Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Przemek_44

Artykuł o UZALEŻNIENIACH OD ZOLPIDEMU (Stilnoxu) - NEWSWEEK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.03.2019 o 15:06, JERZY62 napisał:

@Przemek_44 co to znaczy że to była dla Ciebie dawka "cukierka"? Można wiedzieć co teraz z leków bierzesz?

biorę jeszcze Paroksetynę, depakine chrono , ketilept 25mg na noc.. Ale z depakiny juz się powoli wymiksowuje, paroksetynę też chce zmniejszać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Przemek_44  a jak myślisz, Zolpidem też jest odstawiany tak że zamienia się na długo działającebenzo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.03.2019 o 15:13, Przemek_44 napisał:

Tzn jak miałaś 8 lat się to wszystko zaczęło? czy 8 lat temu?

Jak miałam 8 lat. 

Ktoś Cię poważnie skrzywdził (?) możesz napisać co się stało?

Przemoc w sferze seksualnej. Stanowi fundament moich problemów.

Gdzie czekasz, może na F7 ba Babińśkiego w Krk ?

Oj nie, to nie moje rejony ;)

Możesz być porządnie uzależniona od Zolpidemu, wiesz? i dlatego na przykład psychoterapia mogła nie zadziałać.. Pisałaś gdzieś wcześniej że brałaś 8 lat Zolpidem, nasennie, i nie tylko, bo też jako wyłącznik.. Wspominałaś też o 4 tabletkach i że odstawienie go było do Ciebie koszmarem. Możesz mieć (jak wielu użytk, benzo i z - drugs) syndrom "podwójnej diagnozy" 1 fobia społeczna, zaburzenia odżywiania, może zaburzenie osobowości 2 uzależnienie od leków, oba te schorzenia mają oddzielne mechanizmy, wymagają oddzielnego ,równoleglego leczenia. 

Dlatego na swojego psychiatrę wybrałam osobę z wieloletnim stażem pracy z uzależnieniami ;) Obecnie nie biorę zolpidemu. Czy terapia nie zadziałała przez zolpidem? Wątpię. Zadziałać zadziałała, ale efekty nie były trwałe. Za dużo się w moim życiu wydarzyło, żeby przepracować to jedną nawet porządną terapią. 

Byłaś kiedykolwiek na terapii uzależnień?

Nie jest mi potrzebna. Wystarczą wizyty u lekarza i porządnie dobrane leki na sen. Wiem czego chcę i zdaję sobie sprawę z tego, że nie będę mogła już przyjmować zolpidemu. Nie robi mi to w tej chwili różnicy. Ważne, żebym spała. Alprazolamu też nie zamierzam przyjmować. W czwartek mam wizytę i będę rozmawiać z lekarzem o zejściu z alprazolamu. 

a można wiedzieć co to za okaleczenia? może cięcie powierzchowne  górnej części nadgarstków ? (Borderline)

Lewe przedramię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 11.03.2019 o 20:04, Luxor napisał:

@Przemek_44  a jak myślisz, Zolpidem też jest odstawiany tak że zamienia się na długo działającebenzo ?

Luxor W 100% to nie wiem, ale wydaje mi się że tak.. Dziś pytałem dziewczynę ok 30 co odstawiała na F3 OLZA na Sobieskiego w Warszawie potężne dawki Zolpidemu branego i w nocy i w dzień (ponoć 400 mg Zolpa / dzień) to mówiła że tak, że zamienili jej na Relanium w równoważniku, a później przez 1 miesiąc redukowali Relanium.. Kobieta jest teraz na rocznej terapii w Monarze. Pytałem innej znajomej, to z 90 mg Zolp / dzień psychiatra też zamienił na Relanium. Z Zolpidemem jest taka sprawa, że to co miało być ułatwieniem, nowością, błogosławieństwem stało się przekleństwem, mianowicie, Zolpidem w odróżnieniu od niedoskonałych nasennych benzo, które dają efekt odbicia na drugi dzień działając dłużej niż trzeba, (spłycają też fazę REM powodując brak wystarczającej regeneracji) działają tylko 1.5-2h , bo zostały zaprojektowane tak, by umożliwiać pacjentowi tylko moment zaśnięcia. Później już człowiek miał spać normalnym snem, niechemicznym, a następnego dnia bez efektu odbicia mieć możliwości prowadzenia auta.. Problem w tym że w przyp. osób które brały znacznie dłużej, niż można na skutek rozwoju tolerancji adaptacji organizmu do substancji po przekroczeniu 4 tyg pojawiała się "bezsenność wtórna",  ponieważ po 2 godzin na skutek spadku stężenia leku pojawiał się dyskomfort (głód lekowy), który po tych 2 godzinach człowieka wybudzał, bo organizm się domagał.. Ta druga znajoma potrafiła tak przez noc budzić się co 2 h a rano nie pamiętać, że zjadła 30 tabletek w jedną noc.. Dopiero po opakowaniu poznawała .Dr M. Skalski w swoich z Poradni Zaburzeń Leczenia Snu twierdzi, że czasami bywa tak, że pierwotna przyczyna bezsenności u niektórych osób już dawno minęła, a  budzą się w nocy z powodu głodu lekowego, uzależnienia. 

Edytowane przez Przemek_44

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.03.2019 o 09:19, Lilith napisał:

Jak miałam 8 lat. 

.. :sad:

Przemoc w sferze seksualnej. Stanowi fundament moich problemów.

Przykro mi bardzo  :-/  to jest niewiarygodne, że żyjemy niby w bardzo nowoczesnych czasach, cywilizacja itd, w czasie pokoju, "chrześcijańskim kraju", a człowiek drugiemu człowiekowi robi takie rzeczy i to mężczyzna kobiecie W sumie moja trauma, przemoc, od którego zaczęła rozwijać się fobia S. też była związana z tematem seksu, lecz nie wprost, a zupełnie na inny sposób.

Oj nie, to nie moje rejony

Ok, ale z tego co wiem, to znany oddział i chyba stacjonarny, więc ludzie przyjeżdżają z całej Polski, więc pomyślałem, że może tam  "uderzasz", ja kuźwa zjeździłem całą Polskę Lublin, Komorów, Kraków, Łuków, Bydgoszcz, Straszęcin, Nowa Dęba,  Tarnobrzeg, Rzeszów, a jestem z Podkarpacia.. 

Czy terapia nie zadziałała przez zolpidem? Wątpię. Zadziałać zadziałała, ale efekty nie były trwałe. Za dużo się w moim życiu wydarzyło, żeby przepracować to jedną nawet porządną terapią. 

No tak, rozumiem.. U mnie też się dużo wydarzyło, wiele błędów w leczeniu, wiele traum, ku**, negatywne konsekwencje drogi przez mękę (przez wiele lat) odczuwam do dziś i wciąż nie wszytko mogę ogarnąć Chcąc nie chcąc przeszedłem przez piekło polskiej służby zdrowia, która nie potrafiła, i jeszcze nie potrafi leczyć ludzi uzależnionych od leków i zaburzeniami pierwotnymi (podwójna diagnoza).. 

Nie jest mi potrzebna. Wystarczą wizyty u lekarza i porządnie dobrane leki na sen.

Nie namawiam na siłę, tym bardziej że trudno jest lekomanowi być samemu na terapii z alkoholikami, czuje się on wyobcowany, a ja miałem  jeszcze fobię społeczną, to już w ogóle czułem się na takiej terapii dosłownie jak "kosmita"..

Mnie bardziej chodzi o samą wiedzę, na temat choroby nałogowej, zalecenia, konstruktywne metody radzenia sobie z głodem, czy też mechanizmy psychologiczne, które moim zdaniem są takie same jak w alkoholizmie, czy narkomanii , chociaż lekomania różni się w pewnych aspektach od klasycznych nałogów. Nieważne też, czy my jesteśmy winni naszemu uzależnieniu, czy przeciwnie, lekarz nas uzależnił i nie ostrzegł - to niestety ma znaczenia , uzależnienie to uzależnienie, Być może twój psychiatra zna te mechanizmy i ma taką wiedzę (?) a może nie, ale zna dobre leki (?) , ale jakby co to wklejam tu link do jednego z moich wpisów ,żeby kto zainteresowany mógł zobaczyć o co chodzi. To nie promocja, po prostu nie chce się powtarzać, albo wklejać tu i robić esej, ale oprócz tej farmakoterapii czasem warto też wiedzieć, jakie "myki" robi czasem nasza głowa, żeby te mechanizmy "rozbroić", bo są zwykle nieświadome i potrafią świetnie imitować (podszywać się) pod objawy nerwicy, bezsenności itp

Psychologiczne mechanizmy uzależnienia od leków - lekomanii

Lewe przedramię.

Czy te samookaleczenia to sposób, by rozładować lęk? Tzn jak poleci krew = chwilowa ulga? czy w innym celu?

Edytowane przez Przemek_44

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.03.2019 o 23:10, Przemek_44 napisał:

Nie namawiam na siłę, tym bardziej że trudno jest lekomanowi być samemu na terapii z alkoholikami, czuje się on wyobcowany, a ja miałem  jeszcze fobię społeczną, to już w ogóle czułem się na takiej terapii dosłownie jak "kosmita"..

To nawet nie o to chodzi. W pełni zdaję sobie sprawę z tego, jak wygląda uzależnienie. Znam mechanizm, wiem, co się może zadziać, jak to może wyglądać. Także teorię znam ;)

W dniu 17.03.2019 o 23:10, Przemek_44 napisał:

Czy te samookaleczenia to sposób, by rozładować lęk? Tzn jak poleci krew = chwilowa ulga? czy w innym celu?

To był sposób na rozładowanie napięcia. Na ukaranie siebie. Było nieświadomym przedłużaniem przemocy tylko, że wtedy to ja byłam katem. Długo by opowiadać. Samookaleczanie, to też uzależnienie, ale o tym napisałam już w innym wątku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi