Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam


Just22

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na forum, postanowiłam napisać bo już chyba dłużej tego nie zniosę. Trzy razy zaczynałam studia, za każdym razem rezygnowałam po kilku miesiącach. Nie mogłam wytrzymać stresu. Obecnie siedzę w domu, przestałam gdziekolwiek wychodzić, bo od razu dopada mnie panika. Mam problemy z żołądkiem przez ten stres, ciągłe bóle, zgagę. Czuję, że przegrywam, pourywałam wszelkie kontakty ze znajomymi i zostałam sama. Kiedyś chodziłam na psychoterapię, jednak szybko zrezygnowałam, Chyba zacznę brać jakieś psychotropy i tutaj rodzi się moje pytanie, czy rzeczywiście leki pomogą mi się wyrwać z tego stanu w którym tkwię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Just22, Witaj. Ja myślę, że jednak powinnaś chcieć dokończyć psychoterapię. Leki działają tylko doraźnie, nie załatwiają problemu. Masz pewnego rodzaju trudności. Problemy wpisane są w nasze życie. Nie możesz bez końca unikać trudnych dla Ciebie sytuacji. Psychoterapia mogłaby pomóc Tobie w tym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Just22, leki działają jedynie na objawy, minimalizując je albo czasowo eliminując. Po odstawieniu leków zdarza się, że objawy choroby wracają. Natomiast psychoterapia działa przyczynowo, dając szansę na całkowite wyeliminowanie symptomów chorobowych. Rozważ powrót na psychoterapię. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×