Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Lilith

Różnice w związku - łączą czy dzielą?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lilith

Jak Wam się wydaje?

Mówią, że przeciwieństwa się przyciągają i stanowią wzajemne uzupełnienie, ale do jakiego stopnia i czy "wypala" to na dłuższą metę w związkach? Czy różnice w przyzwyczajeniach, zachowaniu, zainteresowaniach scalają czy jednak w dłuższej perspektywie czasu dzielą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

! Ale człowiek nie urodził się tylko po to, aby chodził wiecznie nakręcony, wtedy z pomocą przychodzi wspólna pasja/zamiłowanie do czegoś, w czym wspólnie można odpłynąć i mieć z tego szczerą radość!

fajnie ,żeś to ujął ;) ,,, bo akurat mi sie przypomniało ,że wczoraj z żoną zamówiliśmy " pakiet " do hodowli ( na własny użytek konsumpcyjny ) boczniaka ostrygowatego. Miejsce mamy ,oboje lubimy boczniaki , to i problemu wiekszego nie będzie .Żona widziała program w telewizji o tejże hodowli i tak się nakręciła z lekka . Niby gówno , nie pasja ,,, ale zawsze coś nowego ,coś wspólnego ,,, ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Rożnice w związku mogą łaczyć lub dzielić zależnie od dojrzałości partnerów ,najlepszym testem są wszystkie trudne sytuacje na jakie narażony jest związek .Przeciwieństwa się przyciągają jeżeli traktujemy nawet z czasem odmienność partnera jako cechę która może ubogacić naszą osobowość.Partnerzy w związku nawzajem powinni się inspirować ,sprawiać że bycie ze sobą z czasem nie stanie się byciem koło siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak Wam się wydaje?

Mówią, że przeciwieństwa się przyciągają i stanowią wzajemne uzupełnienie, ale do jakiego stopnia i czy "wypala" to na dłuższą metę w związkach?

Dopóki nie generują lawinowo konfliktów.

To domena tolerancji stron raczej, nie przeciwieństw.

... Czy różnice w przyzwyczajeniach, zachowaniu, zainteresowaniach scalają czy jednak w dłuższej perspektywie czasu dzielą?

Zależnie od zdolności adaptacyjnej partnerów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zalezy, czego dotyczą te roznice - i czy związek cechują same roznice czy tez partnerzy mają cos, co ich tez lączy ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z własnego podwórka powiem tak, że z mężem mamy sporo wspólnych cech - więcej mamy podobieństw niż różnic. Różnice jednak rodzą konflikty i choć uczymy się ciągle cierpliwości i wzajemnej akceptacji owych różnic, to jednak kłótnie się zdarzają. Najważniejsze, że udaje nam się zawsze dojść do porozumienia. Bez tolerancji dla wzajemnej "inności" byłoby ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, ze niedobrze jest, kiedy roznice dotycza wyznawanych wartości, hierarchii wartości. Jeśli rzecz ma się tylko do roznic w np. zainteresowaniach czy hobby, to może to być nawet dobrym urozmaiceniem (każdy partner ma jakas wlasna przestrzen, mp. jedno lubi czytac, drugie bardziej aktywność fiz, i okej) - gorzj, gdy np. sa roznice swiatopogladowe -np. dot wydawania pieniędzy czy wychowywania dzieci..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różnice w takich sprawach jak temperament, seksualność, osobowość (sposób bycia), poczucie humoru, system wartości i opinie o ludziach i o tym co się codziennie wydarza w życiu dzielą

Różnice w hobby, zdolnościach i umiejętnościach odpowiednio zbilansowane to uzupełnianie siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ciekawe...

czyli , ja jestem dominujaca to powinnam mieć raczej dominującego partnera czy uległego?

/ nie cierpie uległych facetow, takie ciapy/

a znowu z dominującym pewnie bylyby ostre awantury-mam duzy temperament :lol:

chyba najlepiej cos pośredniego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie jest tak że jesteś dominująca w stosunku do ludzi których po prostu uważasz za mało ogarniętych? Przy tych bardziej życiowych trochę ta postawa się luzuje jak mają ciekawe koncepcje i coś fajnego wnoszą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jak ja słucham pogan metalu i folk metalu,a laska woli hip-hop.To już kaszka ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie na ile te preferencje oznaczają rózne stany umysłu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lilith
Czyli jak ja słucham pogan metalu i folk metalu,a laska woli hip-hop.To już kaszka ?
Nie sądzę, żeby związek przekreślała muzyka, której się słucha ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi