Skocz do zawartości
Nerwica.com

Borelioza czy nerwica lękowa - tracę nadzieję..


Orzech brazylijski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w 2014 roku dowiedziałam się że, choruję na boreliozę (pozytywne wyniki z krwi). Przestraszyłam się choroby. Od pierwszych dni antybiotykoterapii zaczęłam odczuwać lęk uogólniony - nie związany z żadną konkretną myślą. Budziłam się zlana potem, roztrzęsiona z pobudzeniem jakbym wypiła kilka kaw na raz. Lekarze twierdzili że to tzw. herxy boreliozowe i trzeba to przetrwać.. Leczenie antybiotykami trwało 7 tygodni po czym lekarz uznał leczenie za zakończone. Objawy niestety cały czas się utrzymywały. Lekarz zlecił wszelkie możliwe badania, tarczycy, hormony, poziom minerałów, rezonans głowy.. Wszystko wyszło prawidłowo. Badanie w kierunku borelii negatywne. Skierowano mnie do psychiatry i na terapię. Dostałam na początek sertralinę- zero efektów, potem paroksetyna - dała efekty przeciwlękowe ale przytyłam bardzo od tego i miałam inne skutki uboczne, więc lekarz odstawił. Potem Mirtagen w połączeniu z sertraliną - jakiś efekt był przeciwlękowy ale tak na 20% może.. Potem Effectin - nie było efektu.. Obecnie bez SSRI tylko Pregabalina efekt przeciwlękowy na jakieś 50%.. Cały czas jestem w terapii najpierw psychodynamicznej, a teraz od roku poznawczo-behawioralnej. Do tego próbowałam różnych metod medycyny niekonwencjonalnej.

Niestety cały czas lęk się utrzymuje. Jest to lęk całodzienny, wolnopłynący. Odbiera mi całą radość życia i chęć na cokolwiek.. Jestem załamana że tyle robię żeby wrócić do stanu przed leczeniem boreliozy a cały czas lęk jest- nic się nie zmienia..

Kilka m-cy temu poddałam się badaniu biorezonansem. W badaniu wyszło że mam rozsianą po całym ciele borelię.. Biorę krople Joalis na to które oczyszczają z tego świństwa. Nie wiem już co z tym robić dalej.. Mój lekarz proponuje spróbować Escitalopram.. Ja się zastanawiam bo początek leczenia SSRI jest zawsze fatalny-lęk się nasila, a efektów zazwyczaj brak.. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwa sprawa żeby Esci pomógł na lęk wolnopłynący, tym bardziej że już próbowałaś Wenli. Na takie rzeczy to raczej benzodiazepina i szukanie szansy w braku tolerancji. Masz czucia opaczne? Przeczulicę skórną, nadwrażliwość na zapachy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie pogorszenie wzroku? Nie ostrzy z daleka, zawężone pole widzenia? Jak widzisz z bliska?

 

Benzo nie jest takie złe, szczególnie to o długim czasie półtrwania, np tranxene. Łykam to 10 lat i nie zanotowałem uzależnienia. Czasem nie biorę przez tydzień i nic się złego nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wzrok to z bliska widzę gorzej. Pogorszenie słuchu jak u 80-latki a mam 36 lat.. Psycholog polecił mi lek od leczenia alkoholizmu który podobno super działa na lęki - Baklofen. Zastanawiam się nad nim..

Jeśli chodzi o benzo to podobno silnie uzależnia i stany lękowe mogą się wtedy nasilać..

A co sądzicie o Pregabalinie lub tym Baklofenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoterapię zakończyłam po 1,5 roku bo nie było efektu i od razu płynnie przeszłam na behawioralno-poznawczą bo tak mi doradził psychiatra - że w moim przypadku tylko taka forma terapii się sprawdzi. Chodzę już rok i lęki mam nadal. Trwa to wszystko już długo i tracę nadzieję że z tego wyjdę..

Łapię takiego doła przez to.. nic mnie nie cieszy, to co kiedyś uwielbiałam teraz mnie nie interesuje.. Nie umiem się cieszyć, śmiać bo cały czas jakbym miała zadrę w sobie i to ściśnięte gardło z lęku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, zapytam psychiatry o benzo z długim czasem działania. Moja psychiatra też odradza mi Baclofen bo twierdzi, że silnie uzależnia.. Waldoxan mi proponowała i Esci, ale nie wiem czy w to wchodzić bo mam słabe doświadczenia z SSRI i boję się tego zjazdu na początku..

A czy sądzicie, że w ogóle można wyjść z lęku uogólnionego? Może powinnam to zaakceptować i zdać sobie sprawę, że tak już będzie zawsze i się przyzwyczaić.. Może to by było łatwiejsze..

Nie mam depresji, jak tylko znika ten lęk to od razu chce mi wszystko i jest fajnie.. tylko że on nie chce znikać i wyłazi cały czas..

1000 razy pytałam się siebie czego się boję? Nigdy nie znalazłam odpowiedzi.. jest to po prostu uczucie strachu bez myśli która temu towarzyszy:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy sądzicie, że w ogóle można wyjść z lęku uogólnionego? Może powinnam to zaakceptować i zdać sobie sprawę, że tak już będzie zawsze i się przyzwyczaić.. Może to by było łatwiejsze..

 

Bolerioza wyzwala choroby autoimmunologiczne. Kluczem do wyleczenia jest pozbycie się stanu zapalnego spowodowanego przez chorobę. Prawdopodobnie to on jest odpowiedzialny za lęk uogólniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie leczę boreliozę cały czas kroplami Joalis. Metoda ta polega na oczyszczaniu organizmu z borelii etapami. Kuracja może potrwać koło roku. Ja mam za sobą 6 mcy.. Te krople przepisuje mi taka babka z Warszawy do której ludzie przyjeżdżają z Anglii, Norwegii. Kobieta ma bardzo duże wzięcie.. Najgorzej jeśli okaże się, że to nie o to chodziło bo to jednak po prostu nerwica .. Wierzycie w terapie behawioralno poznawczą? Jestem już w tych terapiach ponad 2 lata a efektów brak.. Nie wiem czy to nie wyrzucanie kasy.. Nikt z moich znajomych czy rodziny nie wierzy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może.. każdy specjalista mówi co innego.. nie wiadomo czego się trzymać.. Na początku wszyscy mówili że SSRI mi na bank pomogą, a nic nie dały i się męczyłam długo.. Przytyłam dużo na Arketisie i tyle z efektów.. Teraz ta pregabalina dopiero coś dała, ale nie na 100% tylko w połowie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wzrok to z bliska widzę gorzej. Pogorszenie słuchu jak u 80-latki a mam 36 lat.. Psycholog polecił mi lek od leczenia alkoholizmu który podobno super działa na lęki - Baklofen. Zastanawiam się nad nim..

Jeśli chodzi o benzo to podobno silnie uzależnia i stany lękowe mogą się wtedy nasilać..

A co sądzicie o Pregabalinie lub tym Baklofenie?

 

Zależy jak Pregabalina na Ciebie zadziała. Ja po miesiącu z dawką 2 x150mg miałem zaburzenia ostrości. Obraz mi się rozmazywał na TV. W sumie to nawet poranna dawka 150mg źle na mnie działała i ją odstawiłem. Po miesiącu przerwy zaczynam od nowa z dawką 2x75mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam teraz u swojej lekarki. Zwiększyła pregabalinę na 2x150 + pramolan na wypróbowanie. Mam przyjść za m-c.. Chyba zacznę biegać dodatkowo, może to coś pomoże... Rozmawiałam z mężem, ale od niego nie słyszę wsparcia, tylko słowa że 3 lata już to trwa a Ty masz nadal problemy.. To co robisz nie działa, daj sobie z tym spokój, itd.. Załamka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem może tak być, że przyczyna (choroba) wywołała lęk, który później sam nie chce za cholerę przejść samoistnie. Sam mam coś podobnego.

 

Jak długo byłaś na Mircie? To świństwo usypia jak nic, ale jest skuteczne, tylko trzeba pobrać minimum miesiąc, żeby zobaczyć efekty.

 

Jeśli bardzo boisz się benzo, spróbuj antyhistaminę, np Hydroxycynę, na mnie działa dobrze anksjolitycznie, prawie jak benzo i w ogóle nie uzależnia.

 

Możesz dodać antypsychotyk, np Fluanxol, choć ja osobiście wolę Arypiprazol.

 

Co ja bym poponował:

1. Dać więcej czasu Mircie

2. Dodać antypsychotyk na wzmocnienie działania Mirty

3. Hydroxycyna albo Benzo na doraźne lęki.

 

Acha, no i pamiętaj, że Benzo to w końcu lek a nie narkotyk, może nie być dla Ciebie takie złe. Pzdr i good luck!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×