Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zludzenia!


Pustka

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wszystkim!

Czy slyszal z Was ktos o zludzeniach wystepujacych w zaburzeniach lekowych? Ja mam taka nadwrazliwosc na halas,ze czasami mi sie wydaje,ze ktos cos mowil, a okazuje sie,ze to np. szum w kaloryferach albo muzyka:)Czasami mi sie wydaje,ze slyszalam swoje imie...a tak naprawde ktos mowil o czyms innym...takie zudzenia...mowilam o tym mojemu psychiatrze i ona powiedziala,ze to normalne w zaburzeniach lekowych,ale jakos jej nie wierze:(((Boje sie schizofrenii:(

Napiszcie cos!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo:D albo ze ktos dzwoni do drzwi, czy tez ze dzwoni telefon. To nie ma zwiazku z lekami, tak juz czasem jest i juz. A z czym to jest zwiazane? Nie wiem, nie jestem fachowcem od uszu i sluchu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaaarza się.Często słyszę telefon,który nie dzwonił :P,dzwonek do drzwi,ect ect.Zwykle biegnę odebrać/otworzyć.Czasem mnie to wkurza.Miałam w swoim życiu okres(całkiem niedawno),kiedy słyszałam,że ktoś coś obok mnie mówi,śmieje się i było to do tego stopnia realne,że wydawało mi się,że ktoś jest ze mną w pomieszczeniu,z tym że naturalnie nikogo nie było.Najpierw pomyślałam o psychozie,potem o pani Wandzie :P.Było to spowodowane dużym przemęczeniem organizmu,prawie zupełnym brakiem snu.Przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nasz mózg działa skojarzeniowo. Wszystko co widzimy, czujemy, słyszymy, mózg automatycznie próbuje dopasować do tego, co już zna, skojarzyć to jakoś i powiązać z językiem, wyrazami, kształtami. Jak bodziec jest wyraźny (normalna mowa, albo normalny poziom światła, tak że widać/słychać w miarę wyraźnie) to dopasuje zwykle zaskakująco dobrze a jak nie, to będzie próbował mimo wszystko, ale może mu się to różnie udać, i np. zobaczymy coś czego nie ma albo usłyszymy coś innego niż było słychać.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:54 am ]

A co do braku snu, snaefridur, to masz rację - brak snu może wywołać różne fazy. Ja kiedyś po 3 dniach non stop na nogach zacząłem widzieć ogień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez mam, zwlaszcza jak ide sama kiedy jest ciemno i malo ludzi. Takie szoki :mrgreen:, zaraz sie nakrecam jak gdzies cos zaszelesci, cos sie poruszy... Kiedys malo zawalu nie dostalam, bo szlam tu u siebie na skroty, przez laki - jest droga gruntowa i kawalek asfaltu, ale jest tam dosc ciemno(2 domki i jedna latarnia)- ide sobie,ciemno jak w d*pie... jakies cienie drzew, krzakow.. i nagle sie cos poruszylo i szlo (a raczej bieglo) w moja strone... Jak sie okazalo to byla malutka sarenka :) Ciekawe kto sie kogo bardziej bal :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam różne dźwięki, na przykład klakson samochodu, szepty, muzykę. Okazywało się, że tylko ja to słyszę. Z czasem pojawiły się również omamy wzrokowe. Psychiatra przepisał mi stosowny lek i wszystko minęło. Owszem, czasem zdarza mi się coś tam usłyszeć, ale takie złudzenia są - wydaje mi się - normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×