Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy choroba psychiczna może spowodować uszkodzenie funkcji..


psychiatra

Rekomendowane odpowiedzi

Słabe pytanie - lecz odpowiem nie bezpośrednio - widziałem opinię, w której komplikacje okołoporodowe powodują zespół aspergera czy ADHD, lecz jest to w drugą stronę.

Tak samo wczesny poród jest związany z depresją czy innymi zaburzeniami nastroju.

Jeżeli chodzi o schizofrenię, zostało to też udowodnione w pewien sposób tutaj, ale nie mam doświadczenia pracy z taką statystyką: http://bjp.rcpsych.org/content/179/5/403

No ale w drugą stronę - wątpię, dopiero musi ona wynikać z jakiejś choroby. Napisałbym, że jeżeli mamy guza i halucynacje - to mamy korelację, a nie wynik z jednego na drugi lub odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jemu chodziło chyba o to czy choroba psychiczna może spowodować np zapalenie osierdzia czy inne choroby/zaburzenia. Choroby psychiczne powodują zaburzenia motoryki a neuroleptyki jej zahamowanie więc sprawne oko to wyśledź bo te wyjście z ,,fazy'' widać. Na pewno nerwice i tam gdzie są kortyzony/adrenaliny podwyższone źle działają na układ naczyniowy co może pomóc w powstaniu jakiejś patologi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. podobno mam padaczkę skroniową, i aż boję się robić skan - miałem takie wyrzuty dopaminy że potrafiłem słuchać godzinę jeden utwór i przy tym całkowite odrealnienie, natłok myśli, wyłączenie, zjaranie.

Nie bez przyczyny od początku gimnazjum pytają się mnie o towar :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×