Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzień dobry


Mea85

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

jestem Mea, mam prawie 32 lata od ponad 3 cierpię na depresję. Od zeszłego roku, doszła do niej jeszcze nerwica lękowa z którą próbuję sobie poradzić ale jak na razie, przegrywam.

Cieszę się, że odważyłam się na dołączenie do tego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mea,

jak konkretnie walczysz?

 

Zdajesz sobie sprawę, że branie samych leków i wizytu u psychologa, to niestety nie jest walka..?

Niestety, ale tego typu choroby, to nie grypa, gdzie weźmie się leki i czeka na efekty.

 

Napisanie tu, to na pewno podjęcie jednego z wielu kroków w walce,

"The journey of a thousand miles begins with one step"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

superb

 

Po pierwsze staram się wyciszyć. Znaleźć chwilę dla siebie i tylko dla siebie, bo tego najbardziej mi potrzeba.

Próbuję relaksacji przy muzyce, mam prawie 4 letnią córkę, która nigdy nie jest zmęczona więc nie jest to łatwe. Próbujemy relaksować się czasem razem, po południu, żeby chociaż 5 minut wytrzymała to już jest sukces.

 

Skupiam się na pozytywach. Obiecałam sobie, że pod koniec dnia zapisuje przynajmniej jedną dobrą rzecz, która była moim udziałem.

Wrzucam na większy luz. Próbuję przynajmniej.

Leki pozwoliły mi na to, że nie mam takiej gonitwy myśli. Nie myślę wolniej, ale nie mam takiego natłoku - to już jest lepsze.

 

Pomaga mi wieczorem trening Jacobsona.

I wiara w to, że jeszcze pół roku temu nerwica mnie nie dotyczyła, więc znów chcę, żeby tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×