Skocz do zawartości
Nerwica.com

CBD


sqnik8

Rekomendowane odpowiedzi

PLACEBO to taki sam lek tylko inaczej działający.Placebo osiąga średnią Gausa w skuteczności = 30 procent.Wszystko co powyżej to też lek ale uznawany przez np.Federal Drug Administration za lek chemiczny.Jeżeli kadzidełka, olejki, maści pomagają to je stosujcie.Jestem po Waszej stronie.

Lecz podchodząc trochę bardziej naukowo , nie ma żadnych badań randominizowanych,bez konfliktu interesu, na dużej populacji, że owe olejki,maści,również tabletki od zielarki-szeptunki, są skuteczniejsze niż placebo.A PLACEBO TO WIARA ŻE DZIAŁĄ.

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazując,

Leki przeciwdepresyjne osiągają poziom przewyższający placebo do 10 punktów procentowych w badaniach.Profesor Kramer, ten od książki "wsłuchując się w Prozac", uważa ,że po roku czasu leki pd osiągają poziom placebo.Nie poparł tego dowodami ale to znakomity psychiatra./można tę wypowiedź znaleść w internecie/.Czyli leczymy się wiarą ,że działa.Problem jak chcemy odstawić ale to już inna historia.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Placebo (łac. będę się podobał) – substancja lub działanie (np. zabieg chirurgiczny) obojętne, niemające wpływu na stan zdrowia pacjenta, podawane choremu jako terapia. Chory nie wie, że to, co zastosowano, nie jest prawdziwym leczeniem, zaś wszystko (dla leku głównie: wygląd, zapach, smak, konsystencja), oprócz leczniczych właściwości placebo jest takie samo, jak rzeczywistej terapii.

Często zastosowanie prawdziwego leku mogłoby być szkodliwe dla pacjenta, ale oszukanie go przez wmówienie, że przyjął lek, może poprawić jego sytuację psychiczną."

źródło:wikipedia

To uznana metoda leczenia.Nie rób rewolucji w medycynie Helodore.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, appendix napisał:

oprócz leczniczych właściwości placebo jest takie samo, jak rzeczywistej terapii.

:shock: co to za nowy geniusz się ulągł? geniuszu internetowy appendixidzie irytyxie! zaczerpnij innej wiedzy i nie podważaj cudzej! wiki nie zawsze jest wiarygodne geniuszu internetowy!

Efektem placebo (łac. "będę się podobał") nazywamy sytuację, w której stan pacjenta ulega polepszeniu mimo tego, że podany "lek" wcale lekiem nie był (nie zawierał substancji aktywnych). Chory nie wie, że środek, który przyjął, nie ma bezpośredniego działania leczniczego. Wierzy w to, iż preparat ma mu pomóc i rzeczywiście niekiedy zdarza się, że dzięki sile sugestii zaczyna czuć się lepiej. W ramach doświadczeń przeprowadzano też zabiegi placebo - np. lekarz udawał przed pacjentem, że odbyła się prawdziwa operacja kolana, a w istocie dokonał jedynie kilku nieistotnych nacięć (eksperyment Bruce Moseley'a z 1994 roku). Pacjenci, na których przeprowadzono doświadczenie, zarzekali się, że odczuwają o wiele mniejszy ból niż przed "zabiegiem
Więcej: http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101580,22391288,placebo-co-to-jest-jak-dziala-efekt-placebo.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@appendix no i słusznie, bo jeśli masz zamiar cokolwiek komentować, to radzę chociaż się czegoś na ten temat dowiedzieć, wklejanie internetu nic tu nie da, a jedynie może komuś zaszkodzić, bo się naczyta takiego geniusza internetowego jak ty, i jedynie sobie może zaszkodzić! zastanów się 3x, a może i 5 zanim cokolwiek wkleisz i zaczniesz wyrażać swoje "profesjonalne" wywody geniuszu!

ja skończyłem!

EOT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jeśli zostałem już wywołany do tablicy, no to niegrzecznie by było nie odpowiedzieć! :twisted:

phœnīx nie działa mi skrót alt + 0156, ale pewnie mam coś skopane :oops: nie bij! nie jestem łobuzem! :cry:

to wszystko wina @appendix :( nie bij! będę już grzeczny!

17 godzin temu, appendix napisał:

Trochę kultury distroyed... 

distroyed? hmmm... nie wiem kto to, chociaż taki geniusz się zna! :P sam przecież geniusz używa obcojęzycznego nicka! swoją drogą, wrzód na dupie by bardziej pasował! :D przetłumaczę ci geniuszu! pain in the ass! :P

a ja to distorted! geniuszu! ty się lepiej już lepiej więcej nie kompromituj! bo jeszcze zaczniesz straszyć! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Biorę obecnie escitalopram 15mg i moja przygoda z CBD zaczęła się jakoś rok temu kiedy escitalopram po prostu przestał działać. Boje się go odstawić żeby nie pogorszyć swojej sytuacji. Boję się ponieważ się boję :D Tzn. cierpie na ogromne lęki niemal nieustanne na granicy ataków paniki które też zdarzają się nawet kilka razy dziennie. Ale od początku

Jak działa na mnie CBD? Bezbłędnie. Kupuje ten olejek https://www.ebay.co.uk/itm/15-CBD-GOLDEN-OIL-10ml-1500-mg-BUY-1-GET-1-FREE-BEST-ON-EBAY-100-ORGANIC/283184789571?hash=item41ef20f843:g:VeMAAOSwb4Vbrjuz:rk:2:pf:1&frcectupt=true

Nie jest to typowy Olejek CBD tylko olej z nasion konopii w którym rozpuszczono IZOLAT CBD i nie ma tam nic więcej, ani thc ani innych kanabinoidów, stąd niska cena. 1,5g CBD wystarcza mi na dosłownie 10 dni a jak mam większe stresy to nawet mniej. Istotna przy działaniu tej substancji jest nie tyle dawka co częstotliwość brania. Podstawowe fakty.

1. Okres ROZPADU CBD to ok. 6h. Więc ja biorę co 3h to jest maksymalny dla mnie czas w którym działanie jest niezmienne. Zaczynam mieć silne lęki po 4h po 7 to już atak paniki.  Najgorzej jest ze spaniem, ponieważ jak biorę CBD o 22 i ide spać to śpie nie więcej jak 5h przy czym budzę się zawsze z koszmarami i lękiem bo zwyczajnie CBD przestaje działać, więc niestety ale potrzebny jest jakiś dobry usypiacz ja długo brałem melatonine ale to nie załatwia lęków ani koszmarów a jeśli wydłuża sen to ten nie przyjemny więc dłużej śnimy jakieś głupoty.

2. CBD oddziałowuje na receptor 5ht1a bedąc jego agonistą(inne badania mówią że hamuje sygnalizacje tego receptora), niektóre badania wskazują że oddziałuje także na receptory dopaminy. Ja ogólnie po zażyciu nie tylko przestaje czuć lęki ale jestem pobudzony i kreatywny. Znika również ten lęk przed lękiem.

3. CBD zwiększa apetyt

No i kilka innych mniej dla nas istotnych jak m.in. powinowactwo do receptorów CB1. CB2, TRPV1

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brówałem nawet poruszałem temat nie dawno ale nie było odzewu. ja stosowałem kannabidiol i kannabigerol. widzę post jest bardzo stary i z tego co się dowiedziałem cbg w sprzedaży jest od tego roku. Podsumowując na mnie CBD słabo działa jeżeli chodzi o lęki, nerwicę i natręctwa. Stosowałem dwa różne stężenia olejek 3% oraz olejek 20%. przy 3% to nawet wypijając pól buteleczki nic nie czułem.potem podszedłem drugi raz do cbd i zastosowałem olejek 20% cibdol. tu już wyższa dawka i większe działanie ale wydałem chyba 600 zł a efekt był że tak powiem delikatny. poczytałem i ktoś z forum doradził mi abym spróbował cbg i kupił olej 15%. Byłem mega zaskoczony ponieważ bardzo mocno się wyciszyłem i zaczełem kontrolować swoje ruchy. wypiłem pół butelki i odstawiłem. czuje się bardzo dobrze i polecam każdemu mam nadzieje tylko że nie będę miał efektu jojo 🙂
 

Edytowane przez Heledore
usunięto link reklamowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xTomasz napisał:

ja brówałem nawet poruszałem temat nie dawno ale nie było odzewu. ja stosowałem kannabidiol i kannabigerol. widzę post jest bardzo stary i z tego co się dowiedziałem cbg w sprzedaży jest od tego roku. Podsumowując na mnie CBD słabo działa jeżeli chodzi o lęki, nerwicę i natręctwa. Stosowałem dwa różne stężenia olejek 3% oraz olejek 20%. przy 3% to nawet wypijając pól buteleczki nic nie czułem.potem podszedłem drugi raz do cbd i zastosowałem olejek 20% cibdol. tu już wyższa dawka i większe działanie ale wydałem chyba 600 zł a efekt był że tak powiem delikatny. poczytałem i ktoś z forum doradził mi abym spróbował cbg i kupił olej 15%. Byłem mega zaskoczony ponieważ bardzo mocno się wyciszyłem i zaczełem kontrolować swoje ruchy. wypiłem pół butelki i odstawiłem. czuje się bardzo dobrze i polecam każdemu mam nadzieje tylko że nie będę miał efektu jojo 🙂
 

Szanowny Adminie niczego nie reklamuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.com/search?q=kannabigerol

CBD wpływać może na różne enzymy metabolizujące leki - a przez to spowalniać albo przyspieszać ich metabolizm - jak komuś to potrzebne to niech sobie poszuka https://www.google.com/search?&q=cannabidiol+cyp+P450

31678

http://www.current-oncology.com/index.php/oncology/article/view/3487/2325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2018 o 09:24, xTomasz napisał:
17 godzin temu, xanonymous napisał:

https://www.google.com/search?q=kannabigerol

CBD wpływać może na różne enzymy metabolizujące leki - a przez to spowalniać albo przyspieszać ich metabolizm - jak komuś to potrzebne to niech sobie poszuka https://www.google.com/search?&q=cannabidiol+cyp+P450

31678

http://www.current-oncology.com/index.php/oncology/article/view/3487/2325

 

ja trochę mogę rozwinąć temat jeżeli kogoś to interesuje to przeklejam ze stronki 

CBD czyli kannabidiol może być inhibitorem metabolizmu wielu leków, ponieważ może hamować ważne klasy enzymów wątrobowych czyli cytochromy P450.

Powoduje to wzrost stężenia leków we krwi.

CBD może hamować metabolizm leków związanych m.in. z CYP2C19, do których należą:

- leki przeciwdepresyjne (w tym SSRI – citalopram, leki trójpierścieniowe – amitryptylina, klomipramina, imipramina oraz moklobemid, bupropion)

- leki przeciwpadaczkowe (m.in. benzodiazepiny, fenobarbital, fenytoina) - inhibitory pompy protonowej, stosowane w leczeniu refluksu żołądkowo-przełykowego, wrzodów żołądka i zgagi

- leki przeciwpłytkowe (klopidogrel)

- beta-blokery (propranolol)

- inne (leki przeciwmalaryczne, indometacyna, warfaryna, gliklazyd, niektóre leki przeciwwirusowe).

CBD może hamować również cytochrom P450 klasy 3A, w tym CYP 3A4, oraz CYP 3A5.

Ich substratami są leki przeciwhistaminowe (stosowane w alergiach), antybiotyki (erytromycyna, klarytromycyne), leki przeciwwirusowe (np. ritonawir), leki immunomodulujące (cyklosporyna, syrolimus, takrolimus), leki przeciwarytmiczne, sterydy, leki antykoncepcyjne (progesteron).

Wpływają również na stężenie niektórych leków przeciwnowotworowych (docetaksel, glivec, irynotekan, paclitaksel, winkrystyna i inne).

Wpływ CBD na leki Nie wiadomo czy możliwe interakcje mają znaczenie kliniczne, tzn. czy wzrost stężenia może być szkodliwy dla naszego organizmu i czy wpływa to na skuteczność pozostałych leków oraz CBD. Niemniej jednak należy zachować zawsze ostrożność przy wprowadzaniu różnych ziół, suplementów diety czy CBD. https://konopnysklep.com.pl/smartblog/71_Czy-CBD-można-łączyć-z-innymi-lekami-.html

 

Edytowane przez xTomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olejek/pasta mi bardzo pomaga.Bralem dużo leków i jak już jakis pomagał ,to tłumiło oprócz lęku inne uczucia.Bylo czuc wyraźnie sztuczne uspokojenie takie nienaturalne.Trudno to opisać..Olejek nie tłumi uczuc uspokaja ,ale nie zabiją totalnie lekow,radości ,smutku.Chorej osobie która bierze cbd najbliżej do normalnych  odczuć i zachowan.Takze ja polecam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×