Skocz do zawartości
Nerwica.com

witam


inkot78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post dlatego proszę o wyrozumiałość. Jestem 37 mieszkańcem małej miejscowości na Dolnym śląsku. Mam żonę i 8 letniego syna. Mój problem polega na tym że wszystko co mnie otacza widzę w czarnych barwach. Każda sytuacja wywołuje u mnie szereg myśli najczęściej negatywnych z nią związanych. Cały czas próbuje powtarzać sobie pozytywne aspekty życia codziennego ale z drugiej strony te negatywne wypierają te pozytywy. A najgorsze jest to że gdy słyszę od np żony " co się tak przejmujesz" to odbieram to jako atak. Chciałbym pogadać z kimś kto ma lub miał takie problemy i jak sobie z nimi poradził i jakoś radzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mam na imię Agnieszka. Jednym z moich problemów jest również to że też widzę w czarnych barwach wszystkie rzeczy sytuacje odbieram negatywnie. każdego miesiąca na samym poczatku miesiąca biorę kartkę papieru brystol i rozpisuje każdy dzień miesiąca i zostawiam rubrykę każdego dnia pod koniec dnia wieczorem nie zależnie od tego jak się czuje wypisuję przynajmniej jeden pozytywny aspekt dnia np. pochwalony mnie w pracy, ktoś powiedział mi dziękuję, lubię Cię, ktoś się uśmiechnął, kupiłam coś fajnego w sklepie nie wiem wszystko nawet najmniejszą rzecz malutką umysł będzie ci mówił nie to było negatywne to wtedy wpisz tą rzecz do netu i tam zobaczysz czy to negatywne czy pozytywne lub pisz do mnie na priv. pod koniec miesiąca zobaczysz np. 20 marca wydarzyło się np. syn powiedział mi kocham Cię i to jest pozytywne prawda. będziesz miał obraz mapę kolorowych aspektów miesiąca umysł będziesz wspierał też tak mam ale ja wtedy patrzę na kartkę i patrzę na barwy kolorowe pozytywne. syn może pomóc ci pokolorowac kartkę żeby była wesoła. również żona zobaczy że słowa nie przejmuj się są nie na miejscu i zrozumie twój problem. początki nie są łatwe ją fi tej pory mam dni kiedy mam doła i nie chcę mi się ale zmuszał się biorę długo i piszę ja wydrukowana sobie z netu listę pozytywnych i negatywnych aspektów życia również się tym posilkuje. jak chcesz to pisz na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Agnieszka. Muszę przyznać że całkiem niezły pomysł, na pewno skorzystam a o wynikach będę informować. Z tego co pamiętam z tych sesji u psychologa to pani powiedziała mi że gdy te czarne myśli się pojawiają to muszę jakoś zająć umysł np. pograć na telefonie lub coś innego, aby umysł się zresetował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj inkot78:)

 

Ja mam podobny problem, tez postrzegam swiat w czarnych barwach, walcze z depresja i nerwica :roll:

Ostatnio aby zaczac dostrzegac pozytywne rzeczy zaczelam wypisywac kazdego dnia na malej karteczce co dobrego sie wydarzylo i wrzucam je do malego sloiczka. Odczytuje pod koniec tygodnia :smile:

 

Co do psychologa czy psychiatry, jesli ten w Twojej miejscowosci, nie przypadl Ci do gustu i nie masz dostepu do innego- moze warto poszukac takiego online? Wielu z nich ma sesje przez Skype, minus jest taki, ze prywatnie.

 

Trzymaj sie, nie jestes sam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inkot78, witaj na forum!

 

Pamiętaj, że koncepcja deszczu zależy od człowieka - pesymistów olewa, na optymistów leci ;)

A do sporządzenia pozytywnego kalendarza, o którym wspomniała Agnieszka można wykorzystać proste kartki kalendarza do druku, np. 51949054-calendario-digital-simple-para-abril-de-2017-vector-calendario-imprimible-planificador-mensual-la-se.jpg?ver=6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kartki z kalendarza to też super pomysł ale ja wolę kartę z brystolu to taka dodatkowa forma dodatkowe zajęcie własnej produkcji kalendarz. najważniejsze jest żebyś wypisywal codziennie pozytywne aspekty a czy w kalendarzu gotowym czy własnym to twój wybór jak będziesz wolał. obie formy są super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Ja wziąłem wczoraj zeszyt i każda strona, która symbolizuje jeden dzień zapisuje wszystkie pozytywne rzeczy, które mnie spotkały. Dlaczego do zeszytu? dlatego że chce go mieć cały czas przy sobie i potem cofać się do poszczególnych dni. Będę dawał wiadomości jak idzie. Marne pocieszenie jest takie że są inni z takimi problemami. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×