Skocz do zawartości
Nerwica.com

CBD


sqnik8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś próbował olejku CBD na lęk/niepokój ?

Podobno ma bardzo dobre działanie.

Jeśli tak, to jakie dawki ? Brany doraźnie, czy długoterminowo ?

Dzielcie się wrażeniami, może jest to jakaś alternatywna droga...

Tu macie listę publikacji :

https://www.projectcbd.org/anxiety

A tu przykładowe produkt z cenami :

https://holenderskiskun.pl/pozostale-produkty,2472/olejek-cibdol-cbd-4-

http://biokonopia.pl/olej-cbd/206-olejek-z-konopi-5-500mg-cbd-10ml.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybitne na pewno nie będzie, nie dla ludzi którzy mają zryte berety chemią od lat..

Zwykła mary to często paranoja i pogłębienie lęków, olejek na pewno nie daje takiego ryzyka, ale czy robi coś pozytywnego z głową ?

Mi chodzi głównie o uspokojenie myśli i uczucia niepokoju, co mi po rozluźnieniu mięśni jak w głowie totalny sajgon..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, ale czy robi coś pozytywnego z głową ?

też bym się nad tym zastanawiał . Trawa to trawa , nie tam jakieś olejki z dupy murzyna,,, w dodatku drogie to to jak nie wiem .

Z drugiej strony po mocnej trawie mam na zejściu delikatne lęki , ale przynajmniej wcześniej miałem pełem luz w głowie , mięśniach i gaciach ,,, a po takim olejku to nie wiem na co liczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trawa to jednak trawa i długotrwałe leczenie nią to chyba średni pomysł ;)

Na olejek CBD jest trochę badań w kierunku zespołu lękowego, więc może coś jest na rzeczy ?

Na pewno jego działanie nie będzie odczuwalne (brak substancji psychoaktywnych).

Jeśli miałby zrobić różnicę to cena chyba nie gra roli ?

Czekamy na kogoś, kto testował..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trawa to jednak trawa i długotrwałe leczenie nią to chyba średni pomysł

wiadomo, na dłuze j lipa aaa ;)

żaden lek ,raczej coś " ale " gril w sobotni wieczór nad ciepłym morzem >>> , ja w to wchodzę I ostrzega , strzeżcie się tej trucizny marihuany i haszyszu ,,, nie walcie konia czasem , bo to grzech nawet jeden raz ;):hide:

Pozdrawiam wszystkich serdecznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codziennie aplikuję 2 x po 6 kropli ( czyli razem 12 kropli ) 4% olejku CBD .

ZERO EFEKTÓW .

Pewnie dawka za mała i stężenie tak samo za małe , ,,albo ten olejek nie nadaje się do leczenia psychicznych znerwicowanych niedorozwojów .

Drugi raz tego nie zakupię , zdecydowanie cena jakaś nieadekwatna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam wszystkim ,że po trzech tygodniach suplementacji olejkiem jakby tych moich lęków było mniej . Na pewno mniej biorę benzo ( benzo zawsze brałem tylko przy lękach ) . Wszystko odbywa się bardzo naturalnie ,,, chyba coś w tym olejku jest . Dopiero jakby po czasie bardzo delikatnie zaczynał cos tam w głowie leczyć- naprawiac w kwestii lęków . Wydoiłem 3/4 buteli ( 10ml ). Jak się skończy chyba znowu kupie .

Ernesto 00 miałeś z tym olejkiem nosa . Dzięki Twoim wpisom zakupiłem ów specyfik . Drogi bo drogi ,ale na długo starcza . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelex - I co bierzesz to jeszcze?

--- tak biorę, i puki co brać będę dalej . Przymierzam się teraz do kupna 5% CBD tylko 30ml . Ważne jest ( jak nie najważniejsze ) jakiej to będzie firmy . Z tego co słyszałem , to co firma to inna jakość .

Obecnie ten holenderski Cibdol 4% CBD u mnie sie sprawdza .Biorę raz a czasami 2 razy dziennie po 6 kropli . Zdecydowanie mniej lęków w moim życiu . Działanie olejku to nie tak jak przy benzo ,że jak pojawia sie lęk to bierzesz tabletke i po godzinie lęku nie ma .Ten olejek jakby nie dopuszczał do powstawania lęków , nie otumania , nie daje uboków . Zupełnie jakby sie nic nie brało . Szczerze polecam ten olejek wszystkim lękowcom . Subtelne , pierwsze działanie występuje po około 3 tygodniach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, nie ma chyba olejku 5% firmy Cibdol. Jest olejek firmy Cibdol 10% ;)

Jak się rozglądałem w necie to tej firmy olejek bym kupił i ze strony biokonopia.pl

Tylko ja raczej nie na lęki a na takie wyciszenie i stres, choć myślę że podłożem tego jest lęk.

 

Jakby zakupił olejek firmy Cibdol 10% to można go mniej dawkować?

Na jak długo starcza opakowanie 10 ml?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, nie ma chyba olejku 5% firmy Cibdol. Jest olejek firmy Cibdol 10%

nie ma 5 % , ale tym razem kupie innej firmy :

https://www.cbdworld.pl/pl/p/Hemp-Life-CBD-Oil-5-30-ml/988

Jerzy , 10 mg/5% starcza na około miesiąc .

Nie zaczynaj od 10% , startuj od 5 %.

Ja kierując sie wyborem olejku patrze ,żeby był tam w składzie TYLKO sam CBD , a nie jakiś prekursor CBD , niejakie CDB-A .

Dobrze Jerzy czytaj zanim kupisz . Sa i 7% olejki , ale w składzie jest dużo CBDA,,, dla mnie takie odpadają .Tu masz opisaną różnicę pomiędzy CBD , a CBDA.

http://medycznamarihuana.pl/roznica-pomiedzy-cbd-i-cbda/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie olejku to nie tak jak przy benzo ,że jak pojawia sie lęk to bierzesz tabletke i po godzinie lęku nie ma .Ten olejek jakby nie dopuszczał do powstawania lęków , nie otumania , nie daje uboków . Zupełnie jakby sie nic nie brało . Szczerze polecam ten olejek wszystkim lękowcom . Subtelne , pierwsze działanie występuje po około 3 tygodniach .

 

Też bym to tak mniej więcej opisał jako działanie. Warto chwilę poczekać, żeby odczuć jakieś różnice. U mnie też działanie objawiło się pod koniec kuracji olejkiem 5% i wtedy zadecydowałem o przedłużeniu terapii i stosuję do dziś. Już ponad 3 miesiące. Efekty są bardzo owocne. Ja doświadczam jeszcze takiego subtelnego (każdy efekt działania tego CBD jest na swój sposób subtelny, trudny do wychwycenia) mogę zaliczyć klarowność myślenia, lekkość umysłu. Czuję, że mógłbym nawet wrócić na studia, tak dobrze się myśli. A lęki? Zapomniałem już co to jest, chyba ubite w zarodku przez ten olejek. Nawet klonazepamu ani innych antylękowców nie biorę. Właściwie to biorę tylko agomelatynę. Cóż stosuję 3-4 krople 2x dziennie 5%. Teraz zacznę już 3 opakowanie i będę sobie zwiększać do 6-7 kropli. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio jak z jego działaniem jeśli chodzi o bezpieczeństwo? tzn, nie jest to jakiś zamiennik benzo, który finalnie uzależni i błedzie placz i lament?

Pod koniec kuracji oznacza co dokladnie? Miesiąc stosowałeś i odczułeś? Przed olejkiem często się wspomagałeś benzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-zaznaczam ,żeby przy wyborze olejku kierować się zawartością samego CBD , a nie CDB-A .

Ten drugi nie leczy . Dużo o tym pisze w Necie .

Jak juz się płaci tyle kasy , to lepiej dopłacić więcej 50 zł niz kupować jakieś cienkie prekursory CBD , które tylko ładnie wyglądaja , a oprócz tego nic poza tym .

woowoo, nie wiem na tym swoim etapie leczenia CBD czy olejek uzależnia jak benzo albo i gorzej .

Walczę z lękami juz tyle dziesięcioleci ,że zjadłym nawet gówno i jeszcze dopłacił jakby mnie to uwolniło z lęków . Puki mnie stać na ten olejek to będe go żarł .

Nie wiem czy ktos ma podobnie , ale wczoraj zarzuciłem ( miałem juz tak 2 razy ) 2,5 mg tranxene ( ogólnie śmieszna dawka )i trzepła mnie ona solidnie . O mało co nie zasnąłem ,,, w Kościele na Mszy Świętej . Wczesniej az tak ostrych reakcji na Benzo to nie miałem . Naprawde nie wiem , może to tylko moje wydumane spostrzeżenia , a może olejek obniża tolerancję na benzo .Pożyjemy zobaczymy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---znalazłem coś takiego:

http://www.scielo.br/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1516-44462012000500008&lng=en&nrm=iso&tlng=en

 

a dziś zamówiłem toto :

https://www.cbdworld.pl/pl/p/Hemp-Life-CBD-Oil-5-30-ml/988

- wychodzi 113 zł za 10 ml / 5 % , przesyłka za free .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio jak z jego działaniem jeśli chodzi o bezpieczeństwo? tzn, nie jest to jakiś zamiennik benzo, który finalnie uzależni i błedzie placz i lament?

Pod koniec kuracji oznacza co dokladnie? Miesiąc stosowałeś i odczułeś? Przed olejkiem często się wspomagałeś benzo?

 

Z tym uzależnieniem od CBD to raczej mit. Ale nie mogę zaprzeczyć, bo wszystko może uzależnić. Pod koniec kuracji oznacza, że olejek się kończył. Po około miesiącu odczułem, może ponad.

Często nie wspomagałem się benzo (dla każdego może to być różna częstotliwość), ale czasami codziennie. Głównie na noc.

A to ciekawe co piszesz Kalebx3 z tą tolerancją na różne specyfiki w tym benzo. Ja określę to, że mam bardziej czułe zmysły, więcej czuję, więcej myślę. Nie umiem tego określić. Kiedyś zazwyczaj było inaczej, znaczy też czułem i myślałem ale jakby nieadekwatnie. Teraz się to wyrównało trochę. Nie mam takiej szamotaniny w głowie.

Ale jednak czasem łykam benzo ale tylko 2 leki i jeden z grupy Z. Też nie czuję wzrostu tolerancji, ale to pewnie przez rzadkie branie też, ale ogólnie to leki działają książkowo. Może mózg jest bardziej chłonny i lepiej pracuję? Tutaj by się potwierdzało działanie neuroprotekcyjne dla mózgu.

A już na pewno w moim przypadku ukazuję się działanie przeciwzapalne. Widzę to po stanie swojej atopowej skóry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ernest00, ja tylko czekam , kiedy ten Olejek stanie sie bardziej popularny i kiedy ceny z nim spadną .

Wyrażnie czuję ,że powinienem brać chyba większe stężenie tego olejku rzędu 10% , ale cena jest z deka ( jak na moja kieszeń ) zaporowa .

Myslę ,że z czasem ,zejdą z ceny ,,, i oby tak było , bo olejek zamierzam brać raczej dłużej ,,, ;)

A już na pewno w moim przypadku ukazuję się działanie przeciwzapalne. Widzę to po stanie swojej atopowej skóry.

 

 

Spróbuj się suplementować kwasem Furamowym . Można kupić tanio w prochu ( ja brałem z magicznego ogrodu ) . Wystarczy 500mg -1gr dziennie .

Niezastąpione na problemy skórne za niewielkie pieniądze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ernest00, ja tylko czekam , kiedy ten Olejek stanie sie bardziej popularny i kiedy ceny z nim spadną.

 

Raczej będzie na odwrót. Jeżeli popyt wzrośnie. Żeby było taniej musiałby wzrosnąć produkcja. Chodziło Ci pewnie o popularność w sensie produkcyjnym.

 

A na ile starcza taki 10 ml?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×