Skocz do zawartości
Nerwica.com

Polacy to lekomani


Kalebx3 Gorliwy

Rekomendowane odpowiedzi

Polacy to lekomani , świadczy o tym ilość aptek w naszym kraju , które raczej maja sie dobrze .

Będąc teraz w Bergen ( Norwegia ) widziałem w tym 250 000 mieście tylko jedną aptekę i to w dodatku pustą .

Nie wiem czy oprócz Polaków inne nację też tak zasuwają proszki . Proszki na wszystko , od zatwardzenia dupy do cudownych środków na porost włosów . No cóż , sam jestem lekomanem , lekomanem Polakiem ,,, podejrzewam ,że mieszając i zyjąc jako Norweg raczej nie popadł bym w to " hobby " :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyróżnia się uzależnienie psychiczne i biologiczne.

Psychiczne jest jak ktoś łyka leki, bo ma taki wyrobiony mechanizm. Trochę placebo. Nadmiar aptek nie przedłuża życia, ale chociaż daje komfort, że się nie siedzi z założonymi rękami.

Biologiczne, no cóż. Wtedy jest jak jedzeniem śniadania, człowiek czuje głód substancji i mu nie przegadasz.

 

Ja mam paczkę euforycznie działającego Akinetonu. Czemu nie biorę? Bo nie wierzę w perpetum mobile samopoczucia.

Chyba, że jest na prawdę tragicznie, wtedy jak wybawca na białym koniu.

Substancje psychoaktywne poprawiające samopoczucie mogą jednej rzeczy nauczyć, że szczęście nie jest najważniejsze. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norweg

To wnioskuję że w Norwegii nie chorują i lekarstw nie biorą. Szczęściarze ;)

Może w Norwegii dajmy na to jak boli Cię kolano to na diagnozę lekarza ortopedy poprzedzoną przeswietleniem i usg nie czekasz 3 moce tylko 3 dni. Na rehabilitację podobnie. W Polandii nie masz wyjścia, musisz jakoś przetrwać. "Nie możesz " iść na zwolnienie. Przekłada się to moim zdaniem na wiele chorób i zaburzeń. Także psychicznych. To społeczeństwo i rzeczywistość dla robotów albo kukieł, a nie ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×