaganda czystej wody. Zwycięstwo Trumpa upadek demokracji, zwycięstwo Kaczora też, to samo Brexit, bo dla nich demokracja to zwycięstwo ludzi, formacji im podobnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

carlosbueno, nie wypowiadam się na temat rzetelności TVNu i Wyborczej. Niemniej takie szukanie jednego wroga i zwalanie na niego winy za całe zło świata jest dla mnie bardzo komiczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
carlosbueno, nie wypowiadam się na temat rzetelności TVNu i Wyborczej. Niemniej takie szukanie jednego wroga i zwalanie na niego winy za całe zło świata jest dla mnie bardzo komiczne.
Jest komiczne, ale nie znaczy to że TVN i wyborcza są jakimś. wzorem. Kiedyś wszystko było wina Tuska teraz tzw polskojęzycznych mediów :mrgreen: no ale dla drugiej strony wszystkiemu jest winny Kaczyński :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różnica między TVN a TVP jest taka, jak różnica pomiędzy tendencyjnym przedstawianiem informacji a twardą propagandą. Wiarygodność TVP jest zerowa.

A co do tendencyjności innych mediów, to powiem, że nie wiem, czy istnieje gdzieś na świecie jakieś w pełni obiektywne medium i nie wiem nawet właściwie, co to dokładnie miałoby oznaczać. Po to istnieje taki wynalazek, jak dywersyfikacja źródeł informacji. Który wszystkim serdecznie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajne,że ktoś tu ogląda TVN :mrgreen: ja jestem dumny,że lubię TVN 24.A,co :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wyssany z palca sondaż Wiadomości TVP… i to nie jeden

Wiadomości TVP od dawna przechodzą same siebie, ale kiedy wydawało się, że główny program informacyjny mediów narodowych nie może upaść niżej, rychło okazuje się, że jednak może.

Dzisiejsze głównie wydanie Wiadomości stało pod znakiem absurdalnych i niedorzecznych sondaży. Na froncie walki propagandowej jak zwykle główna gwiazda stajni Jacka Kurskiego, Ewa Bugała.

Mogliśmy usłyszeć, że Platforma de facto traci w sondażach, gdyż wyborcy zauważają niezdecydowanie partii Grzegorza Schetynę w kwestii programu Rodzina 500 plus. Naszym oczom ukazał się sondaż, w którym PiS bije PO na głowę, otrzymując 44,9% poparcia, przy 24,7% dla największej partii opozycyjnej.

sond-768x434.png

W materiale wspomniano wprawdzie, że badanie obejmuje jedynie wyborców zdecydowanych, którzy wiedzą, na którą formację chcą głosować, ale i w tym układzie dysproporcja jest rażąco zawyżona na korzyść partii Jarosława Kaczyńskiego.

Przedstawione wyniki nijak się mają do trendów, które odnotowywane są ostatnimi czasy przez przeróżne firmy badawcze. Bez względu na to, która partia prowadzi, to różnica sondażowa między PiS a PO jest ostatnio minimalna.

sond-tv2-768x350.png

sond-tv-768x354.png

Pokazując taką dezinformację TVP ma za zadanie pokazać zafałszowany obraz rzeczywistości, w którym Kaczyński bije wszystkich konkurentów na głowę.

Ale na tym nie koniec, okazuje się jednak, że to nie jedyny sondaż, z którego można się było dziś pośmiać.

Przy okazji relacji z tegorocznych matur, Wiadomości pochwaliły się wynikami kolejnego badania. Tym razem chodziło o nastawienie młodzieży licealnej do kondycji gospodarki i perspektyw na rynku pracy.

Narracja TVP łudząco przypominała najlepsze czasy PRL. Oglądając materiał można było dojść do wniosku, że Polska jest krajem mlekiem i miodem płynącym. Przed obecną młodzieżą świetlana przyszłość, zaś ponad połowa abiturientów uważa, że otrzymanie dobrej pracy zależy od inteligencji i znajomości języków obcych. Wszystko to dzięki skokowi cywilizacyjnemu, jaki dokonał się w naszej gospodarce dzięki wspaniałym rządom PiS.

Nie zabrakło oczywiście łajania poprzedników. Prowadząca główne wydanie, Danuta Holecka nie omieszkała wspomnieć, że za rządów koalicji PO-PSL prawie 3/4 abiturientów uważała, że otrzymanie pracy zależy od układów i znajomości.

Jak widzimy, wystarczył niewiele ponad rok, ażeby nasza młodzież wstała z kolan i dostrzegła świetlane perspektywy, jakie czekają nas wszystkich za jedynie słusznych rządów.

Serio, Panie i Panowie z TVP dajcie sobie na wstrzymanie, przecież tego nie da się na trzeźwo oglądać… no chyba, że w Korei Północnej.

http://crowdmedia.pl/wyssany-z-palca-sondaz-wiadomosci-tvp-i-to-nie-jeden/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siedzę w temacie trochę głębiej. Tu nie chodzi o jedną stacje jak Trwam TVP czy TVN, ale ogół. Telewizja i źródła informacji. Prawda jest zbyt skomplikowaną rzeczą by naiwnie wierzyć, że media mają za misje ją przekazać. Cieszę się z tego jak obecnie wygląda TVP. Teraz żeby poznać zdanie drugiej strony wystarczy przełączyć kanał, za PełO, główne prywatne media i państwówka jechały w jednym tonie, ówczesny rząd miał całkowitą osłonę medialną, jeszcze w 2015 nowemu prezydentowi brakowało parasola ochronnego. Teraz państwówka pompuje takie centra informacyjne jak DoRzeczy, wSieci, wPolityce, wcześniej były pompowane Newsweek, Polityka, Agora. Nikomu nie chodzi, żeby być grzeczny, miłym, umiarkowanym, to jest linia frontu i każdy pod miłą maską napieprza w przeciwnika czym tylko może. Jak kogoś interesuje temat bardziej to warto się przyjrzeć jak starają się teraz lawirować takie ośrodki informacyjne jak Onet czy Wprost, zawsze chcą się dostosować do nowej sytuacji. Ostatnio niemiecka WP poszła w stronę opozycji i momentami przebija Newsweek i Wyborczą. Wprost zawsze był prorządowy przy cycku, ale po wtargnięciu ABW w sprawie afery podsłuchowej do redakcji nie wiem czy w przypadku przejęcia pałeczki znowu przez siły generałów Dukaczewskiego i Czemplińskiego byliby usłużni. W grę jeszcze wchodzi odejście administraacji Obamy i nowe siły Trumpa, to też ma wpływ na rynek medialny w Europie. Zbliża się operacja polonizacja mediów, bez wielkiej napieprzanki informacyjnej i fizycznej (ulicznej) się nie obędzie. PiS nie ma tyle siły, zasobów, kadr by wszystko przebiegło szybko i łatwo, gdyby zatrzymał się w połowie drogi to będzie skończony, w kulminacyjnym momencie możliwe będą długie przerwy w dostawach sygnału, to nie scenariusz wojny, ale zbliżające się przesilenie. Komercyjne media z niemieckim kapitałem zawsze będą lojalnie reprezentowały linie niemieckiego rządu, czasami bardziej dyskretnie (Onet), czasami na bezczela (Newsweek). Uważam, że w tej wojnie PiS nie ma szans i co najwyżej pozostanie mu grzanie tematu kamienic w Warszawie, ekshumacji smoleńskiej, miliardów Vatu i inne w sumie drobnostki. Warto posłuchać co na ten temat miał do powiedzenia prof Zybertowicz z PiSu, skoro on nie wierzy w ostateczne zwycięstwo i jasno to komunikuje to znaczy, że nikt z obozu władzy nie zdecyduje się na wyjście z logiki okrągłego stołu. Analizami informacyjnymi zajmowałem się profesjonalnie. Jak by ktoś chciał wdać się ze mną w polemikę to proszę zwrócić uwagę, że no może poza jednym zdaniem, że podobają mi się wiadomości TVP, nie wyrażałem żadnych opinii, nie wartościowałem tylko jechałem na suchych informacjach i możliwych scenariuszach. Tak, takie tematy lubię :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Padło pytanie jak się w tym wszystkim połapać, komu wierzyć itd, najlepiej wyrobić sobie nawyk weryfikacji informacji i docierania do źródeł. Wiele poważnych serwisów na dole podaje źródła, często angielskojęzyczne. Wtedy trzeba zweryfikować informacje co zajmuje kilka sekund, wpisanie w google tematu wiadomości w języku podanego źródła, nazwa źródła i googlowski filtr czasu, często przydają się kopie google dostępne z poziomu wyszukiwarki. Większość fakenewsów i półprawd a więc najgorszych kłamstw to tylko badanie czujności przeciwnika i balon próbny na ile można sobie pozwolić i czekanie na reakcje. Podam dwa przykłady z różnych stron, żeby lewactwo czy prawactwo nie myśłało, że naginam tylko pod jedną bramkę. Pewna liberalna stacja radiowa oparta na rodzinnych klanach średnio inteligentnych redaktorków podała informacje, że porzucono ważne prace naukowe tylko dlatego że ma pojawić się Duda i trawa ma być malowana na zielono, było to kłamstwo z premedytacją, natychmiast podłapały to pewne ośrodki medialne grzejąc głośniej temat, byli bezpieczni bo podawali źródło, więc oberwało się tylko jednemu średniemu lub małemu pionkowi, a temat w świadomość mas był nagłaśniany. Tekst ze strony źródła szybko usunięto, klasyczne badanie gruntu, na ile mogą sobie pozwolić jaka jest granica stanięcia przed prokuraturą lub płacenia dużych finansowych kar. Inny przykład to media internetowe, podaj dalej wiadomość, udostępnij itd, wystarczy że w tym łańcuszku gdzieś ktoś znany z autorytetem i popularnością w sieci coś od siebie lekko doda i efekt domina może być zupełnie inny. Pionek Tomasz Gross stwierdził, że Polacy zabili mało Niemców i więcej zabili Żydów, ale nie przytacza twardych danych. Pewna znana osoba zmieniła to w ten sposób, że to Polacy zabili więcej Żydów nić Niemcy mordowali, z tego prosty wniosek można wyciągnąć że to Polacy organizowali holocaust. Małą różnica w zdaniu, a jak subtelna.

Generalnie najlepiej śledzić depeszze agencji prasowych, zwracać uwagę na powiązania towarzyskie i biznesowe przedstawiających informacje, dobrze jest obserwować trendy na twitterze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
.... Teraz państwówka pompuje takie centra informacyjne jak DoRzeczy, wSieci, wPolityce, ....

Czego de facto nie da się czytać bez dokonania gwałtu na własnej elementarnej logice wnioskowania. Logice kompletnie oderwanej od jakiejkolwiek przynależności partyjnej. Targetem wymienionych szczujni są ćwierćinteligenci lub ludzie tak zaślepieni nienawiścią, że aż budują życzeniową rzeczywistość alternatywną. Wygląda, że Ty należysz do tych drugich. Może zbudują Ci pomnik...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
... Cieszę się z tego jak obecnie wygląda TVP.

Czyli nie przwszkadza Ci łamanie konstytucji i fakt,żerządzą krajem przestępcy a byli PZPR-owcy przygotowują antykonstytucyjne ustawy.

... Nikomu nie chodzi, żeby być grzeczny, miłym, umiarkowanym, to jest linia frontu i każdy pod miłą maską napieprza w przeciwnika czym tylko może. Jak kogoś interesuje temat bardziej to warto się przyjrzeć jak starają się teraz lawirować takie ośrodki informacyjne jak Onet czy Wprost, zawsze chcą się dostosować do nowej sytuacji. Ostatnio niemiecka WP poszła w stronę opozycji i momentami przebija Newsweek i Wyborczą.

A które poszły w kierunku racjonalnej logiki? Ty zamiast logiki podkładasz powiązaniatowarzyskie lub biznesowe. Wyobraź jednak sobie, że są ludzie, którzy mająw je dupie. Dał temu przykład wczoraj Rzepliński mówiąc, że zgodziłby się pisać konstytucję dla Dudy.

Żałosny jest pisiorski bełkot. Większość myślących nie wytrzymuje i spierdziela gdzie pieprz rośnie. Ostatnio Magierowski - jeden z niewielu potrafiących sprawnie (na ile możliwe) polemizować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A Cejrowski w publicznej TV to już dno totalne. Zrzygać się można głupotą jego kłamstw. Kiedy wreszcie ktoś tego dziada przegoni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi