Skocz do zawartości
Nerwica.com

jaki lek ..


Gość Julia - gość

Rekomendowane odpowiedzi

ma ktos z was doswiadczenia z lekiem ktory uniemozliwia wyjscie z domu nawet do sklepu jak to pokonac mam tyle spraw a juz tydzien siedze zablokowana biore rexetin i czekam az zacznie dzialac czy warto wogle teraz wychodzic po takich probacg jestem wykonczona

 

 

Przenosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Effectin 2 tygodnie i robię wszystko, ale nie czekałam kiedy zacznie działać, tzn. zaczęłam robić wszystko po pierwszym dniu od wzięcia. Teraz myślę, że pozytywna autosugestia ( że to lek, a przecież on jeszcze wtedy nie działał) mogła w moim przypadku tak rewelacyjnie zadziałać. Dwukrotnie jedynie wzięłam Cloarnxen, w pierwszych dniach, kiedy trzeba było załatwić bardzo ważne sprawy, od ktrórych zależał byt, teraz już nie mam zamiaru. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, jakiś dobry lek na koncenrtację bez skutków ubocznych, żeby zrozumieć zdanie złożone muszę je 2 razy przeczytać, poza tym klucha w gardle, teraz biorę neospasminę i mentoval na kluchę pomaga, nie chcę jakiegoś leku po którym sie tyje, bo lubię swoją dotychczasowa figurę , hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sadzicie czy relanium jest bezpieczniejsze od klonazepamu, a jeśli nie to jakie leki przeciwlękowe polecacie?Zauważyłam że po relanium czuje sie jednak lepiej, a konazepam mnie pobudza i robie się strasznie drażlwa, kłóce sie o byle co. Bo właśnie niedługo wybieram sie do mojego lekarza i chciałabym zmienić klonazepam na cos innego. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prozac?

 

POmóżcie, bo w przyszłym tygodniu mam wizytę u psychiatry i nie wiem, czy czasem czegoś pani doktor nie zasugerować..U nas są bardzo kiepscy lekarze..dlatego wolałabym wiedzieć, jaki lek jest najlepszy od kogoś, kto ma chociażby minimalne pojęcie o tym...

 

Wcześniej, jeżeli chodzi o leki psychotorpowe to zażywałam coaxil i afobam, wszystko odstawiałam po ok tygodniu, ale to było dawno temu i w zasadzie nie wiem, czy na tamten czas w ogóle miałam nerwicę czy raczej jakieś dołki...

 

Boję się strasznie tych leków, bo po niektórych mam straszną depresję...dlatego zastanawiam się, czy w moim przypadku nie byłby lepszy prozac... :? a tak w ogóle to ktoś się orientuje jak wiela taka przyjemność kosztuje w aptece?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prozac?

 

POmóżcie, bo w przyszłym tygodniu mam wizytę u psychiatry i nie wiem, czy czasem czegoś pani doktor nie zasugerować..U nas są bardzo kiepscy lekarze..dlatego wolałabym wiedzieć, jaki lek jest najlepszy od kogoś, kto ma chociażby minimalne pojęcie o tym...

 

Wcześniej, jeżeli chodzi o leki psychotorpowe to zażywałam coaxil i afobam, wszystko odstawiałam po ok tygodniu, ale to było dawno temu i w zasadzie nie wiem, czy na tamten czas w ogóle miałam nerwicę czy raczej jakieś dołki...

 

Boję się strasznie tych leków, bo po niektórych mam straszną depresję...dlatego zastanawiam się, czy w moim przypadku nie byłby lepszy prozac... :? a tak w ogóle to ktoś się orientuje jak wiela taka przyjemność kosztuje w aptece?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, ja bym polecił seroxat, ja po nim się najlepiej czuję, biorę go z przerwami jakieś 7 lat, pierwszy tydzień jest tragiczny, drgawki, poty, lęki itp. ale później wszystko się stabilizuje i jest ok, wszystkie skutki uboczne znikają, poza tym nie uzależnia, no ale ciężko powiedzieć jak Twój organizm zareaguje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, ja bym polecił seroxat, ja po nim się najlepiej czuję, biorę go z przerwami jakieś 7 lat, pierwszy tydzień jest tragiczny, drgawki, poty, lęki itp. ale później wszystko się stabilizuje i jest ok, wszystkie skutki uboczne znikają, poza tym nie uzależnia, no ale ciężko powiedzieć jak Twój organizm zareaguje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie-seroxat powoduje fatalne skutki uboczne na początku stosowania. Mój pierwszy tydzien był okrpony! Nie do opisania! Al za to po kolejnym tygodniu przyszła poprawa. Po miesiącu kuracji było bardzo dobrze. A teraz po ponad roku stosowania odstawiłam ten lek i wszystkie dolegliwości wracają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluxetin'a była pierwszym szeroko stosowanym SSRI i jest T1/2 jest dość długi bo wynosi 30H co do paroxetiny to wynosi on do 24h. Ta róźnica czasu powoduje znaczne trudności w dobieraniu dawki "Prozacu" bo najłatwiej jednak dawkować lek 24h bo tyle ma doba (ew. 20h w zaleźności od układu). Dodam tu z ciekawości że w terapi długotrwałej wolał bym już diazepam od aloprozamu z powodu T1/2. Alka tak uzależnia bo jej poziom opada zaaaa woooolno! Tu prośba do farmaceutów wymyślcie idealna bezno!:D I idac tropem dalej kiedy pojawi się coś ala duloxetin'a v/v lęki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc zuzu a czy u Ciebie byla psychoterapia, bo ja tez biore od marca seroxat .lekarka od razu mi powiedziala ze lek to nie wszystko.Musi byc psychoterapia i dopiero sa efekty.Wiele osob wyprowadzila tym lekiem i psychoterapia na prosta .Nerwica im nie wrocila.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jestem zdecydowana brać seroxat...w związku z tym mam kilka pytań, być może się powtórzą, ale bardzo mi zależy :|

 

1. czy seroxat to lek psychotropowy?

2. czy moglibyście mi opisać, co będzie się ze mną działo w pierwszym tyg. zażywania..bo nie wiem, czy brać wolne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. http://www.youtube.com/watch?v=WR9vtdueubc

2. Moim zdaniem cala sytuacje najlepiej opisuje ulotka tzn. 1/10 pacjentow mial te a te objawy a 1/100 te i te itd.

Co do obowow powodowania agresywnosci to powiem ze jezeli ktos chce zabic swoich kolegow ze szkoly to zrobi to bez tego leku.

Zaden lek nie zmusi Cie do bycia hamskim czy agresywnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ja biore seroxat od marca.Poczatek byl dla mnie bardzo dokuczliwy, dlatego wydaje mi sie ze lepiej byc w domu.Nie bede pisac co mi bylo bo nie chce Ciebie nakrecac. Kazdy readuje inaczej.Znam osoby ktore prawie nie mialy objawow ubocznych , a sa i takie npja ze mialam.Jezeli bedziesz brala i miala jakies watpliwosci to mozesz pisac do mnie na pw.Napewnio odpowiem. Pomimo trudnego poczatku teraz czuje sie bardzo dobrze. Pozdrawiam :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Aga..

 

ależ ja głupia jestem, nie zauważyłam nawet indeksu leków..w sumie jestem już zdecydowana..póki co, to ostatnie chyba chwile przed śmiercią, bo czuję się nadspodziewanie dobrze..

dlatego zastanawiam się, czy w ogóle coś brać...poczekam do następnego kryzysu i wtedy już bedę się faszerować regularnie..

 

bedlambloke..dlaczego nagle wspominasz o agresji i chamstwie? Miałam na myśli raczej fizyczne objawy..chociaż boję się też pomroczności jasnej, czyli depresji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×