Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Lilith

Prześladowania za wiarę

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lilith

Ogólnie, interesuje mnie Wasze postrzeganie tej kwestii. Dlaczego "cudza" wiara wzbudza tak wiele emocji, że na przestrzeni wieków dochodziło do prześladowań?

Ponadto, czy słyszeliście coś o prześladowaniach Świadków Jehowy w Rosji? Ostatnio coś mi się obiło o uszy, a jakoś nie miałam czasu, żeby zagłębić się w temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świadkowie Jehowi mnie kiedyś troszkę prześladowali. Byłem bardzo daleko od Chrześcijaństwa wtedy a jednak wysłuchałem co miał do powiedzenia jeden Dzielnicowy Listonosz. Co prawda była to krótka chwila, po czym grzecznie powiedziałem. Dziękuję, do widzenia i zamknąłem drzwi :smile: Może bym jeszcze chwilkę go posłuchał, ale Ziomuś z piwkiem u mnie czekał :D Dzisiaj chętnie bym z nimi zamienił więcej słów, ale tak na luźno a nie jak to niektórzy z ŚJ robią, ze 'wbija na chama' i musisz go wysłuchać :mrgreen: Wtedy podziękuję i poszukam innego ŚJ bardziej spokojnego a najlepiej jakas spokojna Kobieta :smile: Z Kobietami rozmawiam delikatniej :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój kolega w pracy jest światkiem Jehowy. Nie nawraca mnie zbytnio, dał mi parę razy te swoje pisemka ale nachalny nie jest. O tej Rosji też mówił, wg niego Putin szykuje się na wojnę , a świadkowie Jehowy mają zakaz w niej uczestnictwa i to przez to robi problemy. Ale wiemy tez że katolicyzm tez się Putinowi nie podoba za to Prawosławie i Islam jak najbardziej ale to z koniunkturalnych powodów. ŚJ przynajmniej czytają biblie i zagłębiają się w swa wiarę czego nie można powiedzieć o polskich katolikach dla których liczą się głównie rytuały i obrzędy a którzy zwykle mają dużo mniejsze pojecie o swej wierze niż ja mam o ich jako ateista.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi