Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pokaż pulpita!


Gość konto usunięte

Rekomendowane odpowiedzi

W średniowieczu internetu, często na forach był temat dotyczący naszych komputerowych pulpitów. Ulubiona tapeta, twórczy bałagan.. Teraz doszły tablety, smartfony i naszpikowane elektroniką lodówki. Zatem zapraszam do podzielenia się tym, co codziennie widnieje na naszych wyświetlaczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jak będziesz modernizował komputer - który na oko widzę że jest bardzo słaby, kup Intela z integrą (g4560 lub co najmniej i5), chyba że grasz ale z tego co widzę to pewnie ten GTX jest bardzo słaby. Będzie znacznie ciszej.

Albo Ryzena, do pracy komputerowej jest bajeczny, ale wtedy musisz mieć oddzielną kartę.

W obu przypadkach lepsza wydajność per prąd.

I weź zaktualizuj jądro, bo mi się w głowie rodzi żart:

"Twoja stara jest tak stara, że znajduje się w repo stabilnym Debiana" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0xNear, nie będę modernizował. Dość optymalny lapek leży i kurzy się na półce. Wiem, że ten już zabytek, ale na stacjonarce wygodniej mi niż na lapie. W zasadzie to i tej konfiguracji nie wykorzystuje nawet w połowie. Co do kompilacji jądra to masz moją zgodę i możesz wrzucić ten LTS 4.9.13(od dwóch dni leży na dysku z pozostałymi :D ), tyle że podejść musisz mnie już sam, a że stare jądro to i masz ciut prościej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie pulpit, a mój osobisty build, szkoda tylko że nie mam gdzie pceta postawić i stoi po prawej stronie nóg :) Ale klawiatura też podświetlany mechanik (z biedronki hehe) i myszka gamingowa.

DSC_20170403_224217_063.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://s16.postimg.org/nfiu8z7qb/Zrzut_ekranu_2017-05-15_o_00.49.35.png

 

Był Windows, był Linux, Mac OS w postaci Hackintosha na custom hardware nie było ;) Dobrze że nie wrzucam jeszcze pulpitów z tripleboota laptopa (tak, na laptopie mam prawie tą samą konfigurację ale zamiast Archa jest Ubuntu). No i jeszcze iPhone został, ale mało co go tweakowałem więc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to nawet system obojętny, ale w ramach zabicia nudy zrobiłem tripla na obu sprzętach. Zwykle i tak korzystam z Windowsa ;)

Na telefonie też masz defaultową tapetę? W sumie myślałem żeby potweakować iOS'a jailbreakiem, ale kompletnie na tą chwilę się na tym nie znam, szczególnie że jest to semi-tethered kiedy po 7 dniach się wyłącza i trzeba wgrywać plik przez komputer (jailbreak to taki root, kłopot w tym że iOS jest bardziej restrykcyjny więc więcej daje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ReactOSa swoją drogą korzystałem, Haiku nie znam, ale moim największym zainteresowaniem jest TempleOS ;) Testowałem i był od samego początku dla mnie mało praktyczny (nie chodzi o samą ideologię a interfejs), ale Terry Davida nadal oglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie potrafię na Unixie długo przesiedzieć bo przez nadmiar czasu i chyba uzależnienie ciągnie mnie do gier a streaming z laptopa jest słabą opcją (Wine jeszcze gorszą) :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×