Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Lilith

Ogólnopolski Strajk Kobiet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lilith

Teraz, gdy emocje trochę opadły, można podjąć na ten temat dyskusję.

Co myślicie o tej inicjatywie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki strajk? Ten co był kiedyś na okoliczność pomysłów klerykalno-pisiorskich?

Bo jeśli tak, to jakoś trzeba się bronić przed sprowadzeniem do roli niewolnicy od rodzenia i sprzątania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Dlaczego kobiety strajkowały? Od jakiegoś czasu nie jestem na bieżąco..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Takie postulaty znalazłem

POSTULATY

Żądamy:

1. Pełni praw reprodukcyjnych:

– utrzymania standardów opieki okołoporodowej

– dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji

– dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży

– dofinansowania in vitro

– badań prenatalnych najnowszej generacji

2. Państwa wolnego od zabobonów:

– rzetelnej edukacji seksualnej

– edukacji szkolnej zgodnej z wiedzą naukową

– opieki medycznej, nie watykańskiej

– likwidacji tzw. „klauzuli sumienia”

– religii w parafiach i na koszt Kościoła

– niezależnej komisji ds. pedofilii w Kościele

– wymierzenia bezwzględnych kar sprawcom i osobom winnym ukrywania przestępstwa pedofilii w Kościele

3. Wdrożenia i stosowania Konwencji Antyprzemocowej:

– przesunięcie finansowania budżetowego z Kościoła na organizacje zajmujące się walką z przemocą wobec kobiet i przemocą domową

– bezwzględnego ścigania i karania sprawców przemocy domowej

– bezwzględnego ścigania gwałcicieli i wdrożenia procedur zapobiegających wtórnej wiktymizacji

– ochrony ofiar i izolacji sprawców

– współpracy rządu z organizacjami pozarządowymi przy wdrażaniu Konwencji Antyprzemocowej

– ścigania mowy nienawiści jako źródła przemocy

4. Poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet:

– zabezpieczenia emerytalnego nieodpłatnej pracy kobiet

– realnego zabezpieczenia społecznego rodzin osób z niepełnosprawnościami

– skutecznego ściągania alimentów przez państwo i karania dłużników alimentacyjnych

– podniesienia progu uprawniającego do świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego do średniego wynagrodzenia

– równości płac bez względu na płeć

http://strajkkobiet.eu/postulaty/

28 postulatów, jak dla mnie 26 za, 1 przeciw, 1 nie rozumiem.

Przeciw - darmowa antykoncepcja

Brak zrozumienia - " - ścigania mowy nienawiści jako źródła przemocy" - mój aktualny stan umysłu nie pozwala na ogarnięcie tego punktu, nie wycisnę z tego logicznej całości.

A przeciw? Chyba dlatego, że nie rucham, a jak ktoś rucha i chce mieć do tego antykoncepcję za darmo, to powoduje wkurw, proste :D Z drugiej strony, ma to sens i mogłoby pomóc w przypadkach niechcianych ciąż i wielu innych, ale i tak jestem na nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

-równość płac bez względu na płeć- o jaką równość chodzi, jeżeli na tym samym stanowisku to wiadomo że musi być równo, ale tak ogólnie to bzdur i utopia, w każdym kraju świata przeciętnie facet zarabia więcej od kobiety.

-rzetelnej edukacji seksualnej- w UK edukacja ta rozpoczyna się bardzo wcześnie a i tak mają najwyższy odsetek nieletnich ciąż, także to dla mnie tez utopia bo owa edukacja sprzyja wcześniejszej inicjacji.

– ścigania mowy nienawiści jako źródła przemocy- tzw mowa nienawiści to często głos rozsądku wobec fali poprawności politycznej i lewactwa.

– dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji- za przyjemności się płaci a sterylizacja nie jest na rękę polskiej demografii.

Reszta by uszła ale środowisko które to reprezentuje mnie zniesmacza, kodziarstwo, lewactwo, feminazistki i multikulturalne przygłupy. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Co do niektórych mam wątpliwości, bo nie wiem co się pod nimi kryje albo jakie byłyby tego skutki.

religii w parafiach i na koszt Kościoła - Jest mi to obojętne. Może nawet to byłoby lepsze rozwiązanie.

opieki medycznej, nie watykańskiej - Opieka medyczna powinna być dobra i za tym jestem. A co to ta watykańska, to nie wiem :P

rzetelnej edukacji seksualnej - Byłabym na tak, ale wiedząc co prawdopodobnie pod tym pojęciem rozumie autor postulatów, to nie.

przesunięcie finansowania budżetowego z Kościoła na organizacje zajmujące się walką z przemocą wobec kobiet i przemocą domową - Może być, tylko dlaczego wyłącznie na te organizacje.

podniesienia progu uprawniającego do świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego do średniego wynagrodzenia - Nie mam zdania.

ścigania mowy nienawiści jako źródła przemocy - Co do tego punktu, to pytanie kiedy kończy się krytyka, a zaczyna propagowanie nienawiści. W celu ścigania należałoby jakoś to ustalić. Zresztą politycy często traktują ten termin instrumentalnie, mową nienawiści jest dla nich wszystko, co mówią przeciwnicy polityczni, a kiedy oni mówią to samo, to już nie jest mowa nienawiści :D

Z resztą w 3 i 4 się zgadzam, w 1 ze standardami opieki okołoporodowej i badaniami prenatalnymi, w 2 z wymierzaniem bezwzględnych kar itd., i z edukacją zgodną z wiedzą naukową (choć nie wydaje mi się, żeby była jakoś strasznie niezgodna).

A przeciw? Chyba dlatego, że nie rucham, a jak ktoś rucha i chce mieć do tego antykoncepcję za darmo, to powoduje wkurw, proste :D Z drugiej strony, ma to sens i mogłoby pomóc w przypadkach niechcianych ciąż i wielu innych, ale i tak jestem na nie.

:lol::lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi