Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Ricah

Leczenie anhedonii

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz lekow, ktore lekarze wypisywali na ta przypadlosc czy leki, ktore sa skuteczne? Bo to zupelnie dwie inne grupy lekow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze wszystkich leków co przebrałem najskuteczniejszymi w tej kwestii były u mnie Bupropion i Reboksetyna. Reboksetyna lepiej się sprawdzała, ale z czasem powodowała u mnie lęki. Biorę aktualnie bupropion i jest całkiem ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wkleje raz jeszcze:

Leki, za którymi tęsknię:

Fevarin + Trittico - jedyny mix, który nie niszczył libido, ani motywacji, nie wywoływał anhendoii.

Zolpidem - kompletny odjazd, wyjebka, spokój, ulga od wszelkich objawów chorobowych, cudowna substancja.

Phenibut - podniesienie GABA B + wyrzut dopaminy - urlop od nerwicy lękowej i depresji, motywacja, aktywizacja, chęć do życia, kolory żywsze, cudowny odbiór muzyki, poprawa funkcji seksualnych.

Selegilina - motywacja, chęć do życia, poprawa f. seksualnych, zmniejszenie depresji, aktywizacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dlaczego do nich nie wrócisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy to nie leki powodują anhedonię, więc to jak leczenie dżumy cholerą. I też nie wiem, czy częsta zmiana leków nie otępia, u mnie czas anhedonii trwał na etapie dzikich esperymentów w szpitalu i próbowania leków od A do Z. Co do moich doświadcze z anhedonią:

rispolept - szkodzi

sulpiryd - zadziałał szybko i zdecydowanie ma anhedonię, zaczęłam czuć to, za czym tęskniłam, ale efekt się nie utrzymał za długo i wróciłam do anhedonii.

wenlafaksyna - neutralna, brałam w dawce 37,5 i 75, bez anhedonii, ale też nie musiałam jej wtedy leczyć

ketrel - neutralny

Na ketrelu wyszłam z anhedonii, ale nie równocześnie z tym, jak zaczęłam brać. Przez parę miesięcy nic nie czułam, potem udało mi się to przełamać przez stymulowanie uczuć i wysiłek w tym kierunku. Był to okres, kiedy wreszcie zaprzestano u mnie zmian leków, ustabilizowałam się, wróciłam też na studia i zaczęłam się uczyć, przestałam przeżywać emocjonalne wstrząsy (początek leczenia był ich pełen, bo nie wiedziałam co się ze mną dzieje, pierwszy raz byłam w szpitalu).

Kiedy natomiast byłam w pełni emocjonalna, a nie brałam ketrelu i musiałam zacząć, to miałam wrażenie, że mnie zobojętnia, ale po jakimś czasie było z powrotem ok, najgorszy był początek.

Mam wrażenie, że im więcej leków tym gorzej, nic odkrywczego, ale im mniej leków się bierze i w im mniejszych dawkach, tym więcej wrażeń, pozytywnych i niestety negatywnych - jeśli ktoś jest zaburzony. Leki raczej tłumią emocje, żeby nie sprawiały bólu.

Teraz biorę leki i mam emocje, ale jeśli nie wezmę, to czuję różnicę, muzyka zaczyna mnie wciągać jak narkotyk, wszystko czuć mocniej, a w nocy chcę umrzeć, bo dostrzegam nagle, że moje życie to pasmo cierpień. ;) No ale ja jestem schorowana i mam zaburzenie przewlekłe, nie wszyscy są skazani na leki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To dlaczego do nich nie wrócisz?

Nie mogę wrócić do Fevarinu, bo podnosi poziom alprazolamu o sto procent. Fenibut jest jedynie używką, uzależniającą używką. Zolpidem działa jedynie kilka godzin i również uzależnia, a ponadto występuje tolerancja krzyżowa z benzodiazepinami. A selegiliny w Polsce lekarze nie chcą zapisywać, bo jest zarejestrowana tylko do leczenia choroby Parkinsona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Selegilina z baklofenem ciekawie działa ale można też dodać imovane bo nie jest to rekreacyjny lek ale na gaba działa. Sama selegilina to tez dobry lek, chyba jedyny który się zmniejsza po roku brania bo za mocno działa/ingeruje i można odstawiać bo już się wróciło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi