Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hej


Kenmeri95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie :) Mam 21 lat. Nie wiem za bardzo jak zacząć więc postaram się słowo po słowie opisać mój problem. Podejrzewam u siebie nerwice (lękowa?) a właściwie jestem przekonany że ją mam. Odkąd pamiętam zawsze byłem nerwową osobą, wszystko brałem bardzo do siebie, analizowałem każdą podjętą decyzję/rozmowę /zachowanie jeszcze przez długi czas po fakcie, jednak potrafiłem jakoś funkcjonować wśród ludzi, w miarę dobrze odnajdowałem się wśród znajomych ze szkoły i generalnie byłem typem "żartownisia" :). Później po krótkim okresie na studiach z których zrezygnowałem (brak motywacji, sytuacja rodzinna - chora starsza osoba w domu nie mogąca zostać sama) strasznie się odizolowałem od ludzi, jestem ciągle zfrustrowany, nerwowy, moja pewność siebie i poczucie wartości spadły do 0, często wpadam w agresję, nie potrafię się skupić.Najbardziej jednak cierpię z powodu objawów fizycznych (drżące ciało, ręce, niespokojny oddech i inne typowe objawy) co bezpośrednio przekłada się na to czym chciałbym się zajmować (spawanie tig ). Często miewam z tego powodu problemy nawet w banalnych sytuacjach np. płacenia przy kasie. Te objawy występują głównie gdy ktoś patrzy mi na ręce czy mnie obserwuje. Jestem bardzo zmęczony tą sytuacją, planuję wizytę u specjalisty, chciałbym zacząć się leczyć farmakologicznie bo uważam, że w moim przypadku terapia na niewiele się zda. Mam więc pytanie do doświadczonych w tym temacie, do kogo radzicie się udać (psychiatra? neurolog?). Czy trudno jest dostać receptę na leki na nerwicę, fobie? Przepraszam za ścianę tekstu ale potrzebowałem wyrzucić to z siebie :smile: . Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kenmeri95!

 

Jeśli podejrzewasz u siebie nerwicę, najlepiej udaj się do lekarza psychiatry, który zweryfikuje Twoje przypuszczenia. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania od lekarza rodzinnego. Podczas wizyty lekarz najpewniej przepisze Ci jakieś leki. Uważam jednak, że jeśli diagnoza nerwicy się potwierdzi, nie powinieneś ograniczać się wyłącznie do farmakologii, ale też rozważyć skorzystanie z psychoterapii. Pozdrawiam i powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×