Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bóle oczu


vioolator

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

czy ktoś z was doświadczał bólów oczu? Chodzi jakby o ból bardziej odczuwalny w samych gałkach ocznych niż na powierzchni oka. Coś jakby maksymalne zmęczenie tych gałek. Wykluczone przypadki związane z pracę w złych warunkach czy też za długim siedzeniem przy monitorze. Ze wzrokiem OK.

 

Czy jeśli te bóle były to leki tzw. "psychiatryczne" pomogły w tym? A może u kogoś było to związane z czym innym i na przykład dopiero wizyta u neurologa wskazała przyczynę (inną niż zaburzenia lękowe)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boli mnie głowa codziennie od prawie roku. Początkowo ból był zlokalizowany w skroniach, ale od około półtora miesiąca ból czuje właśnie w oczach, tak jakby były zmęczone. Ale nie wiem czy to nerwica - możliwe że to coś poważniejszego, bo tomografu jeszcze nie robiłem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze sugerowała sprawdzić czy to nie zatoki. ja mam z zatokami problem i one są wkurzające w tym, że nie muszą mnie super-boleć, nie muszę mieć kataru ani nic z tych rzeczy. po prostu coś mi się z nimi od czasu do czasu dzieje ( np.jak bardzo zmarznę) i czuję takie wkurzające ciśnienie-ból w oczach. i zatoczkach. Albo jest to objaw migreny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, bo a nuż ktoś coś wie. Już koło półtora roku niszczy mi życie ściskanie w głowie+ból gałek ocznych+nacisk w uszach+miażdząca senność.

 

Przeszedłem już od tego czasu Valdoxan, Duloxetynę, Sulpiryd, Anafrnial, a teraz (trzeci tydzień się zaczął) Moklar.

 

W TK dwie bardzo drobne zmiany meliacyjne. Żadnych podstaw psychologicznych do objawów (lęków, stresów, depresji). Nie mam już siły z tym się męczyć, nie mogę wracać do pracy. Ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już od jesieni będzie dziesięć lat ,jak ból oczu u mnie występuje.Na szczęście ostatnio niezbyt często i niezbyt silny .Jest to tylko objaw migreny.Ważne aby wiedzieć co powoduje pojawienie się bólu i unikać tych czynników .Środki psychotropowe najprawdopodobniej będą tylko nasilały ten ból.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Tak mam bol oczu od dwóch miesięcy. Powiązany z tym jest silny ból głowy (skronie). Bylam u wielu okulistow, neurologa i laryngologa i wszystko jest ok. Dostałam krople nawilżające do oczu i tyle. Co ciekawe, problemu nie ma w weekend, więc moim zdaniem, to jest nerwica :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×