Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja?


imjustbartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam lekkie natrectwa myslowe (w dzien praktycznie nie wystepuja oprocz jakis piosenek powtarzania tekstu czasem) nasilaja sie szczegolnie po obudzeniu jak jestem jeszcze zaspany, lub zasypiam (jakies przypadkowe slowa, mysli przelewaja sie przez glowe) od okolo miesiaca lekka depresja tzn rano gorzej wieczorem lepiej lekkie przygniebienie, ale co mnie innego martwi to dziwny stan np teraz. Siedze czuje uscisk w brzuchu i taka dziwna chec jakbym chcial cos zrobic ale nie wiem co np. gdzies pojsc albo zrobic cokolwiek tylko nie to co teraz robie i nie iwem jak sie tego pozbyc (jestem hipochondrykiem) i boje sie ze moze to jest mania ze przestane nad soba panowac czy cos, ale to jest dziwne uscisk i takie nie wiem chce cos zrobic ale nie wiem co? Czytam objawy manii w Chadzie i boje sie ze zaraz zaczne to robic co ludzie w manii, i nie mam pojecia co to za objaw? To jest cos takiego jakbym nie mogl znalezc dla siebie miejsca siedze przed komputerem np. gram i caly czas jest ten uscisk i mysli czasem boje sie np nozy ze sobie lub komus bliskiemu cos zrobie. Czy ten objaw "nie wiadomo co chce robic" moze wynikac z NN? Np cwicze na silowni i ten objaw przechodzi lub utrzymuej sie w bardoz malym stopniu. Co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być po prostu lęk przed czymś, albo kimś bądź też stres, nie leciałbym od razu po bandzie wyciągając coraz to mroczniejsze wizje swojego stanu psychicznego. Ciężko jest określić co Ci dolega, bo nic przydatnego o Tobie nie wiemy, dlatego jeśli Ci to tak ciąży udałbym się do psychologa, a jak oczekujesz odpowiedzi na forum to ja rozkładam ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imjustbartek, podejrzewam, że daleko Ci do ChAD. Niepotrzebnie się nakręcasz. Twoim osiowym objawem zdaje się być lęk, co przybliża Cię do nerwicy. To najprawdopodobniej nerwica podpowiada Ci "czarne scenariusze" i każe martwić się Ci o Twój stan zdrowia. Przez Internet można jedynie gdybać, dlatego zachęcam Cię do konsultacji psychiatrycznej. Przestań zadręczać się wątpliwościami i idź do specjalisty. Pozdrawiam i powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to moze byc?

Kompulsywne myślenie.

 

 

Np cwicze na silowni i ten objaw przechodzi lub utrzymuej sie w bardoz malym stopniu.

Ponieważ koncentrujesz się na zadaniu, które prawdopodobnie sprawia Ci przyjemność, a przy tym dotleniasz i odżywiasz organizm.

 

 

Czy ten objaw "nie wiadomo co chce robic" moze wynikac z NN?

Nie wiem, czy akurat z nerwicy, ale na pewno ze stresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×