Skocz do zawartości
Nerwica.com

Karmienie piersią w miejscu publicznym.


Gość konto usunięte

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem w mediach przebije się głośniej sprawa dotycząca karmiącej matki w miejscu publicznym. Jedni przyjmują to ze zrozumieniem, innych zaś wzburza i zniesmacza. A czy Ty uważasz, że to niezbyt estetyczny lub zbyt intymny widok, gdy kobieta z odsłoniętą piersią karmi dziecko w urzędzie, tramwaju, restauracji lub chociażby na dworcu i powinna to robić w miejscu odosobnionym. A może udzielasz aprobaty owym matkom, czy po prostu jest Ci wszystko jedno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był już kiedyś podobny temat :)

Oczywiście jestem nadal za karmieniem w miejscu publicznym w dyskretny sposób tak aby odsłonięta pierś nikogo nie bulwersowała :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lilith najważniejsze w całej sytuacji jest dziecko a ma najmniej do powiedzenia...no chyba, że wrzeszczy z głodu :mrgreen: Z punktu widzenia matki najważniejszy jest komfort dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lilith a dla mnie najważniejsze byłoby aby dziecko było spokojne. Mój komfort to drugorzędna w tym momencie sprawa. Mój wybór to zadowolone dziecko a to czy nakarmię je w centrum handlowym na ławce na pasażu, czy między półkami w Auchanie to drugorzędna sprawa. Jeśli oczywiście miałabym miejsce w którym mogłabym na spokojnie to zrobić nie wybrzydzałabym. Inni ludzi mam gdzieś bo to w pełni naturalna sprawa i nie rozumiem tej całej gadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lilith no ok. Mnie natomiast interesuje co innego. Po co ludzie próbują z tego robić problem? To jest coś z cyklu...nie doświadczysz...nie zrozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ludzie sobie robią,jakby widok cyca był czymś strasznym.

Uwierz mi, ze potrafi byc czyms strasznym. Do dzis pamietam obrzydliwy widok wielkiego, zylastego i obwislego cycka babki, ktora siedziala na srodku sklepu i karmila dziecko. Siedziala na wprost drzwi i nie moglam jej nie zauwazyc wchodzac do tego sklepu. Akurat mialam w planach cos zjesc. Widok (nie samego karmienia) tylko tego wielkiego cycka (caly na wierzchu, doslownie) tak mnie obrzydzil, ze do tej pory to pamietam, a w sklepie ialam odruch wymiotny. Mozecie mnie teraz zlinczowac za to co napisalam, ale mnie widok intymnych czesci ciala, ktorych nie mm ochoty ogladac brzydzi i obojetne mi czy to wywalony caly dekolt i mini, tylek na wierzchu w za krotkich szortach czy babka karmiaca dziecko odslaniajac przy tym caly biust. Czasami moge sie odwrocic, czasami takie widoki sa niestety nie do niezobaczenia i nie da sie tego "odzobaczyc"

Dodam, ze sama znam uroki macierzynstwa, karmienia i mam w otoczeniu male dzieci. Nikt nie kryl i kryje sie z nimi karmiac po toaletach czy nie wychodzac z domu. Po prostu robi sie to dyskretnie lub zaslania czyms, bo to tylko dla dziecka naturalna czynnosc - jedzenie, inni nie musza byc swiadkami pokazywania cyckow, a uwierzcie mi, mozna spotkac nawet matki siedzace doslownie toples z dziecmi w restauracjach. A mozna usiac z boku albo uzyc chusty do karmienia. Uwierzcie mi, nie kazdy ma ochote na ogladanie publiczne mlecznego cycka wywalonego na srodku sklepu, kawiarni czy galerii handlowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salirka, po prostu nie lubie kobiet, ktore po urodzeniu swojego Brajanka czy Nikolki przestaja byc kobietami, a staja sie Matkami Polkami - swietymi krowami, ktorym wali na dekiel, zaczynaja przewijac na stolach czy epatowac golymi cyckami na srodku sklepu, bo tak ciezko wziac chuste czy usiasc z boku. Ani to fajne, ani kulturalne. Potem przez takie wlasnie Matki Polki, karmienie publiczne jest krytykowanie. A jak juz napisalam, ale chyba nie do wszystkich dotarlo, jestem za. Jak wspomnialam karmilam swoje dziecko i jakos dalo sie zrobic to w sposob taki, aby inni nie ogladali moich cyckow. Ale co kto lubi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bringthenoise no cóż też bym nie epatowała ale ludzie są różni. Mnie to zupełnie nie przeszkadza czy widzę czy nie bo traktuję jako zupełnie naturalną czynność tak samo jak kobieca pierś. W końcu do tego została stworzona :roll::mrgreen:

 

Kalebx3 do boju :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

distorted_level68 ocz

Salirka, nie wstyd Ci dziewczyno swoje zdjęcia wstawiać? :nono

 

Nie wstyd...ja wręcz dumna jestem :P;)

 

swoją drogą całkiem całkiem ;)

 

:oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, popieram, popieram i mam nawet kilka typów "potencjalnych" kandydatek na początek. Tylko trzeba Je jeszcze przekonać albo zahipnotyzować...

 

Osobiście, gdy widzę karmiącą matkę to nie widzę w tym nic absolutnie zdrożnego, ale ciekawi mnie odbiór społeczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×