Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czym można podreperować mózg?


Gość Bagatelka

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie suplementy są skuteczne przy problemach psychicznych i neurologicznych? Mam masę różnych problemów od zaburzeń poznawczych, po problemy z mową, padaczkę, schizofrenię, nerwicę itd.

 

Tylko problem z suplementami jest taki, że często zalecane dawki są z pogranicza działania. Nie wiadomo więc ile trzeba czegoś brać oraz przez jaki czas.

 

Biorę teraz to:

Olej z wiesiołka - dzięki GLA ma podobno leczyć różne problemy psychiczne i neurologiczne.

Probiotyki - mają mieć działanie przeciwlękowe i poprawiające nastrój. Na razie zauważyłem poprawę działania jelit.

Miłorząb japoński 240mg - poprawia ukrwienie mózgu, nastrój, działa przeciwlękowo.

Witamina D 4000jm - poprawia działanie mózgu.

 

Interesuje mnie CDP Cholina, ale trochę droga jest... Ile tego trzeba brać, aby zauważyć poprawę działania mózgownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do CDP - 1g przynajmniej, by to mialo jakis sens.

 

Warto pomyslec o ginkgo biloba, zen szeniu. Przy schizofrenii warto pomyslec o dzialaniu na NMDA, zarowno agonisci jak i antagonisci wykazuja pewna poprawe - stad z agonistow masz glicyne, sarkozyne, nefiracetam, z antagonistow np. magnez, cynk, tauryna. Tianeptyna rowniez bardzo dobrze wplywa na mozg i reguluje dzialanie receptorow NMDA i AMPA - bardzo polecam.

 

Piracetam tez wspiera mozgownice, ale dawki musza byc spore, nie wiem czy oplaca sie to.

Za to z lekow eksperymentalnych wybija sie NSI-189, ma bardzo dobre rekomendacje i wspiera neurogeneze.

Potas jest bardzo wazny dla prawidlowego funkcjonowania neurotransmisji, zatem wcinaj pomidorki, banany.

Zielona herbata rowniez ma bardzo pozytywne dzialanie na nasz procesor, wymiata wolne rodniki. Warto dodac do tego witamine E lub C w wersji dlugo uwalnianej (wykazuja wtedy bardziej synergistyczne dzialanie). Cynamon jest rowniez antyoksydantem, ale nie przesadzaj, bo jest hepatotoksyczny.

 

Kurkumina rowniez wykazuje ogromnie pozytywne dzialanie na nasz procesor, a znajdziesz ja w przyprawie - kurkumie. Trzeba sporo tego shitu zjadac (osobiscie robilem sobie kiedys takie "drinki"), ale sa tez ekstrakty bodajze ze Swansona (nie wiem jednak czy faktycznie to dziala, trzeba uwazac i kupic kurkumine, a nie kurkume).

Z padaczka chyba najlepszy wybor bedzie z karbamazepina, bo downreguluje recpetory 5-HT2c, co moze zmniejszac objawy negatywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cdp-cholina w formie Citotropu w dawkach 1g dziennie to miesięczny wydatek trochę ponad 100 zł, ale jest dobrze przebadana klinicznie i moim zdaniem warto jej spróbować. Ja po pewnym czasie takiego dawkowania zauważyłem, że przestałem 'szukać słówek', zacinać się podczas rozmów albo podczas jazdy samochodem zastanawiać się 'którędy miałem jechać'. Zatem w kwestiach poznawczych różnica jest bezsprzecznie zauważalna.

Z tego co wymieniłeś w ostatnim poście dobrze przebadana jest Bacopa, ale tutaj minimum ekstrakt 50% bakozydów lub jeszcze lepiej 'BaCognize'. Na wymienione problemy ma szanse w pewnym stopniu podziałać.

Ja bym jednak spróbował Cdp + Omega-3, zrobić sobie cykl 1-2 miesiące i zobaczyć czy jest jakaś różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszczep mózgu i szpiku kostnego aby zapobiec odrzuceniu.i nagle zaczną sie dobijać do twojego mieszkania,nagle cię polubią,pokochają,cała przyszłość się otworzy.przestaniesz wetegetować na rencie inwalidzkiej i zaczniesz latać myśliwcem i pracować w formacji uzbrojonej.podziałasz wówczas na środowisko w którym żyjesz niczym suka która ma cieczkę na okoliczne jurne psy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to jesteś agent nieboszczyk :D

Ale szczerze to powiem że mi bardzo pomagają energetyki, w sumie ktoś powie że to zło, nawet konieczne - ale jakoś się tym nie przejmuję. Szczególnie że działają mi na zdrowie, nie jak uzależnienie od alko czy fajek pogarsza stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to jesteś agent nieboszczyk :D

tego przecież wymaga od nas czubków nietolerancyjne zarozumiałe egoistyczne społeczeństwo wszak niewiele trzeba żeby dostać łatkę wariata która pozostaje na zawsze niczym tatuaż na czole a żeby to odkręcić i powrócić do społeczeństwa trzeba by normalnie zmieniać sobie ciała tak jak ciuchy i to wielokrotnie się reinkarnować albo cofać się w czasie bo genów rodziców i stanu zdrowia się nie wybiera.człowiek się rodzi i musi zostać wybrany przez społeczeństwo albo nie.jeżeli nie to dyrdakiem do piachu z uśmiechem na ustach i jeszcze ma przeprosić że żyje.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tego nie kupisz w aptece czy zielarskim, a przez internet. Mnie interesują wyłącznie suplementy apteczne i zielarskie :smile:

 

Czy cdp cholina i bacopa mają w ogóle działanie lecznicze czy tylko są wspomagaczami?

 

Obecnie mój zestaw to miłorząb japoński 240mg, olej z wiesiołka 5ml, witamina D 4000 jm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widzę, myślałem by kupić jakiś preparat, ale wszystko jest bardzo drogie :/

Zostaje wpieprzanie witaminy C i jakieś energetyki/napoje dietetyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostanę ZS? Przy miłorzębie jest takie info, jednak farmaceutka, powiedziała, że można łączyć parox z miłorzębem no i biorę i... jest mi wesoło i zmniejszyło się znieczulenie od ssri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×