Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

PROSZĘ O POMOC - pytanie do psychologa

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, ekspert_abcZdrowie napisał:

Mimo wszystko POWODZENIA! 

no czeka ją ciężka batalia, w sądzie 🙂 bo dla ZUS-u nerwica to nie choroba przez którą nie można podejmować pracy, depresja zresztą też nie 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Pretoria napisał:

Pozatym terapeutka powiedziała że mam marne szanse na rentę.

ja dostałem na rok po wygranej sprawie w sądzie ale byłem w stanie agonalnym więc wiesz xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, tosia_j napisał:

nie pocieszasz jej...

piszę jak jest 🙂 Zusem nie ma co się przejmować tylko odwoływać, a jak jest faktycznie słabo to biegli sądowi ocenią i przyznają 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, Abigail_1Sm25 napisał:

No niestety zgadzam się, raczej nie dadzą renty.

i to raczej na 100% ZUS nie przyzna, ale Sąd już może, warto się odwoływać do skutku, tym bardziej że to nic nie kosztuje 🙂 

Edytowane przez KotJaroslawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w 50 % mam zbliżone problemy

co do renty to się zgodzę ze wszystkimi że nie ma szans na takie zaburzenia, ludzie po wielokrotnych hospitalizacjach i psychozami nie dostają ale wszystko zależy od widzimisię  orzecznika/komisji/biegłego i te 5 % szans wynika z dobrej woli (dobrego dnia) którejś z tych osób

Edytowane przez klex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś opowiedziałem mojej T o pewnym zdarzeniu. Rozmawialiśmy na ten temat dosyć dokładnie.  Niedawno przypomniałem jej o tym fakcie. Ona od razu powiedziała, że nigdy o tym nie mówiłem, że coś ukrywam. Mogła jednak powiedzieć, że nie pamięta czy coś w tym stylu. W dodatku jej wypowiedź była w takim tonie trochę oskarżycielskim. Czy tak powinień zachowywać się T?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Terapeuta też człowiek. Może miała gorszy dzień? Oczywiście nie powinna napadać na klienta, ale niestety terapeuci też popełniają błędy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, moje pytanie dotyczy terapeutów. 

Czy terapeuta/terapeutka może czuć się zazdrosny/na o innego, wcześniejszego terapeutę pacjenta? Mam na myśli sytuacje, w której pacjent dużo (i pochlebnie) opowiada o innym, poprzednim terapeucie (z którym np z przyczyn naturalnych musiał sie rozstać), ponieważ dużo dla niego znaczył itp. Czy terapeuta moze poczuć zazdrość? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jeszcze jedno pytanie. mam brata chorego na nerwice natręctw (musi wszystko być czyste itp). Nie chce iść do psychologa. Czy będzie w stanie sam sie z tym problemem uporać ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wesołysmutasek, pewnie jako człowiek terapeuta mógłby poczuć zazdrość o swojego poprzednika, ale jako kompetentny fachowiec - nie powinien. Co do brata, raczej trudno będzie mu uporać się z nerwicą natręctw samemu. Sugerowałabym jednak skorzystanie z pomocy terapeuty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do pierwszej odpowiedzi: właśnie o to chodzi, ze terapeuta w pełni kompetentny to tez człowiek, stad moje pytanie. Czy ktoś moze poczuć zazdrość, czy moze ma wypracowane tak mechanizmy, ze raczej tego nie czuje. ?

co do brata: to niepokojące, w takim razie trzeba dalej nad nim pracować i go przekonać 😕 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.12.2018 o 20:33, wesołysmutasek napisał:

Co do pierwszej odpowiedzi: właśnie o to chodzi, ze terapeuta w pełni kompetentny to tez człowiek, stad moje pytanie. Czy ktoś moze poczuć zazdrość, czy moze ma wypracowane tak mechanizmy, ze raczej tego nie czuje. ?

Terapeuta ma wypracowane mechanizmy i nie powinien czuć zazdrości o byłego/byłych specjalistów swojego pacjenta/klienta. No ale jak słusznie zauważyłaś, terapeuta to też człowiek i mimo mechanizmów, technik, strategii postępowania, terapeuta też popełnia błędy, błądzi. Kurcze, no przecież to człowiek, a nie robot funkcjonujący według schematów. Jeśli masz podejrzenia, że Twój terapeuta może czuć taką zazdrość, może warto po prostu to przegadać na terapii, aby nie pojawiła się jakaś blokada na linii terapeuta-pacjent. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@schizonerw, oczywiście, że może. Pytanie tylko, w jakim celu pacjent potrzebuje takiego kontaktu. Chce sprawdzić terapeutę? Upewnić się, czy pracuje zgodnie ze sztuką? Czy uważa, że superwizor jest bardziej kompetentny i dowie się o sobie więcej w kontakcie z psychoterapeutą superwizorem niż u swojego terapeuty? Superwizorzy to tacy sami psychoterapeuci, jak ci bez kwalifikacji superwizorskich. Superwizor jest przede wszystkim potrzebny samemu terapeucie, by jego efekty pracy były lepsze. Uważam, że z perspektywy pacjenta/klienta najlepiej, aby mieć zaufanie do swojego profesjonalnego terapeuty, który sam w związku z profesjonalizmem wie, co ma robić odnośnie skorzystania z superwizji. Superwizor to wsparcie dla psychoterapeuty. Klient/pacjent może zdecydować się na terapię u kogoś, kto ma uprawnienia superwizorskie, ale aby otrzymać wysoką jakość psychoterapii, nie jest to warunek konieczny. Jeśli to takie ważne dla klienta/pacjenta, aby terapeuta był jednocześnie superwizorem, najlepiej od początku szukać specjalisty z takimi uprawnieniami. Z własnych obserwacji i doświadczeń wiem, że dla pacjentów/klientów ważniejsza jest relacja z terapeutą i to, czy terapia przynosi efekty niż sam fakt, czy terapeuta jest superwizorem. Pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi