Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica natręctw (depresja)-łysienie


zalamanysoba123

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 25letnim facetem i mam coraz to większe kompleksy na punkcie włosów. Od zawsze moim znakiem rozpoznawczym były długie i gęste włosy, mimo dbania już od kilku lat (wcierki, maski, odżywki, mgiełki, tabletki) od roku wypadają mi okropnie! Mam już dosyć chyba łapie mnie jakaś nerwica powoli... biore juz uspokajacze i mam ochote się zabić przez takie coś. Lekarz powiedział że to może być nerwica natręctw a później może wyjść z tego depresja. Dla innych to głupota a dla mnie to tragedia!!!! :why: Nie wiem co mam ze sobą zrobić pomóżcie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za leki bierzesz? Bierzesz jakies suplementy diety (np. kreatyna)? Wypadanie wlosow jest zwiazane z nadmierna wrazliwoscia na dyhrotestosteron - aktywna forme testosteronu. Nie wiem jaki tryb zycia prowadzisz, ale prawdopodobnie ograniczenie treningow silowych, zwiekszenie masturbacji - taki rzeczy powinny pomoc. Warto tez poszukac co obniza DHT lub tescia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore vitapil od 2lat to taki suplement ziołowy. Prowadzę zdrowy tryb życia ale nie chodzę na siłownie tylko biegam 2 razy w tygodniu . Jem głównie warzywa bo miałem kiedyś taki niefajny indydent z zatrutym mięsem i mnie poprostu obrzydza... A co może obniżyć to całe dht? Bo nie orientuje się w takich sprawach . Edit! A co do tych uspokajaczy to Hydroxyzinum 25mg 2 razy dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym vitapilu jest sporo cynku, jezeli bierzesz to codziennie. Nie pamietam jak to dokladnie bylo, ale generalnie chroni tescia - czyli zwieksza jego poziom. Warto dodac do suplementacji wapn, bo zbija dzialanie cynku (to akurat z doswiadczenia, generalnie wapn, magnez, cynk i inne sie nie lubia i wzajemine znosza).

Bieganie to trucht czy sprinty? Sprinty podwyzszaja tescia, trucht jest neutralny lub obniza (przy bardzo dlugim bieganiu). Pamietaj, ze obnizanie tych hormonow moze miec inne konsekwencje, jak lęki, mniejsza pewnosc siebie, wahania przy podejmowaniu decyzji, oslabione libido/erekcja, wplyw na nastroj. Jezeli gdzies w tych sferach bedzie zbyt ostro, to moze nie jest to najlepszy sposob na zmniejszenie wrazliwosci na DHT. Leczenie na wlasna reke jest niebezpieczne i pamietaj, by konsultowac to z lekarzem.

 

Nie interesowalem sie nigdy tym, co obniza poziom tych hormonow, takze jedynie podpowiem to, co wyszukalem na szybko z badan.

Finasteryd oraz dutasteryd jest blokerem enzymu, ktory przeksztalca tescia w DHT - wiec to generalnie powinno pomoc. Zielona herbata (konkretniej EGCG) tez obniza DHT.

Mozesz wiecej poczytac na necie, o ile jako tako rozumiesz angielski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba się zarejstrować do dermatologa i się podpytać bo jak narazie to tylko chodzę do rodzinnego po te uspokajacze. Postaram się włączyć do suplementacji ten wapń i zmniejszyć natężenie biegów a co do pewności siebie i lęków to już mam z tym straszne problemy więc będę konsultować wszystko z lekarzem. Coraz częściej mam problemy z najprostszymi czynnościami i bardzo ciężko mi patrzeć w lustro przez te kompleksy. Poczytam jeszcze na necie bo jestem załamany tym wszystkim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wlosy faktycznie Ci wypadaja czy tylko masz takie mysli? Jezeli to drugie, to jednak przeszedlbym sie na Twoim miejscu do psychiatry, dostal jakis SSRI na natrectwa. Pomoze tez na pewnosc siebie i lęki. Jezeli faktycznie Ci wypadaja, to lepiej idz do specjalisty, bo to raczej forum do innych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest straszne że przez wypadające włosy zmienił się dla mnie cały mój wygląd i odbicie w lustrze. Nachodzą mnie właśnie takie natrętne myśli co będzie jak wypadną wszystkie i jak będę wyglądać czy ktoś mnie będzie chciał. Ciężko mi udźwignąć taką głupote i nie umiem tego zaakceptować bo dla mnie to jest jak zdobycie najwyższego szczytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli da się wyeliminować problem - a w Twoim przypadku da się praktycznie od ręki - to się nie ma co zastanawiać, tylko trzeba działać.

W zależności od stopnia zaawansowania przeszczepenie włosów to koszt 5-10k zł,

jak dla mnie zdrowie jest bezcenne,

uwierz, że jak nie zaczniesz działać, to więcej wydasz na specjalistów z innych dziedzin,

nie mówiąc już o innych aspektach życia.

 

Jeżeli faktycznie, wiesz, że jest to źrodło problemu to zrób co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na poduszce była kolejna garść :cry: Tak się składa że mam zaoszczędzone dużo na czarną godzine ale to jest już chyba ta godzina. W takim razie będę dzwonił po klinikach w Szczecinie bo tam mam najbliżej. Myślę że te wszytkie suplementy i kosmetyki do użytku zewnętrznego dają bardzo mało i poprostu lepiej będzie spożytkować pieniądze na ten przeszczep. Psychicznie jest zemną coraz gorzej i chyba wezme zwolnienie od lekarza na jakiś czas i wtedy zajmę się tym wszystkim i mam nadzieje że po zwolnieniu wrócę chociaż trochę bardziej żywy bo teraz to mam wrażenie że wegetuje bardziej. Dzięki za wsparcie :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×